Fotogaléria (16)
Oleksij Myklucha (vpravo) a Victor Björkung sa tešia po strelenom góle v zápase HK Dukla Trenčín - HK Spišská Nová Ves. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|14. jan 2024 o 19:30 (aktualizované 14. jan 2024 o 21:00)

Rozhodujúci gól strelil Myklucha.

Tipos extraliga - 36. kolo

Trenčín - Spišská Nová Ves 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 35. Conway (Giľák, Charbonneau), 60. Hudec (Charbonneau, Baláž) - 9. Burgess (Kerbashian, Nellis), 22. Nellis (Archambault), 65. Myklucha

Rozhodovali: Stano, Klejna - Jedlička, Tichý, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2296

Trenčín: Lacouvée - Pietroniro, Kupec, Starosta, Petrovický, Mar. Hudec, Hlaváč, Bokroš - Giľák, Baláž, D. Hudec - Charbonneau, Conway, Eriksson Immo - Š. Petráš, Sojčík, M. Sloboda - Škvarek, J. Mikúš, Krajčovič

Spišská N. Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák - Bakoš, Kerbashian, Drábek - Burgess, Nellis, Archambault - Vandas, Myklucha, Džugan - Rapáč, Bortňák, Hamráček

TRENČÍN. Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení v nedeľnom stretnutí 36. kola Tipos extraligy.

Potvrdili tak post lídra tabuľky, na čele majú náskok deväť bodov pred Popradom. Rozhodujúci gól dal 13 sekúnd pred koncom predĺženia Oleksij Myklucha.

Fotogaléria zo zápasu Trenčín - Spišská Nová Ves (Tipos extraliga, 36. kolo)

Spišiaci mali na dosah zisk troch bodov. V polovici stretnutia viedli 2:0, no v 35. minúte zariadil v presilovke kontaktný gól Scott Conway.

Predĺženie vybojoval presným zásahom v power play Denis Hudec 49 sekúnd pred záverom riadnej hracej doby.

Reakcie trénerov po zápase

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Trenčín - HK Spišská Nová Ves dnes (hokej, 36. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
14.01.2024 o 17:00
36. kolo
Trenčín
2:3
(0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
65' minúta
Ukončený
Spišská N. Ves
Prehľad
Góly a asistencie: 35. Conway (Giľák, Charbonneau), 60. Hudec D. (Charbonneau, Baláž) – 9. Burgess (Kerbashian, Nellis), 22. Nellis (Archambault), 65. Myklukha. Rozhodca: Stano, Klejna – Jedlička, Tichý.
Dva body z tohto zápasu idú na konto Spišskej Novej Vsi, ktorej sa podarilo rozhodnúť v predĺžení zásluhou unikajúceho Myklukhu. Trenčania získali proti lídrovi súťaže aspoň jeden bod. Na dnes je to všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
64:47
goalSpišská Nová Ves dala gól! OLEKSIY MYKLUKHA vystihol prihrávku a trielil na LaCouveeho celkom sám. Využil pohyb brankára a presnou strelou ho prekonal.
Bez asistencie.
64:25
importantHrá sa zo strany na stranu a Petráš sa rútil na Suráka, ale opäť neuspel.
63:49
Archambault neprekonal trenčianskeho brankára z ľavého krídla.
63:19
Vojaci sa úspešne bránili a sú pri puku.
61:40
importantAj Petráš mohol rozhodnúť, ale pokračuje sa ďalej!
61:17
importantLaCouvee podržal Duklu po prieniku hostí!
60:55
Kerbashian na osi našiel Björkunga, ktorý strieľal nepresne.
60:01
Začalo sa predĺženie.
O pár minút bude nasledovať predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:11
goalTrenčín dal gól! Vy-rov-na-né! Odvolanie brankára je úspešné, Charbonneau napriahol zľava, Surák puk len vyrazil a do dorážky sa dostal DENIS HUDEC, na ktorého bol brankár rysov už prikrátky.
Asistencie: Charbonneau, Baláž.
58:43
importantIcing Spišskej Novej Vsi a LaCouvee korčuľuje na striedačku!
58:27
Piskot fanúšikov a Immov hnev. Nepáčil sa im verdikt rozhodcov o zakázanom uvoľnení.
importantOddychový čas pre Duklu Trenčín.
58:21
Takmer hostia už rozhodli, ale Hamráček bol vychytaný LaCouveem.
58:08
Domáci v plnom počte.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
56:57
Vojaci hrajú v oslabení, ale vyzerá to skôr, že oni majú o hráča viac.
56:11
Buly Dukla vyhrala a ihneď bol puk vystrelený z obranného pásma.
56:08
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Immo – 2 min., podrazenie.
56:00
Bude sa vylučovať na domácej strane.
55:08
importantPo peknej akcii Trenčanov triafa Bokroš žŕdku! Škvarekova spätná prihrávka medzi kruhmi mala oči.
54:14
Pred rýchlym Myklukhom ukryl puk pod lapačkou LaCouvee. Reklamná prestávka.
52:29
Drábek nahadzoval puk na bránu, pred ktorou došlo k teču od domáceho hráča, ale len na zadný mantinel. Odrazený puk ešte hostia získali, ale zo strely z ťažkej pozície nič nebolo.
50:33
Surák bol pri svojej bližšej žrdi a zmaril pokus Conwaya. Reklamná prestávka.
49:29
Z uhla chcel prekvapiť Suráka Baláž, brankár hostí nevedel kde sa puk nachádza, ale následne sa spamätal a pokryl ho.
48:21
Hostia v plnom počte.
47:58
Rysom sa podarilo poslať puk po mantineli až za domácu bránu.
47:05
Immo strieľal sprava a tesne minul hornú konštrukciu brány.
46:37
V presilovej hre je Trenčanom odpískané zakázané uvoľnenie.
46:21
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
44:36
44:01
A opäť vyhodenie puku až ku Surákovi.
43:23
Trenčania zachytili prihrávku a puk poslali ďaleko od LaCouveeho.
42:49
V oslabení prišlo zakončenie z uhla.
42:36
Pietroniro – 2 min., nedovolené bránenie.
42:15
Dobrú prácu odviedol Charbonneau, ktorý od mantinelu prihrával Conwayovi a ten vystrelil. Druhý gól v zápase nepridal.
42:01
Odpískaný icing pre Spišiakov, ale bol tam teč Hlaváča. Arbitri sa trochu upískli.
41:34
Postavenie mimo hry hosťujúceho tímu.
40:20
Vojaci idú za vyrovnaním. Ako prvý sa o to pokúsil Charbonneau.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Spišská Nová Ves sa dostala do dvojgólového vedenia Nellisovým gólom, ale Trenčania znížili na 1:2 pri presilovkovom presnom zásahu Conwaya. Do začiatku poslednej dvadsaťminútovky je tak všetko otvorené. Tretia tretina sa začne približne o 18:40.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Merezhkov dobrý obranný zákrok proti Charbonneauvi.
39:15
Hosťujúcim hráčom nevyšiel prechod cez modrú čiaru a píska sa im ofsajd.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:52
Björkung získal útočné pásmo po nastrelení puku na LaCouveeho.
38:34
Tvrdá strela od modrej na LaCouveeho. Gólman Dukly vyrazil puk.
38:04
Bakoš odstavený od puku pri domácom brankárovi.
36:35
Po góle Trenčania ožili. Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.
35:33
Balážova sťahovačka by bola excelentná, ale musel by ju zakončiť na bránu.
35:06
Zakázané uvoľnenie Spišiakov.
34:50
goalTrenčín dal gól! SCOTT CONWAY využíva presilovú hru, keď si vylepšil pozíciu na pravom krídle a strelou švihom prvýkrát prekonáva Suráka.
Asistencie: Giľák, Charbonneau.
33:47
importantVandas nepremenil únik v oslabení! Všetko mal vo svojej moci LaCouvee a ten to zvládol.
33:21
Nezachytený puk putuje celou ľadovou plochou.
33:00
Džugan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
32:45
Puk je držaný pri mantineli v obrannom pásme Dukly.
29:27
Petráš nabil Slobodovi a jeho pokus nebol zlý, ale pripravený Surák mu nedoprial gól.
28:49
Obe mužstvá si len posúvajú puk. Raz ho má jeden a raz druhý.
27:08
Immova ľahká strela smerovala do lapačky Suráka.
26:14
Bokroš podporil útok a natlačil sa s pukom až pred bránu. Potom sa odrazil puk od mantinelu na modrú čiaru k Hlaváčovi, ktorý vystrelil a Surákovi umožnil úspešný zákrok lapačkou.
24:41
Z ťažkého uhla vystrelil z otočky Baláž. Suráka neprekvapil.
23:56
Do šance sa dostal Denis Hudec, ale nemal to na lepšie zakončenie.
21:53
goalSpišská Nová Ves dala gól! Rysy sa zahryzli do vojakov od začiatku tretiny. Archambault bol z uhla a podarilo sa mu prepasírovať puk cez ležiaceho LaCouveeho do bránkoviska, z ktorého doklepol puk do prázdnej brány ANTHONY NELLIS.
Asistencia: Archambault.
20:28
Domáci riskujú zase v obrane, hostia to takmer využili.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Spišiaci využili presilovú hru a vedú nad vojakmi po prvej tretine 1:0. O presný zásah sa postaral Burgess. Druhá tretina sa začne približne o 17:51.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:29
Boj pri mantineli priniesol hokejku v tvári Škvareka, ale to ušlo pozornosti rozhodcom!
18:00
17:37
Puk je za LaCouveem, hostia zvládli aj ďalšie sekundy oslabenia.
17:23
Kolotoč Dukly stále pokračuje.
16:27
Trenčania rýchlo kombinovali a vyzeralo to nádejne, ale strela z pravého kruhu bola zblokovaná a hostia sa následne oslobodili.
16:00
Björkung – 2 min., nedovolené bránenie.
15:20
Avizované vylúčenie na strane Spišskej Novej Vsi.
14:36
14:36
Od modrej vyslal strieľanú prihrávku Pietroniro, ale Surák mal čistý výhľad a prerušil hru.
13:29
Rysy obkľúčili svätyňu LaCouveeho, posledná strela bola nepresná.
10:52
Zmätky brániacich hráčov Dukly, nemohli dostať puk z obranného pásma, ten priplachtil k Ališauskasovi, ktorý pálil z prvej, ale chýbali mu centimetre.
10:25
Ani Spišiakom nevyšiel prechod do pásma. Archambault tam bol o niečo skôr.
10:00
Icing v podaní hostí.
09:49
Vojaci nezachytili puk v útočnom pásme a rozhodca bol blízko. Postavenie mimo hry.
08:57
Trenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
08:14
goalSpišská Nová Ves dala gól! Prišlo niekoľko streleckých pokus, z osi to skúsil Kerbashian a LaCouvee vyrazil. Puk bol naďalej pred bránou Dukly a o úspešnú dorážku sa postaral TODD BURGESS. Využitá presilová hra.
Asistencie: Kerbashian, Nellis.
07:53
Spišiaci sa nevedia rozostaviť v pásme.
07:15
Prvé buly domáci zvládli a puk vystrelili ďaleko od svojho gólmana.
07:11
Pietroniro – 2 min., hákovanie.
06:13
06:00
Krajčovič puk poslal zo stredného pásma a išiel vystriedať.
04:32
importantPetráš si sám nahodil puk o mantinel, ale zakončenie malo byť presnejšie.
03:32
Vandas dokázal prihrať dobre postavenému Džuganovi medzi kruhmi a aj vystrelil. LaCouvee si poradil s pukom a ukryl ho v náručí.
03:21
Zakázané uvoľnenie aj na strane rysov.
01:28
Immo vyslal strelecký pokus od mantinelu. Puk letel Surákovi do lapačky.
00:06
Dlho hra netrvala. Zakázané uvoľnenie Dukly.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Kupec, Pietroniro – Petrovický, Starosta – Hlaváč, Hudec M. – Bokroš; – Hudec D., Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Sloboda, Sojčík, Petráš – Krajčovič, Mikúš, Škvarek
Tréner: Milan Bartovič

HK Spišská Nová Ves: Surák (Melicherčík) – Ališauskas, Merezhko – Žiak, Valach – Romaňák, Björkung; – Drábek, Kerbashian, Bakoš – Archambault, Nellis, Burgess – Džugan, Myklukha, Vandas – Hamráček, Bortňák, Rapáč
Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Stano, Klejna – Jedlička, Tichý.
V nedeľu je na programe 36. kolo Tipos Extraligy a už ich ostáva len štrnásť do konca základnej časti. HK DUKLA Trenčín má naďalej šancu sa prebojovať do TOP 6, ale v tomto zápase proti HK Spišská Nová Ves bude zisk bodov náročný.

HK DUKLA Trenčín: Trenčania sa momentálne nachádzajú na 8. mieste so ziskom 48 bodov. Na priečku garantujúcu priamy postup do štvrťfinále im chýba sedem bodov. V minulom kole odohrali duel s trápiacim sa Zvolenom, nad ktorým vyhrali 2:1. V mužstve spod hradu Matúša Čáka sú dvaja legionári, ktorí majú zhodne po 27 kanadských bodov. Sú nimi Tor Immo a Phil Pietroniro.
Horúcou aktualitou u vojakov je ukončenie spolupráce s obrancom Tobiasom Ekbergom po vzájomnej dohode.

HK Spišská Nová Ves: Spišiaci sú na čele tabuľky so 70-timi bodmi. Na druhý Poprad majú pohodlný náskok desať bodov. Ťahali šnúru šiestich víťazstiev a taktiež na domácom ľade neprehrali až 16 zápasov. Tieto série im prekazila Nitra, ktorá ich zdolala 4:2. S čím, ale môžu byť spokojní je to, že majú najproduktívnejšieho hráča v celej súťaži. Kanaďan Olivier Archambault získal až 46 bodov.

Vzájomné zápasy v sezóne 2023/2024:

Trenčín 3:5 Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves 3:1 Trenčín
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Spišiaci sa vrátili na víťaznú vlnu, v Trenčíne rozhodli 13 sekúnd pred koncom predĺženia