Fotogaléria (12)
Sebastián Šmída (Žilina) a Marek Vankúš (Liptovský Mikuláš) v súboji o puk v zápase 1. kola hokejovej Tipos extraligy Vlci Žilina - HK 32 Liptovský Mikuláš. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|20. sep 2024 o 20:06 (aktualizované 20. sep 2024 o 22:14)

Žilinčania sa vrátili do najvyššej ligy po piatich rokoch.

Tipos extraliga - 1. kolo

Žilina - Liptovský Mikuláš 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 22. Mráz (Koyš, Lukosevicius), 48. Miller (Jones, Tourigny), 54. Jones - 37. Réway (Foote), 40. Avcin (Chmielewski)

Rozhodovali: Klejna, J. Konc ml. - Orolin, Hercog, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Vlci Žilina: LaCouvee – Gachulinec, Tourigny, Miller, Pobežal, Diakov, Holenda, Vajko – Dej, Jones, Kolenič – Lukosevicius, Šmída, Fejes – Mucha, Mráz, Varga – Juščák, Galamboš, Koyš

Liptovský Mikuláš: Surák - Foote, Lalík, Ullman, Žilka, F. Fekiač, Mezovský, Šandor, Štrbáň – Gerlach, Quince, Avcin – Pereskokov, Réway, Tkáč - J. Sukeľ, Uhrík, Chmielewski – Nespala, Vankúš, Vojtech

Diváci: 3269

ŽILINA. Vlci Žilina víťazne vstúpili do nového ročníka hokejovej Tipos extraligy.

Tím spod Dubňa, ktorý sa vrátil do najvyššej súťaže po päťročnom pôsobení v Slovenskej hokejovej lige, zdolal v piatkovom zápase 1. kola na domácom ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2.

Fotogaléria zo zápasu Žilina - Liptovský Mikuláš (Tipos extraliga 2024/2025, 1. kolo)

Prvý gól Žiliny po návrate medzi slovenskú elitu strelil na začiatku druhej tretiny Bruno Mráz, ktorý pretlačil puk do siete po strele Patrika Koyša.

Liptáci však ešte v prostrednej časti otočili skóre, v 37. minúte vyrovnal Martin Réway a krátko pred prestávkou poslal hostí do vedenia Alexander Avcin, keď v presilovke zužitkoval prihrávku Arona Chmielewského.

Nováčika to nezlomilo, v 48. minúte upravil na 2:2 Brenden Miller a o šesť minút neskôr sa postaral o víťazný gól "vlkov" Nick Jones.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: Vlci Žilina - Hk 32 Liptovský Mikuláš dnes (Tipos extraliga, 1. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
20.09.2024 o 17:30
1. kolo
Vlci Žilina
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 22. Mráz (Koyš, Lukosevicius), 48. Jones (Miller, Tourigny), 54. Jones (Gachulinec) – 37. Réway (Foote), 40. Avtsin (Chmielewski, Gerlach). Rozhodca: Klejna, Konc – Orolin, Hercog. Diváci: 3269.
Prenos
Odo mňa je to na dnes zo Žiliny všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
Hráčom zápasu v drese hostí je Filip Surák, hráčom zápasu v domácom drese je Connor LaCouvée.
Žilina slávi po piatich rokoch pri svojom návrate do extraligy víťazstvo, po otočke v tretej tretine víťazia Vlci nad Liptovským Mikulášom 3:2!
Koniec zápasu.
59:55
importantHostia vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme, puk dostal na ľavú stranu Chmielewski, ktorý sa oprel do strely, ale LaCouvée jeho pokus kryl!
59:23
Ďalšia šanca Liptákov, ocitol sa v nej dnešný strelec Alexander Avtsin, no svoj druhý dnešný gól nepridal.
59:06
Šanca hostí, Quince však ani teraz recept na Connora LaCouvéeho nenašiel!
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:36
Žilinčania v týchto momentoch umne držia puk v útočnom pásme.
58:01
Začali sa posledné 2 minúty riadneho hracieho času.
57:56
Vhadzovanie po ľavej ruke Suráka, dopredu idú po zisku puku hostia z Mikuláša.
57:11
Hra má aj v samom závere riadneho hracieho času výborné tempo, dnes nás čaká ešte dramatická koncovka.
56:38
Hostia spod Západných Tatier už vrhajú všetky sily do útoku, na ľade je už aj pomerne veľa emócií.
56:02
Krátko po skončení hry v oslabení sa Žilinčania dostali do útoku, Šmída však nedokázal tečovať strelu spoluhráča za Surákov chrbát.
55:49
Domáci v plnom počte.
55:22
Domáci poslali puk cez všetky čiary a majú pár sekúnd na rýchle striedanie.
55:07
Ďalšia šanca hostí z Mikuláša, tentoraz po strele Réwaya z ľavého krídla! Bez bránkou Žiliny bol zmätok, celá situácia je ešte kontrolovaná rozhodcami na videu a verdikt je jasný – gól to nebol.
54:55
Pereskokov krásnou prihrávkou našiel Quinceho, ktorý sa v šanci pred bránkou, ale LaCouvée bol pozorný!
54:36
Fanúšikovia Vlkov ženú svoj tím dopredu, domáci sa zatiaľ výborne bránia.
54:02
Žilinčania vyhrali buly vo vlastnom pásme, na druhý raz sa im podarilo aj puk dostať do stredného pásma.
53:49
Šmída – 2 min., podrazenie.
53:09
Po dlhom predlhom skúmaná gól platí, Nick Jones má obrovskú radosť!
53:09
Celá situácia je však ešte preverovaná s videorozhodcom, uvidíme aký bude verdikt.
53:09
goalVlci Žilina dali gól! Žilina v tretej tretine otáča vývoj zápasu a hlavným strojcom je NICK JONES, ktorý opäť absolútne šikovne tečoval strelu Gachulinca a puk končí v Surákovej sieti! Asistencia: Gachulinec.
53:06
Žilinčania opäť kombinujú v útočnom pásme.
52:46
Bránka hostí je posunutá, opäť čakáme na príchod domáceho ľadára, ktorý ju po krátkej oprave vráti na pôvodné miesto.
52:21
Vhadzovanie po pravej ruke Filipa Suráka.
51:52
Domáci Vlci znovu v kombinácii v útočnom pásme. Puk im však uchmatol Jakub Sukeľ, ktorý sa vybral na útočný výlet, včas ho však zastavil obranca Tourigny.
51:05
Dnešné stretnutie sleduje 3269 divákov.
50:59
Filip Surák musel znovu zasahovať po strele domáceho hokejistu.
50:41
Na ľade ostáva ležať otrasený jeden z domácich hráčov, zdá sa však, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase. Je ním Holenda, ktorý za pomoci klubového lekára zamieril na striedačku svojho tímu.
50:01
Polovica tretej tretiny je za nami, v Žiline máme stav 2:2 a Surák musel byť v strehu pri zakončení Huntera Fejesa.
49:36
Žilinčania kombinujú vo vlastnej obrannom pásme, ale následne prakticky okamžite smerujú do útoku.
49:02
Po dlhšom čase sa v útočnom pásme ukázali aj hostia z Liptovského Mikuláša.
48:26
Domáci Vlci sú doslova naštartovaní, Lukosevicius bol však príliš aktívny a tak sa ocitol v postavení mimo hru.
47:36
Domáci po góle na 2:2 s novou energiu v žilách, aj ďalšia akcia Vlkov okamžite smrdela gólom.
47:13
goalVlci Žilina dali gól! Domáci za bránkou hostí vydolovali puk, následne nahodený puk od modrej čiary šikovne tečoval za Surákov chrbát NICK JONES! Asistencia: Miller, Tourigny.
47:06
O puk sa bojuje pri mantineli za bránkou Filipa Suráka.
46:36
Mikuláš s pomerne vysokým napádaním, zverenci Juraja Faitha sa snažia súperovi čo najviac znepríjemniť hru.
46:04
Útočná snaha Žilinčanov, v páde však jeden z domácich hráčov puk za Suráka neprepasíroval.
45:36
Hostia z Liptova sa po dlhšom čase zdržali v útočnom pásme, LaCouvée však nemusel zasahovať.
45:01
Prvých 5 minút tretej tretiny máme za sebou, Žilina stále prehráva s Liptovským Mikulášom 1:2.
44:26
Lukosevicius skúsil prekvapiť Suráka z pravej strany z veľkého uhla, skúsený gólman hostí bol však pozorný.
43:58
Žilina začína ďalšiu útočnú snahu spoza vlastnej bránky.
43:03
Liptovský Mikuláš sa príliš do útoku nehrnie, zverenci trénera Juraja Faitha si skôr dávajú veľký pozor na prípadné chyby vo vlastnej obrane.
42:36
Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia hry, vidíme však viacero tvrdých súbojov o puk.
42:09
Tvrdý boj o puk pri mantineli za Surákovou bránkou, Fejes síce získal puk, ale ten následne jeho spoluhráčovi ušiel von z pásma.
41:36
Oba tímy striedajú počas hry, Žilina má v týchto momentoch mierny problém s prechodom do útočného pásma.
40:59
Strelecký pokus domáceho Brandona Millera zblokované hráčom súpera, puk končí na hornej sieti Surákovej bránky.
40:39
Hra je od úvodu tretej časti hry mimoriadne svižná.
40:10
Krátko po buly sa hokejisti Žiliny dostali do útočného pásma, ale strelecky ohroziť Suráka nedokázali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehráva Žilina na domácom ľade s Liptovským Mikulášom 1:2. Tretia časť zápasu sa začne približne o 19:23.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:13
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia sa usadili v útočnom pásme, pred bránkou Vlkov však ostal úplne osamotený ALEXANDER AVTSIN, ktorý dostal ideálnu prihrávku a bez problémov dostáva svoj tím do vedenia! Asistencia: Chmielewski, Gerlach.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:25
Hra je znovu prerušená, pretože bránka Vlkov je opäť posunutá, tentoraz však po zásahu hráča Liptovského Mikuláša.
38:12
Žilina získala puk a okamžite ho posiela cez všetky čiary.
38:01
Začali sa posledné 2 minúty druhej časti hry, Mikuláš napriek hraničnej situácii na modrej čiare ostáva v útočnom pásme.
37:54
Uchytenie žilinskej bránky v ľade je ešte opravované domácim ľadárom.
37:54
LaCouvée – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka, trest odpyká Fejes.
37:22
Hostia sú po vstrelenom góle pri chuti a pokračujú v nápore.
36:51
goalLiptovský Mikuláš dal gól! Hostia si vynútili tlak v útočnom pásme, po strele sa puk odrazil od zadného mantinelu presne k ľavej tyčke žilinskej bránky, kde už číhal kapitán hostí MARTIN RÉWAY a vyrovnal na 1:1! Celá situácia bola ešte preverovaná na videu, ale gól platí! Asistencia: Foote.
36:02
Hrá sa znovu pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.
35:25
Po kombinácii a zakončení Žilinčanov Surák absolútne netušil kde má puk, ten však končí svoju púť medzi jeho betónmi a hlavne pred bránkovou čiarou.
35:01
Začalo sa posledných 5 minút druhej časti hry.
34:17
Martin Réway v útočnom pásme v kombinácii s Pereskokovom nepochodil, následne sa Žilinčania vyhrnuli do rýchleho protiútoku, ale zastavilo ich postavenie mimo hru.
34:09
Puk mieri za bránku hostí, následne je hra prerušená.
33:51
Vhadzovanie po ľavej ruke Connora LaCouvéeho.
33:32
33:09
Strela Maxa Gerlacha bola zblokovaná obrancom Žiliny.
32:49
Domáci hokejisti získali puk a okamžite ho posielajú cez všetky čiary.
32:17
importantLiptáci sa tešia z gólu, ale ten napokon neplatí, pretože bránka Žiliny bola posunutá! Napokon sa po porade rozhodcov nebude situácia riešiť ani na videozázname.
32:02
Hostia sú stále v pásme pred LaCouvéem.
31:40
Liptáci po vhadzovaní získali puk a kombinujú v pásme Žiliny.
31:32
Gachulinec – 2 min., podrazenie.
30:55
Hokejisti Žiliny sa znovu snažia usadiť v útočnom pásme, tentoraz sa im to však nedarí podľa predstáv trénera Milana Bartoviča.
30:23
Nevydarená strela Daniela Gachulinca, vhadzovať sa bude po pravej ruke Filipa Suráka.
30:01
Polovica zápasu je v Žiline za nami, Vlci vedú nad Liptovským Mikulášom 1:0.
29:53
Bruno Mráz je dnes pri chuti, po pravej strane sa dostal do útočného pásma a ďalšou strelou preveril pozornosť Filipa Suráka.
29:39
Na ľadovej ploche ostáva otrasený Martin Reway, kapitán hostí napokon za pomoci spoluhráča a žilinského lekára Jaroslava Hanuláka zamieril na striedačku svojho tímu.
29:01
Hostia sa síce zdržali v pásme Žiliny dlhší čas, ale k streleckému ohrozeniu Connora LaCouvéeho sa nedostali.
28:13
Hostia v kombinácii v útočnom pásme, aktívny je najmä Pereskokov, ktorého je ťažké odzbrojiť od puku.
27:34
Prečíslenie Žilinčanov 2 na 1, ale domáci Vlci tentoraz recept na Filipa Suráka nenašli.
27:01
Hra sa prelieva zo strany na stranu, vážnejšie šance na jednej či druhej strane však aktuálne chýbajú.
26:18
Fanúšikovia Žiliny od úvodu ženú svoj tím do útoku, dnešný zápas si skutočne užívajú vo veľkom štýle.
25:52
Vhadzovanie v strede klziska, puk získali do svojej moci Žilinčania, ale Jakub Sukeľ im aktívnym napádaním robí veľké problémy.
25:01
Máme za sebou 5 minút druhej časti hry, Žilina už vedie nad Liptovským Mikulášom po góle Bruna Mráza 1:0.
24:20
V samom závere oslabenia sa domáci dostali do zakončenia po chybe Fekiača, no Surák zaváhanie spoluhráča napravil.
24:20
24:02
Tourigny poslal puk cez všetky čiary do pásma súpera.
23:44
Liptovský Mikuláš znovu v kombinácii v pásme Žiliny.
23:14
Po tvrdom súboji pri mantineli posielajú domáci puk cez všetky čiary.
22:47
Hostia z Liptova kombinujú v útočnom pásme.
22:20
Holenda – 2 min., hákovanie.
21:48
goalVlci Žilina dali gól! Chyba hostí vo vlastnom pásme, Lukosevicius získal puk, našiel na ľavej strane Patrika Koyša, ktorý vystrelil. Surák puk vyrazil pred seba a BRUNO MRÁZ ho pretlačil do siete! Asistencie: Koyš, Lukosevicius.
21:30
Hostia sa dostali do šance, strela z medzikružia sa však do LaCouvéeho siete nedostala.
20:36
Hostia v plnom počte.
20:05
Žilina je okamžite v útočnom pásme, bude hrať ešte 31 sekúnd presilovú hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. V samom závere tretiny ešte Foote trafil vyhodeným pukom do tváre jedného z čiarových rozhodcov, verme, že bude v poriadku. Druhá tretina sa začne približne o 18:25.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Hostia posielajú puk cez všetky čiary.
19:34
Žilinčania kombinujú v útočnom pásme, Jones si však nedokázal spracovať krížnu prihrávku spoluhráča.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:59
Prvá strela domácich v presilovej hre mieri do lapačky Filipa Suráka.
18:36
Ullman – 2 min., hákovanie.
18:24
Žilina bude hrať presilovú hru, LaCouvée mieri na striedačku svojho tímu.
18:05
Ďalšia strela domácich, Koleničova strela však minula nielen lapačku Suráka, ale i jeho bránku.
18:01
Začali sa posledné 2 minúty prvej tretiny.
17:45
Ďalšia útočná akcia Žilinčanov bola zastavená pre postavenie mimo hru.
17:23
Rýchly útok Mikulášanov po pravej strane, ale strela z krídla hostí bola zblokovaná.
16:57
Po vhadzovaní v útočnom pásme ďalšia strela domácich Vlkov, ale tentoraz vedľa bránky.
16:33
Do rozohrávky hostí sa zapojil aj Surák, ktorý musel vypomôcť spoluhráčov, hostia budú myslím radi, že zakončia prvú tretinu bez inkasovaného gólu.
16:01
Vhadzovanie po ľavej ruke Filipa Suráka.
15:47
Tlak Vlkov sa znovu zvyšuje, z pravej strany pálil Róbert Varga, ale všetko riešil pozorný brankár hostí z Mikuláša.
15:13
importantĎalšia veľká šanca Žiliny, zoči voči Surákovi opäť nepochodil Bruno Mráz!
15:01
Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.
14:55
Ďalšia strela domácich, z vrchu kruhov pálil kanonier Róbert Varga, ale Surák bol pozorný.
14:10
Tlak Žiliny napokon v tejto chvíli zastavil Filip Surák, ktorý skryl puk do svojej lapačky a prerušil tak hru.
13:45
Rýchly útok Žiliny v prečíslení 3 na 2, po krížnej prihrávke prišla aj strela, ale nebola dostatočne presná.
13:13
Hostia sa po dlhšom čase dokázali oslobodiť, viditeľne vyčerpaná formácia Liptákov okamžite strieda.
12:48
Tlak Vlkov však pokračuje, Žilinčania kombinujú v útočnom pásme.
12:10
importantObrovský tlak Žiliny, pred Surákovou bránkou to vrelo, ale Bruno Mráz na dvakrát puk do siete súpera neprepasíroval!
11:48
Vhadzovanie po ľavej ruke žilinského brankára.
11:45
Útok hostí po pravej strane potiahol Quince, ale cez Diakova sa k bránke Vlkov nepredral. Následná strela spoza obrancu končí v lapačke kanadského brankára.
11:09
importantJones našiel prihrávkou v útočnom pásme Lukoseviciusa, Surák bol znovu na svojom mieste!
10:55
Hrá sa však dlho bez prerušenia, zápas sa prelieva zo strany na stranu.
10:16
Surák musel vytiahnuť druhý zákrok v rade za sebou, gólman hostí je však zatiaľ pozorný.
10:01
Polovicu prvej tretiny máme v Žiline za sebou, stav zápasu je stále 0:0.
09:24
Rýchly útok hostí, zakončenie Michala Uhríka však vrásky na čele Connora LaCouvéeho nenarobilo.
08:55
Zblokovaná strela hostí, útok Žiliny následne zakladá Róbert Varga.
08:34
Hráči znovu v tvrdých súbojoch pri mantineli v obrannom pásme Liptovského Mikuláša.
08:01
Pod Dubňom vládne od úvodu zápasu výborná atmosféra, fanúšikovia si prvý extraligový duel po dlhom čase užívajú.
07:40
importantVeľká šanca hostí! Tkáč sa cez dvoch obrancov dostal do úniku, skúsil blafák na LaCouvéeho, ale kanadský gólman sa nenechal prekabátiť!
07:10
Vlci v útočnom pásme napokon puk vydolovali, nasledovala však len nepresná strela.
06:54
Stále sa vedú tvrdé boje o puk pri mantineli v útočnom pásme Žiliny.
06:34
Tvrdé boje o puk za bránkou Filipa Suráka.
06:04
Na nudu sa v Žiline aktuálne rozhodne sťažovať nemôžeme, hra sa prelieva zo strany na stranu.
05:34
Na opačnej strane pohrozil strelou Max Gerlach, ale neuspel a následne sa k dorážke nedostal Quince.
05:18
importantObrovská šanca Žiliny! Kolenič v spolupráci s Jonesom, nasledovala prihrávka medzi kruhy, odkiaľ pálil nováčik v žilinskom drese Tourigny, no Surák si s jeho zakončením dokázal poradiť!
05:00
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, pod Dubňom sme gól zatiaľ nevideli.
04:36
Sukeľ našiel prihrávkou na modrú čiaru Fekiača, ktorého strelu však LaCouvée bez problémov kryl.
04:04
Vlci znovu stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak striedajú svoje formácie počas hry.
03:30
Hra je prerušená, puk skončil na striedačke jedného z tímov. Vhadzovať sa bude bližšie k bránke Žiliny.
03:02
Gachulinec po zisku puku podporil útok svojho tímu, Žilinčania sa však príliš dlho v útočnom pásme nezdržali.
02:44
Liptáci sa dostali do útočného pásma, ale ku strele sa im nedarí dostať.
02:14
Puk je v pásme Žiliny, za bránkou Connora LaCouvéeho, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.
01:48
importantChyba domácich v strednom pásme, Jakub Sukeľ získal puk, po pravej strane vletel do pásma, ale strelou švihom recept na LaCouvéeho nenašiel!
01:22
Lukosevicius skúsil strelu, trafil však masku Filipa Suráka.
00:55
Žilina znovu v útoku, v akcii je druhý formácia Vlkov vedená Šmídom.
00:33
Gachulinec z pravej strany hľadal prihrávkou pred Suráka Koleniča, ten sa však k puku nedostal.
00:01
Úvodné buly zápasu patrí Žilinčanom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Po hymne Slovenskej republiky ešte smutná spomienka. Pred niekoľkými dňami žilinskú hokejovú rodinu navždy opustil Ján Hajduk, bývalý žilinský brankár, tréner, či neskôr špičkový opravár hokejovej výstroje. Česť Vašej pamiatke "Janis"!
V Žiline je všetko pripravené na úvodné buly novej hokejovej sezóny, v ktorej Vlci slávia návrat medzi hokejovú elitu. Ešte predtým však zaznie hymna Slovenskej republiky.
Úvodné zostavy:

DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvée (Košarišťan) – Tourigny, Gachulinec, Pobežal, Miller, Holenda, Diakov, Vajko – Kolenič, Jones, Dej (C) – Fejes, Šmída, Lukosevicius – Varga, Mráz, Mucha – Koyš, Galamboš, Juščák
Tréner: Milan Bartovič

HK 32 Liptovský Mikuláš: Surák (Rychlík) – Lalík, Foote, Žilka, Ullman, Mezovský, F. Fekiač, Štrbáň, Šandor – Avtsin, Quince, Gerlach – Tkáč, Reway, Pereskokov – Chmielewski, Uhrík, J. Sukeľ – Vojtech, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith

Rozhodca: Klejna, Konc – Orolin, Hercog.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1.kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom v obnovenej premiére privíta nováčik súťaže, tím Vlci Žilina, hokejistov HK 32 Liptovský Mikuláš.
Zápas sa v Žiline začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina ide svojou cestou. Síce s miernym meškaním, ale nakoniec predsa len. Extraliga je pre klub splnenou métou. V klube boli nastavené mechanizmy na to, aby sa prechod z 1. ligy udial bez väčších nástrah. Zaujali výberom trénera, keďže Milan Bartovič doposiaľ nemá za sebou žiadnu vizitku ako hlavný tréner. O to viac zaujímavá výzva stojí pred ním. Žilina defacto nezmenila svoju slovenskú zostavu, čo môže byť aj určité riziko, pretože extraliga neraz ukáže niekdajším popredným hráčom SHL, že je podstatne ťažšia. V tomto smere evidujeme len troch slovenských novicov, konkrétne obrancu Gachulinca a útočníkov Deja, Koleniča a Muchu. Z legionárskeho pohľadu je v Žiline vidieť jasne definovateľnú snahu, a to je podpis hráčov, ktorí už v našej extralige nemusia hľadať kompas. Dyakov, Tourigny, Lacouvee, Miller, Lukosevicius a napokon aj Fejes. Všetci už v minulosti ukázali, že s úrovňou ligy si individuálne poradiť dokážu.

Káder tímu:
Brankár: Connor Lacouvee, Andrej Košarišťan

Obrancovia: Daniel Gachulinec, Kirill Dyakov, Matúš Holenda, Daniel Kolář, Ľubomír Malina, Jakub Pobežal, Erik Rajnoha, Tomáš Vajko, Miguel Tourigny, Jakub Jakubík, Brendan Miller

Útočníci: Martin Belluš, Šimon Beták, Juraj Bezúch, Rastislav Dej, Peter Galamboš, , Michal Juščák, Patrik Koyš, Šimon Lopušan, Peter Melcher, Bruno Mráz, Sebastián Šmída, Jakub Kolenič, Róbert Varga, Hunter Fejes, Jarid Lukosevicius, Nick Jones, Miroslav Mucha.

Hokejisti Liptovského Mikuláša vstupujú do druhej sezóny pod majiteľom Róbertom Ľuptákom. V tej predchádzajúcej sa po dlhých 15-tich rokoch prebojovali do vyraďovacej časti, aj keď išlo len o predkolo play-off proti Zvolenu (2:3 na zápasy). Teraz vedenie klubu aj realizačný tím avizujú, že postup do play-off bude opäť hlavným cieľom HK32. Tam sa však chce dostať každý z dvanástich účastníkov a papierovo to bude ešte náročnejšie ako v predošlej sezóne.

Káder Lipt. Mikuláša:
Brankári: Evan Fitzpatrick (Kan.), Roman Rychlík, Filip Surák

Obrancovia: Frederik Fekiač, Peter Hraško, Dominik Jendroľ, Lukáš Ľalík, Filip Mezovský, Jakub Štrbáň, Zach Taylor (Kan.), Erik Ullman (Švéd.), Jakub Žilka

Útočníci: Alexander Avcin (Rus.), Tobias Faith, Max Gerlach (Kan.), Adam Haluška, Aron Chmielewski (Poľ.), Tomáš Nauš, Jakub Nespala, Vadim Pereskokov (Rus.), Marly Quince (Kan.), Martin Réway, Alexander Sejna, Jakub Sukeľ, Peter Šandor, Daniel Tkáč, Michal Uhrík, Marek Vankúš, Matúš Vojtech, Vladimír Vybíral.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nováčik extraligy vstúpil do sezóny víťazstvom, duel s Liptákmi rozhodol v tretej tretine