Michalovciam sa proti východniarom nedarí. Prehrali aj s Košicami

Sportnet|20. okt 2024 o 18:45

O výhre oceliarov rozhodla druhá tretina.

Tipos extraliga - 12. kolo

Michalovce - Košice 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 33. Daugavinš (Bodák, Slováček), 58. Valach (Rockwood) - 22. Golod (Archambault, Teves), 30. Martel (Jääskeläinen), 35. Chovan (Jääskeläinen), 51. Chovan (Bartánus)

Rozhodcovia: Snášel, T. Orolin - Tichý, Durmis

Vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 3223

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prehrali v 12. kole Tipos extraligy na domcácom ľade s HC Košice 2:4.

Po triumfe v šlágri kola preskočili svojho súpera a posunuli sa na priebežné druhé miesto tabuľky za Spišskú Novú Ves.

Na konte majú 25 bodov, Michalovce a Slovan Bratislava o jeden menej. Michalovce prvýkrát v sezóne prehrali v dvoch zápasoch za sebou, v piatok podľahli domácim Spišiakom 1:5.

Po trojzápasovej absencii sa do zostavy "oceliarov" vrátil kapitán Michal Chovan a na víťazstve sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou.

Košičania nastúpili už aj s najnovšou akvizíciou Olivierom Archambaultom, ktorý v "košickom" debute asistoval pri prvom góle hostí.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice dnes (Tipos extraliga, 12. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
20.10.2024 o 16:30
12. kolo
Michalovce
2:4
(0:0, 1:3, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Michalovce dnes napokon prehrávajú v meraní síl s Košicami stavom 2:4. Ďakujem pekne za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera.
HK DUKLA Ingema Michalovce – HC Košice 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly a asistencie: 33. Daugavinš (Bodák, Slováček), 58. Valach (Rockwood) – 22. Golod (Archambault, Teves), 30. Martel (Jääskeläinen), 35. Chovan (Jääskeläinen), 51. Chovan (Bartánus). Rozhodca: Snášel, Orolin – Tichý, Durmis – Ország (VBR). Vylúčenie: 5:5. Využitie: 1:2. V oslabení: 0:0. Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Koniec zápasu.
59:46
Martelova strela neprešla až na prázdnu bránku. Daugavinš bude jeden z posledných hráčov, ktorý sa dotkne puku v tomto dueli.
59:32
Strela z prvej od Slováčka. Riečický drží svojich spoluhráčov.
59:15
importantMichalovce to už skúšajú s prázdnou bránou a šiestimi korčuliarmi.
57:44
goalDukla Michalovce dala gól!
Michalovce sa konečne dočkali gólu v presilovej hre! MAREK VALACH si dokázal nájsť medzierku v bráne Riečického. Pekná akcia Michalovčanov. Stav je 2:4.
Asistencie: Rockwood.
57:17
Riečický s istým zákrokom. Vhadzovanie v útočnom pásme Dukly.
56:50
Presilovka Michaloviec sa začala nie príliš vydarene. Košičania vyhodili puk cez všetky čiary.
56:38
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Krivošík – 2 min., sekanie.
importantReklamná prestávka.
56:10
Drgoňova strela, opäť to Parlett dokázal odpáliť od predbránkového územia.
55:03
Pekná individuálna akcia od Meliška aj so zakončením, ktoré Riečický vytiesnil do rohu.
54:13
Bodák nezakončoval vôbec v pravý čas, a musí tak ísť za pukom do vlastnej tretiny.
53:47
Puk skončil opäť na ochrannej sieti za Riečickým.
52:43
Košice v útočnom pásme. Gildon pristavil puk Archambaultovi.
51:21
Fominykh zlyhal v ďalšej tutovke, rútil sa na Riečického, no ten mu vystavil stopku.
50:48
goalKošice dali gól!
Je už pravdepodobne rozhodnuté! Ako na podnose to teraz pripravil Bartánus MICHALOVI CHOVANOVI! Práve ten si nakorčuľoval k ľavej tyči, dostal ideálny puk a nemal problém zakončiť do odkrytej časti siete. Stav je 1:4.
Asistencie: Bartánus.
49:50
Bartelovi nevyšla kľučka v rozhodujúcom momente. Košičania držia puk v útočnom pásme.
48:44
Pollock to nastreľoval na Jääskeläinena, ten na puk nedočiahol.
48:15
Hostia v plnom počte.
47:15
Krastenbergs čaká na puk, nebola to ideálna prihrávka od Svitanu. Košice následne vypálil puk cez všetky čiary.
46:31
Kuldova tvrdá strela, Kabáč dobre clonil pred bránou hostí, no finálna strela nemala gólové parametre.
46:15
Krivošík – 2 min., vrazenie na mantinel.
45:40
Parlett nastreľuje len do útočného pásma. Košičania sa tam stále držia a získavajú cenné sekundy.
44:42
Bodák vyskúšal od modrej lapačku Riečického. Vhadzovanie v obrannom pásme Košíc.
44:05
Slováček to skúsil z uhla, Riečický so spoľahlivým zákrokom.
43:40
Archambault hľadal Gildona, nebola to presná prihrávka, no Košičania sa udržali na puku.
42:55
importantObrovská možnosť domácich a vynikajúci Riečický! Čistý chytený gól hosťujúcim gólmanom! Michalovce nepremenili veľkú šancu.
42:34
Prvé prerušenie prichádza až teraz po tom, čo sa puk ocitol na hosťujúcej striedačke. Vhadzovanie v útočnom pásme Michaloviec.
41:50
Domáci zažehnali ďalší útok súpera. Rýchle nohy nám ukázal Chovan.
41:05
Daugavinš rozbieha akciu z hĺbky obranného pásma.
40:51
Domáci v plnom počte.
40:05
Úvodné buly do záverečnej tretiny vyhrali Michalovčania.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme videli až 4 góly. Košičania sú tí, ktorí dokázali byť efektívnejší. Do tretej tretiny pôjdeme za stavu 1:3. Tá sa začne približne o 18:17.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:11
Martel to nedával vôbec zle, cítil tam Jääskeläinena, no Michalovce sa oslobodzujú.
38:51
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Brejčák – 2 min., napadnutie.
38:03
Ferenc urobil chybu, Riečický drží svoj tím nad vodou.
37:22
importantHráči Michaloviec teraz zaváhali v obrovskej šanci! Dostali sa do prečíslenia, no Slováček zoči-voči Riečickému nepochodil!
36:42
Meliško to skúsil strelou švihom, ale situáciu dobre čítal Riečický.
36:05
Johnson je na zemi, ale bolo to nezavinené. Michalovčania teraz v útočnej tretine dobre aktívni.
34:13
Košičania rýchlo využívajú presilovú hru! MICHAL CHOVAN dostal ideálnu prihrávku a vypálil ranu ako delo z pozície spoza pravého kruhu. Brankárovi Juncovi ten puk trocha nešťastne prešiel popod ľavý betón. Stav je 1:3.
Asistencie: Jääskeläinen.
34:02
Krastenbergs – 2 min., sekanie.
32:31
Michalovce znižujú po krátkom čase! Druhá tretina s kvalitnejším hokejom a s gólovými momentmi ako tá prvá! KASPARS DAUGAVINŠ si pred červenou čiarou puk prijal, vošiel do útočného pásma, výborne si vytvoril priestor a zakončil z ľavej strany smerom na bránu hostí. Brankár Riečický tak prichádza o svoje doteraz čisté konto. Stav je 1:2.
Asistencie: Bodák, Slováček.
31:15
Zakázané uvoľnenie Dukly, hra sa tak presťahuje bližšie k Juncovi.
29:55
Košičania využívajú presilovú hru! DANICK MARTEL sa napriahol k tvrdej strele od modrej po prihrávke od svojho spoluhráča Jääskeläinena .Prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a brankár Junca mohol iba ťažko zareagovať. Stav je 0:2.
29:22
Zaujímavo to teraz vyšperkovali Košičania pred bránou Dukly. Keby zakončili skôr, urobili by lepšie.
28:45
Tretia presilová hra Košíc, zatiaľ nebola využitá ani jedna.
28:31
Drgoň – 2 min., držanie.
28:13
Skvelé periférne videnie od Archambaulta. Gildon sa dostal do nebezpečných priestorov, brankár Junca musel hasiť nebezpečenstvo.
26:50
Získaný puk pre domácich, ale strela Svitanu od modrej neprešla k bráne Košičanov.
25:50
Krastenbergs sa dostal do rýchleho úniku, Riečický ostáva stále stopercentný.
25:15
Veľmi dobrá šanca hostí. Gildon nahadzoval puk na zadnú žrď, kde ho takmer dostihol jeho spoluhráč, no našťastie pre domácich, sa tak nestalo.
24:05
23:32
Dôraz pred bránkou Riečického v podaní Dukly. Druhá presilovková formácia Michaloviec teraz takmer nebezpečne pohrozila, no hosťujúci gólman si drží čisté konto.
23:03
Krastenbergs chcel v rýchlosti pracovať pri hľadaní Svitanovej hokejky. Zásluhou Havrilu môžu Košice trochu oddýchnuť.
22:37
Daugavinš mohol vyrovnať, ale lapačka Riečického má iný názor na vec. Vhadzovanie v obrannom pásme Košíc.
22:05
Pollock – 2 min., podrazenie.
21:40
Košice vstupujú do druhej tretiny výborne! MAXWELL GILDON si dobre nakorčuľoval pred bránku, dostal ideálnu prihrávku od Archambaulta, ktorý dokázal získať puk od Rockwooda. Strelec gólu sa pred bránou nachádzal nepokrytý, a tak nemal inú možnosť, ako streliť gól. Stav je 0:1.
Asistencie: Archambault, Teves.
21:09
20:50
Chovan neodovzdal puk ideálne a domáci sa tak môžu oslobodiť.
20:15
Košičania dohrávajú presilovú hru ešte z prvej tretiny. Domáca bránka tak musí byť v pozore.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli. Zatiaľ je zápas veľmi vyrovnaný. Uvidíme, či sa dočkáme gólu v druhej tretine, ktorá sa začne približne o 18:22.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Košičania ešte v útočnej tretine. O pár sekúnd však už strácajú hostia pásmo.
19:09
Vašaš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
18:01
17:53
Drgoňova rana bola jemne tečovaná Martelom, no mimo priestor troch žrdí brány Riečického.
17:23
Košičania vyhodili puk cez všetky čiary a môžu prestriedať.
17:08
Svitanova delovka mimo bránky Riečického. Michalovce naďalej v útočnej tretine.
16:42
Daugavinš napálil, no natrafil iba na Deyla, ktorý si splnil svoje defenzívne povinnosti.
16:01
15:55
Jääskeläinen to nastreľoval na bránu, kde bol však pripravený Junca.
15:23
14:50
Košičania to urobili najlepšie, ako sa dalo. Puk získal Deyl a poslal ho cez všetky čiary.
14:07
Fominykh nabíjal Krastenbergsovi, brankár Riečický vykorčuľoval trocha ďalej od svojej brány. Michalovčania nedokázali potrestať túto chybu.
14:02
13:23
Martel – 2 min., sekanie.
13:22
Zakončenie, ktoré Junca ukryl. Nebolo to na prvýkrát, no dokázal zaľahnúť puk.
12:49
Súhra medzi Archambaultom a Mikúšom nezafungovala, preto opäť môžu Košičania vykorčuľovať až z hĺbky svojho pásma.
12:31
Košičania to prekombinovali, preto sa Michalovčania oslobodili vyhodením puku.
12:10
Košičania už v útočnom pásme.
12:02
Kulda – 2 min., nedovolené bránenie.
11:09
Náznak príležitosti pre Krastenbergsa. Puk mu ušiel priďaleko od hokejky, a tak sa k zakončeniu nedopracoval.
10:20
Po vhadzovaní sa hostia udržali v útočnom pásme. Strela švihom v podaní Mikúša narazila na pripravené betóny brankára Juncu.
09:42
Domáci sa dostali ľahko do útočnej tretiny. Po aktivite Solenského sa bude vhadzovať v útočnom pásme domácich.
08:50
Šimun nahadzuje na rozkorčuľovaného Havrilu, no je z toho len zakázané uvoľnenie.
08:43
Hra je prerušená, pretože sa zlomila hokejka jedného z hráčov Košíc. Vhadzovanie v útočnom pásme Dukly.
08:28
Junca si musel siahnuť na puk. Vôbec to nebol zlý pokus v podaní Martela.
07:18
Po vhadzovaní vo vlastnom pásme sa Michalovčania dopustili ďalšieho zakázaného uvoľnenia, preto sa vhadzovanie bude, prakticky, opakovať.
06:35
Krastenbergs chcel korčuľovať za nahodeným pukom, no defenzíva Košíc mu skrížila cestu.
05:43
Šimun bol situovaný za bránkou Juncu, no k prihrávke od spoluhráča nedošlo.
04:42
Gildon to posielal smerom na bránu, táto strela bola efektívne zblokovaná.
04:27
Zakázané uvoľnenie Košičanov. Hra sa presťahuje pred brankára Riečického.
04:10
Riskantná rozohrávka domácich. Hľadaný bol Valach, a takmer domáci vyprodukovali zbytočnú akciu súperovi. Napokon bol však pískaný ofsajd.
03:12
Hra sa teraz rýchlo preliala z jednej strany na druhú. Svitana upokojil situáciu s pomocou Bodáka.
02:36
Strelecký pokus od modrej čiary. Slováček a jeho druhá strela v dnešnom zápase. Zatiaľ sú smerom dopredu o čosi nebezpečnejší hráči Dukly.
01:20
Momentále majú puk na hokejkách hráči Michaloviec. Nepodarilo sa im prejsť cez útočnú modrú, a tak majú priestor na rozohrávku Košičania.
00:42
Prvé zakončenie hostí aj so zákrokom Riečického. Slováček z pozície obrancu vyslal puk na bránu domáceho gólmana. Vhadzovanie v obrannom pásme Košíc.
00:05
Úvodné buly do prvej tretiny vyhrali Michalovčania.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Junca (Glosár) – Slováček, Bodák, Krastenbergs, Rockwood, Daugavinš – Brejčák, Meliško, Fominykh, Johnson, Svitana – Kulda, Drgoň, Michnáč, Gabriel, Valach – Fedor, Pišoja, Vašaš, Solenský, Kabáč
Tréner: Tomasz Valtonen

HC Košice: Riečický (Janus) – Teves, Parlett, Archambault, Krivošík, Mikúš – Gildon, Ferenc, Petráš, Pollock, Jääskeläinen – Deyl, Bartoš, Martel, Chovan, Bartánus – Mitro, Šimun, Havrila, Repčík
Tréner: Daniel Ceman

Rozhodca: Snášel, Orolin – Tichý, Durmis – Ország (VBR).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 12. kola Tipos Extraligy medzi Michalovcami a Košicami. Úvodné buly je naplánované na 16:30hod.

Michalovce sa momentálne nachádzajú na 2. priečke tabuľky s 24 bodmi. V minulom zápase zverenci trénera Tomeka Valtonena prehrali v Spišskej Novej Vsi stavom 5:1.

Košice sa aktuálne nachádzajú na 5. priečke tabuľky. V minulom zápase zverenci trénera Dana Cemana prehrali po predĺžení so Slovanom Bratislava stavom 3:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovciam sa proti východniarom nedarí. Prehrali aj s Košicami