Sekera strelil prvý gól v sezóne, Tatar prišiel o poslednú nádej na play off

Andrej Sekera.
Andrej Sekera. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|1. apr 2022 o 07:05 (aktualizované 1. apr 2022 o 10:45)

Sekerov gól pomohol Dallasu k výhre.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera pomohol gólom k výhre Dallasu Stars v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení.

Tridsaťpäťročný bek sa presadil v 56. minúte, keď zvýšil na 2:1 pre hostí. Bol to jeho premiérový gól v prebiehajúcej sezóne.

Sekera odohral 14 minút, dvakrát vystrelil na bránku a pripísal si jeden plusový bod.

Jeho spoluhráč Marián Studenič strávil na ľade necelých desať minút a raz ohrozil súperovho brankára.

Sekera gólovo mlčal 32 zápasov, brankára Gibsona prestrelil po tom, čo sa k nemu dostal odrazený puk. V predĺžení potom rozhodol o triumfe Dallasu Jamie Benn.

"Takto vyzerá hokej aj v play off. Takže chlapci, ktorí si tým neprešli, tak pre nich to bola skvelá skúsenosť," povedal tréner hostí Dallas Eakins.

Nový kráľ strelcov

Hokejisti Toronta Maple Leafs zvíťazili na svojom ľade nad Winnipegom Jets 7:3. Jeden gól domácich strelil Auston Matthews a s 50 presnými zásahmi sa osamostatnil na čele tabuľky kanonierov. O jeden menej má na konte Leon Draisaitl z Edmontonu.

Matthews je prvý hráč Maple Leafs, ktorý pokoril túto hranicu od sezóny 1993/94, keď sa to podarilo Daveovi Andreychukovi.

"Možno keď skončím svoju kariéru, budem sa pozerať na svoje úspechy. Teraz však musím zostať v prítomnosti a sústrediť sa na naplnenie tímových ambícií," povedal nový líder bodovania NHL.

Je zároveň desiaty hráč narodený v Spojených štátoch, ktorý dosiahli tento míľnik a prvý po Johnovi LeClairovi od sezóny 1997/98 (Philadelphia Flyers).

Matthews to dokázal v 62 zápasoch, čo je najmenej za 26 rokov. V sezóne 1995/96 to dokázali Mario Lemieux v 50 zápasoch, Jaromír Jágr v 59 (obaja Pittsburgh Penguins), Alexander Mogiľnyj v 60 (Vancouver Canucks) a Peter Bondra v 62 dueloch (Washington Capitals).

Tatar si play off určite nezahrá

Florida zvíťazila nad Chicagom 4:0 a pripísala si už 28. domáci triumf v sezóne, čo je klubový rekord. Brankár Sergej Bobrovskyj sa na ňom podieľal 37 zásahmi a dosiahol tretí shutout v sezóne.

Útočník Jonathan Huberdeau zaznamenal 71. asistenciu v sezóne, čo pred ním nedokázal žiadny iný hráč na poste ľavého krídla.

Vytvoril tak rekord NHL a prekonal zápis Joea Juneaua z Bostonu zo sezóny 1992/1993.

"Je to skvelý moment. Bez môjho tímu by som to nedokázal. Vedel som o rekorde zo sociálnych sietí, ale nesnažil som sa na to myslieť. Hovoril som si - pokračuj, zbieraj asistencie."

Boston doma rozstrieľal New Jersey 8:1, strelil šesť gólov v druhej tretine, pričom sa presadil aj debutant Marc McLaughlin.

V drese hostí odohral slovenský útočník Tomáš Tatar 16:14 minút a pripísal si štyri strely na bránku a dve mínusky. Jeho tím už nemá ani teoretickú šancu na play off.

Z víťazstva sa tešil obranca Zdeno Chára, ktorého New York Islanders zdolali Columbus Blue Jackets 5:2. Slovenský bek strávil na ľade 20:24 minút.

Jevgenij Malkin rozhodol o triumfe Pittsburghu na ľade Minnesoty. Ruský útočník prekonal Talbota po tom, čo do siete dorazil svoju vlastnú strelu. Jeho spoluhráč Rickard Rakell sa presadil dvakrát.

Calgary doma podľahlo Los Angeles 2:3 po nájazdoch. Útočník Flames Matthew Tkachuk ukončil päťzápasovú bodovú sériu, počas ktorej získal 12 bodov (4+8).

NHL - základná časť - 1. apríl:

Boston - New Jersey 8:1 (2:1, 6:0, 0:0)

Góly: 1. Grzelcyk, 17. DeBrusk (Bergeron, Lindholm), 23. Haula (Pastrňák), 27. Marchand (DeBrusk, Grzelcyk), 30. Bergeron (Pastrňák, McAvoy), 31. Marchand (Reilly, Bergeron), 33. McLaughlin (Frederic), 37. Hall (Pastrňák) – 12. Hughes (Hischier, Severson)

Brankári: Ullmark - Daws (30. Gillies), strely na bránku: 40:26

17.850 divákov

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 16:14 min, nebodoval, pripísal si dve mínusky, štyrikrát vystrelil a uštedril jeden hit/

Carolina - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 20. Svečnikov (Slavin, Domi), 24. Teräväinen (Aho, DeAngelo), 59. Svečnikov (Slavin)

Brankári: Andersen - Allen, strely na bránku: 44:32

15.289 divákov

Florida - Chicago 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 28. Lomberg (Thornton, Gudas), 32. Forsling (Reinhart, Marchment), 54. Barkov (Huberdeau, Reinhart)

Brankári: Bobrovskij - Delia, strely na bránku: 44:37

15.218 divákov

NY Islanders - Columbus 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Góly: 9. Aho (Nelson), 9. Wahlstrom (Parise, Barzal), 44. Palmieri (Bailey, Pelech), 50. Barzal, 60. Pulock – 29. Bemström (Robinson, Kukan), 31. Danforth

Brankári: Varlamov - Merzlikins, strely na bránku: 36:32

17.255 divákov

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 20:42 min, nebodoval, rozdal dva bodyčeky/

Toronto - Winnipeg 7:3 (1:2, 4:1, 2:0)

Góly: 16. Giordano (Michejev, Liljegren), 22. Nylander (Matthews, Marner), 25. Tavares (Dahlström, Michejev), 29. Nylander (Marner, Rielly), 34. Michejev (Engvall), 58. Matthews (Marner), 59. Liljegren (Nylander, Giordano) – 4. Wheeler (Sanford), 8. Šťastný (Ehlers, Scheifele), 24. Ehlers (Morrissey)

Brankári: Kallgren - Comrie, strely na bránku: 38:23

18.517 divákov

Minnesota - Pittsburgh 3:4pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 11. Dumba (Boldy), 38. F. Gaudreau (Fiala, Boldy), 42. Kaprizov (Hartman, Spurgeon) – 2. Rakell (Marino, Zucker), 22. Guentzel (Letang, Malkin), 30. Rakell (Crosby), 64. Malkin (Rust, Matheson)

Brankári: Talbot - DeSmith, strely na bránku: 31:39

18.978 divákov

Calgary - Los Angeles 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 42. J. Gaudreau (Järnkrok, Hanifin), 54. Gudbranson (Monahan, Lucic) – 22. Iafallo (Kempe, Edler), 56. Arvidsson (Danault, Määttä), rozhodujúci nájazd Andersson

Brankári: Markström - Petersen, strely na bránku: 28:32

16.398 divákov

Colorado - San Jose 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 22. Newhook (MacDermid, Johnson), 44. Helm (Ničuškin), 53. Rantanen (Kadri, Makar), 56. Burakovsky (Johnson, Kadri) – 33. Meier (Hertl, Barabanov), 47. Burns (Hertl)

Brankári: Francouz - Kähkönen, strely na bránku: 46:27

18.013 divákov

Anaheim - Dallas 2:3pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 40. Drysdale (Henrique, Carrick), 57. Shattenkirk (Vaakanainen, Terry) – 10. Suter (Seguin, Peterson), 56. Sekera, 61. Benn (Heiskanen)

Brankári: Gibson - Oettinger, strely na bránku: 23:35

12.385 divákov

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 14 minút s bilanciou 1+0 a jedným plusovým bodom, dvakrát vystrelil, pripísal si jeden bodyček/

/Marián Studenič (Dallas) odohral 9:44 min, nebodoval, raz vystrelil/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Sekera strelil prvý gól v sezóne, Tatar prišiel o poslednú nádej na play off