Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Heninová-Hardennová takmer sklamala svojich fanúšikov

TASR|22. aug 2004 o 15:21

Brusel 22. augusta (TASR) - Čerstvá olympijská víťazka v tenisovej dvojhre Belgičanka Justine Heninová-Hardennová si po návrate do vlasti rozhnevala na ...

Brusel 22. augusta (TASR) - Čerstvá olympijská víťazka v tenisovej dvojhre Belgičanka Justine Heninová-Hardennová si po návrate do vlasti rozhnevala na chvíľu fanúšikov, ktorí ju prišli v nedeľu privítať na letisko v Bruseli.

Aktuálnu svetovú jednotku hneď po prílete vyzdvihlo súkromné vozidlo na pristávacej ploche a eskortovalo z letiska. Belgičanka sa tak vyhla príletovej hale, kde na ňu netrpezlivo čakalo asi 200 tenisových priaznivcov. Až po upozornení polície, že jej odchod vyvolal v radoch fanúšikov značné rozhorčenie, sa Heninová-Hardennová na letisko vrátila a pozdravila svojich priaznivcov aj s olympijskou medailou na krku. Po rozdaní autogramov a krátkej výmene slov s fanúšikmi však odmietla poskytnúť rozhovory médiám. Belgický olympijský tím sa prostredníctvom televízie snažil ospravedlniť jej správanie a požiadal verejnosť o porozumenie s odôvodnením, že Belgičanka cítila po príchode veľkú únavu a potrebuje si odpočinúť pred blížiacim sa grandslamovým turnajom US Open. Heninová-Hardennová si vybojovala na olympijskom turnaji v Aténach zlato po finálovej výhre nad Francúzkou Amélie Mauresmovou 6:3, 6:3.

Súvisiace články