Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Helcmanovčan trénuje Prakovce a opačne

Jozef Zmij (vpravo). V Helcmanovciach zachránil piatu ligu a cez leto zmenil trénerské pôsobenie. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 27. júl 2016 o 22:00

Jozef Zmij mal ponuku zo štyroch klubov. Nakoniec sa rozhodol pre ten najbližší.

HELCMANOVCE. Záver sezóny 2015/2016 bol v 5. lige Podtatranskej poriadne hektický. Hlavne boj o záchranu bol neúprosný a až v samotnom závere sa rozhodlo o vypadávajúcich.

Aj Slovan Helcmanovce sa ocitol v pásme zostupu, ale finiš zvládol na výbornú a kvalitnú piatoligovú súťaž s náskokom piatich bodov zachoval aj pre ďalší ročník.

Dohrávali s torzom hráčov

Helcmanovce sú už neodmysliteľnou súťažou krajskej piatoligovej súťaže. Možno napínavý záver bol pre nich zdvihnutým prstom pred štartom nového ročníka.

„Ako tréner Helcmanoviec som mal nesmierne ťažkú sezónu. Základom záchrany bolo nezabudnuteľné víťazstvo v Smižanoch, kde sme prekvapili všetkých. Súťažný ročník sme dohrávali naozaj s torzom hráčom. To ako tréner, ešte takúto situáciu nepamätám. A tak sa futbal ďalej hrať nedá,“ skonštatoval tréner-záchranca Jozef Zmij.

Rozhodnutie pre Prakovce

Rekordne najstarší aktívny hráč v krajskej súťaži na východe Slovenska Jozef Zmij sa s Helcmanovcami zachránil, no v nedeľu došlo k zaujímavej trénerskej rošáde. Jozef Slovinský z Prakoviec bude pôsobiť v Helcmanovciach a naopak, Jozef Zmij v Prakovciach.

„Ponuky som mal zo štyroch klubov. Rozhodlo hlavne cestovanie. Z domu to mám veľmi blízko. Cieľom prakovských funkcionárov je v nasledujúcom ročníku pohybovať sa v strede tabuľky,“ opísal svoj prestup J. Zmij a pridal čerstvé novinky z letnej prípravy a zloženia kádra.

„Zatiaľ nám odišiel len Harakaly. Trénujú prevažne mladí odchovanci. S letnou prípravou som veľmi spokojný. Trénujú dvanásti – trinásti hráči, mal som na tréningu aj osemnásť hráčov. Máme za sebou prípravné zápas s Mária Hutou a maďarským klubom,“ dodal Jozef Zmij.

Nový súťažný ročník 2016/2017 štartujú v nedeľu 7. augusta hnileckým derby v Nálepkove.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.