Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hatalčík sa ukázal aj ako obchodník

Sportnet|Publikované 24. júl 2013 o 22:00

Sústredenie hádzanárov Tatrana Prešov na chorvatskom ostrove Krk sa pomaly končí.

Deväťnásobný slovenský majster finišuje s kondičnou prípravou. Od minulého piatka zverenci trénera Petra Hatalčíka majú tréningový program počnúc siedmou hodinou rannou, zhruba pred devätnástou končiac. Tento piatok už naberú smer Prešov.

KRK. Stredisko Krk na rovnomennom ostrove je zaplnené v týchto dňoch množstvom turistov z rôznych kútov sveta.

Väčšina z nich si užíva horúce slnečné dni, vrátane pestrej ponuky rôznych možností i šantenia v príjemných vodách Jadranu.

Hádzánari Tatrana ale neprišli do Chorvátska dovolenkovať. Týždenným blokom vrcholí kondičná časč príprava na sezónu 2013 - 2014.

Jej hrubú fázu si tatranci odrútili doma. Pri Jadrane dolaďuju už jej špeciálnu časť, v ktorej dominuje intenzita nad objemom.

Na Krku, v blízkosti i vo vzdialenejších kútoch tohto ostrova je množstvo vhodných terénov na dlhšie behy, ale aj kratšie úseky, trebárs i do schodov, ktoré zdanlivo akoby nemali konca.

Na nich, avšak i s rôznorodým náčiním môzu turisti vidieť, ako športovci zaberajú. Horúčava, nehorúčava, z trénigových dávok P. Hatalčík nepopustí.

Dve výnimky predsa len ale spravil. V pondelok ho oslovil postavou útly český chlapík. Vraj trénuje jogu a hneď ponúkol svoje služby prešovskému trénerovi.

Vraj hádzanárov pozoruje, odkedy na Krk prišli. Tvrdil, že im ukáže zaujímavé veci. A tak sa P. Hatalčík dal prehovoriť.

Bolo vskutku intresantné vidieť, ako inrepretujú cviky, ktoré im jogín ukázal. Jedna ukážka však stačila. V ďalších tréningových jednotkách sa už zase išlo podľa Hatalčíkových nôt.

Druhý ústupok trénera

Druhý ústupok spravil tréner hádzanárov Tatrana Prešov v stredu. Mužstvo zvládalo tréningovú záťaž.

Po piatich dňoch ale niektoré veci boli monotónne. A to i napriek tomu, že hráči nerobili stále to isté.

Pohybovali sa však skoro v nemennom prostredí. Jednak kvôli určitému oživeniu a jednak za účelom ešte lepšieho upevnenia partie, predostrel trénerovi Hatalčíkovi nápad brankár Verkič.

„Prišiel za mnou s nápadom, či by sme si nemohli spraviť výlet loďou na more. Pravdu povediac, bolo mi jasné, že aj s ohľadom na panujúce horúčavy, na chvíľu by to chcelo zvoľnit.“

Verkičov nápad sa trénerovi teda pozdával a sám aj vybavil loď, stanovil čas vyplávania na more i návrat do prístavu v centrálnej časti ostrova.

Hatalčík sa ukázal aj ako schopný obchodník. Po skúsenostiach z pôsobenia v arabských krajinách dojednal aj výraznu zľavu na plavbu.

A tak sa v stredu popoludní sa hádzanári nalodili. Mnohým sa na tento výlet príliš nechcelo. Všetci ale názor po návrate zmenili. Viezli sa na historickej lodi.

Podľa slov jej kapitána má úctyhodných stotridsať rokov. Rekonštruoval ju údajne viac ako sedem rokov. Museli sme uznať, že konečný výsledok je obdivuhodný.

Stará loď, nové zážitky

Stará loď, nové ďalšie zážitky. S výnimkou neplavca Čipa, či Antla, ktorý do vody tentoraz nemohol, ostatní stvárali po prvom zakotvení v jednej úchvatnej zátoke s priezračnou vodou „psie kúsky“.

Pri prvých skokoch z asi dva a pol metrovej výšky z paluby sa loď poriadne rozkývala. Najväčší vodný kráter spravil určite Andrej Petro. Voda po jeho dopade na hladinu špliechala najvyššie.

Vlado Guzy, Tomáš Urban, ale aj Kubo Krupa sa predvádzali skokmi, vlastne parádnymi saltami. Tie i iné kúsky slovenských hádzanárov obdivovali aj nemeckí turisti.

Ak sa niekomu nápad s výletom sprvu nepozdával, po prežitom popoludní na starej lodi s novým šatom ho zmenil.

Nezmenilo sa ale pokračovanie v poctivej tréningovej robote na druhý deň po výlete.

O siedmej ráno sa už behalo, potom plávalo, hodinu pred pravým poludním vyvrcholil tréning v tenisovom areáli hotela Dražica, zase vyplavánie záťaže a popoludní ďalšia časť prípravného dňa zavŕšená plávaním v mori.

V piatok sa program pobytu hádzanárov Tatrana Prešov na Krku naplní. Po návrate dostanú hráči dva dni voľna.

Po nich už začne prechod na hernú čast prípravného obdobia. Otvorí ju štart na medzinárodnom turnaji v Poľsku, ktorého organizátorom je v minulosezónnej edícii Ligy majstrov tretí klub ViVe Targi Kielce.

Ďalšími účastníkmi sú nemecký bundesligový Goppingen a bieloruský Meškov Brest.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.