Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Halu v Donecku už vyčistili a čaká sa na závery od statikov

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 10. jún 2014 o 20:10

Rekonštrukcia haly v Donecku bude záležať od posudkov statikov.

DONECK. Halu Družba v ukrajinskom Donecku už vyčistili od sadzí a popola a pripravili ju na začiatok rekonštrukcie poškodených častí jej konštrukcie. Domáci stánok klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Donbas podpálili v noci z 26. na 27. mája neznámi páchatelia, pravdepodobne proruskí separatisti, vykradli ju a následne podpálili. Časť haly je výrazne poškodená.

Na rekonštrukcii sa budú podieľať aj hráči a fanúšikovia klubu, vedenie Donbasu údajne plánuje v júli alebo auguste zorganizovať jednodňovú brigádu. V Donecku pôsobia aj dvaja Slováci - obranca Peter Podhradský a brankár Ján Laco.

Počas najbližšieho týždňa budú poškodené prvky konštrukcie posudzovať statici. Až na základe ich záverov bude známy ďalší postup stavebných prác. Odborníci pripravia aj odporúčania pre rekonštrukciu jednotlivých prvkov haly. Pôvodne mali byť všetky stavebné práce hotové do 25. augusta, závery statikov môžu tento termín posunúť dopredu i na neskoršie obdobie.

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy čaká na správy z Donecka. Účasť Donbasu v nadnárodnej súťaži bude záležať od toho, či bude mať klub halu. Donecku ponúka na prenájom popradský štadión primátor mesta Anton Danko.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.