Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej
Brankár Jaroslav Halák bol oporou Tímu Európy. (Autor: SITA/AP)
Zoran Boškovič|Publikované 30. sep 2016 o 07:39

Napriek tomu, že Tím Európy vo finále neuspel, na turnaji prekvapili všetkých hokejových fanúšikov. Od podceňovaného tímu nikto finálovú účasť nečakal.

BRATISLAVA. Aj v druhom finálovom zápase Svetového pohára Tím Európy zdatne konkuroval favorizovanej Kanade. Skvele hrajúci tím okolo kapitána Sidneyho Crosbyho však v priebehu troch minút otočil nepriaznivý vývoj a získal trofej. Víťazným gólom zahviezdil Brad Marchand, najlepší strelec Kanady na turnaji.

"Je to neuveriteľná pocta, triumfovali sme na najvrcholnejšom hokejovom podujatí na svete," povedal Marchand po zápase. 

Jediný gól Tímu Európy dal slovenský obranca Zdeno Chára. "Je to tvrdá prehra, pretože sme ich dokázali naháňať a tlačili sme ich celý zápas až na okraj. Bol to veľmi vyrovnaný zápas," tvrdí obrovitý obranca, ktorý na turnaji vytvoril výbornú obrannú dvojicu s Andrejom Sekerom. 

Napriek prehre spokojnosť

Napriek tomu, že Tím Európy vo finále neupel, na turnaji hráči prekvapili všetkých hokejových fanúšikov. Od podceňovaného tímu nikto finálovú účasť nečakal.

 "Je veľmi bolestivé, ako sa veci v závere vyvinuli. No treba si otvoriť oči, aby sme videli celý obraz o našej hre a celú našu parádnu jazdu. Bolo veľkolepé, ako sme si tu počínali. Obrátili sme naruby všetky papierové predpoklady a postarali sme sa o pekelné finále, ktoré nikto neočakával," citovala trénera Tímu Európy Ralpha Kruegera agentúra AP.

Kanada vyhrala Svetový pohár: fotogaléria

1.10.2016

Súhlasí s ním aj jedna z opôr tímu, Slovinec Anže Kopitar. "Užili sme si veľa zábavy. Zišli sme sa tu špeciálna skupina hráčov a som si istý, že ostaneme v kontakte ešte veľmi, veľmi dlho."

Halák základom úspechu

Hviezdou turnaja sa stal kapitán víťazného tímu Sidney Crosby, ktorý zaznamenal desať bodov za tri góly a sedem asistencií. 

Jedným z najsledovanejších hráčov na turnaji sa však od prvého zápasu stal slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý sa svojimi skvelými výkonmi stal oporou Tímu Európy. 

"Myslím si, že Jaro Halák sa zlepšuje s vekom. Na tomto turnaji hral najlepšie, ako som kedy videl. Je jednoznačne jeden zo základných kameňov nášho úspechu," dodáva manažér Tímu Európy Miroslav Šatan. 

Autor: Zoran Boškovič

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.