Hádzanári Tatrana Prešov zdolali v úvodnom semifinále Považskú Bystricu

(Autor: Ilustračné - archív)
TASR|11. apr 2015 o 20:47

Úradujúci slovenský šampión sa ujal vedenia 1:0 v sérii, ďalší dule je na programe 18. apríla.

Hádzanári Tatrana Prešov triumfovali v úvodnom semifinále extraligovej play off na domácej palubovke nad MŠK Považská Bystrica 36:21. Úradujúci slovenský šampión sa ujal vedenia 1:0 v sérii, druhý duel je na programe 18. apríla v Považskej Bystrici.

PREŠOV. Prešovčania sa v úvodnom semifinále rozbiehali pomalšie, čo súper dokázal na začiatku prvého polčasu využiť.

Hoci prehrával v 13. minúte 4:7, po dvoch presných pokusoch Valla a Gardiana sa dotiahli na rozdiel jediného gólu.

Následne sa majster ale dostal do tempa a vypracoval si rozhodujúci náskok, ktorý sa v polčasovom skóre zastavil na rozdiele šiestich gólov (16:10).

Prešovský gólostroj

V druhom dejstve Tatran udržiaval tempo hry a postupne zvyšoval svoje vedenie.

V 37. minúte upravil už na 20:12 Lukáš Urban.

Prešovčania striedali strelcov gólov, hrali si svoju hru a pokračovali v úspešnom gólostroji.

Ten sa napokon zastavil na konečnom skóre 36:21.