Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hádzanári Bardejova sa hľadajú

Sportnet|Publikované 23. feb 2009 o 23:00

BARDEJOV. V extralige hádzanárov v 20. kole MHC Edymax Bardejov prehral s Považskou Bystricou 26:33. Ešte v jesennej časti Hornošarišania uvažovali o

snažení dostať sa do prvej štvorky na úkor Nových Zámkov či Považskej Bystrice. Dve posledné prehry v záverečnej časti súťaže ukázali oslabený káder, ktorý ešte musí bojovať o záchranu. Bez Matúša Hiča, Marcela Cibereho i Martina Miženka kolektív stratil svojú hernú kvalitu.

Ešte treba bodovať

"Nehovorím, že sme zachránení, ešte treba doma niečo vyhrať. Už príprava nebola podľa predstáv. Neboli sme kompletní, ďalší chýbali zo zdravotných dôvodov. Budeme sa viac trápiť," začal s hodnotením tréner Bardejova Slavomír Krok. "Vo februári sme zobrali ďalších mladých hráčov z Tatrana Prešov na hosťovanie i domácich odchovancov. Pre nich to bude dobrá škola. V 1. polčase sme hrali chaoticky, bez pohybu. Považská Bystrica hrá dobre kombinačne, využívala naše chyby." Kormidelník P. Bystrice Ivan Pompoš predpokladal, že zápas môže napovedať o postupe do prvej štvorky: "Je to cenné víťazstvo, taký výsledok som nečakal. My sme pôsobili kompaktnejšie. Oslabení domáci urobili viac technických chýb a my sme to využívali na rýchle protiútoky. Podržal nás brankár Drápal, dal základ dvom bodom."

Jenčík sa červenal

Pred stretnutím miestny hlásateľ vyzval všetkých v hale na športové správanie a hru v duchu fair play. Prvý polčas to vyzeralo príkladne disciplinovane v hľadisku i na palubovke. Po prestávke sa hra mužstiev premenila na chaotické pobehávanie so školáckymi chybami, s čím si nevedeli poradiť nielen tréneri, ale pri posudzovaní chýb ani rozhodcovia J. Gedeon a R. Rapáč. Neuniesli to domáci hráči ani jednotlivci v hľadisku a vrcholom bolo vulgárne nadávanie hráča Emila Jenčíka, ktorý v 43. min. uvidel červenú kartu.

"Také niečo nepatrí na palubovku. Predchádzalo tomu chybné rozhodnutie rozhodcu, ale taký skúsený hráč takto nemal reagovať. Zobrali mu registračný preukaz a uvidíme, ako to vo štvrtok dopadne na disciplinárnej komisii," smutne konštatoval Slavomír Krok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.