Prešov hral len s trinástimi hráčmi, vo Francúzsku výrazne prehral

Tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža. (Autor: TASR)
TASR|30. nov 2021 o 22:45

O sedem dní má slovenský majster šancu na revanš.

Európska liga v hádzanej - 5. kolo

Toulouse - Tatran Prešov 34:20 (18:9)

Najviac gólov Toulouse: Wagner 6, Feuchtmann a Vieira po 5

Zostava a góly Prešova: Colodeti, Leben - Pacheco, Linhares de Souza a Kasatkin po 4, Kravčák, Rábek a Fech po 2, Santos 1, Fech 1, Lopez Garcia a Santos po 1, K. Radčenko, M. Antl, Kimák-Fejko.

Rozhodovali: Panayides, Andreou (obaja Cyp.), TH: 2/2 - 1/2, vylúčení: 4:1, 800 divákov.

TOULOUSE. Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom piatom zápase v Európskej lige na palubovke francúzskeho tímu Fenix Toulouse 20:34.

Oslabení Prešovčania nastúpili iba s 13 hráčmi a od úvodu zápasu doťahovali výrazné manko. Po polovici bojov v základnej A-skupine majú bilanciu jedno víťazstvo a štyri prehry a priebežne sú na poslednom tabuľky.

Proti Toulouse odohrajú aj nasledujúci zápas v tejto pohárovej súťaži, na programe je v utorok 7. decembra od 18.45 h v Prešove.

Priebeh zápasu: Toulouse - Tatran Prešov

Prešovčania nastúpili bez Rečičára, Michalku, Hernandeza a Kurana a šancu v Európskej lige dostali mladíci Marco Antl a Kimák-Fejko.

Pacheco síce v 4. minúte znížil na 2:1, no to bolo na dlhé minúty zo strany Prešovčanov všetko. Domáci ovládli úvod zápasu a v ofenzíve boli efektívnejší. Po šnúre siedmich gólov viedli v 15. minúte už 9:1, čím položili základ víťazstva.

V 21. minúte bol náskok domácich už jedenásťgólový (15:4), no Prešovčania dvihli hlavy a Kravčák zakončil šnúru štyroch gólov - 15:8.

Úspešný úsek hostí však nerozhodil rozbehnutých hráčov Toulouse, ktorí išli do druhého polčasu s komfortným deväťgólovým náskokom.

Aj druhý polčas bol v réžii domácich. Tí v ňom navyšovali presvedčivý náskok a domácich fanúšikov bavili efektnými akciami.

Gól Wagnera v 54. minúte znamenal už 15-gólové manko hostí (32:17). Prešovčania napokon prehrali o štrnásť gólov, čím zaznamenali najvyššiu prehru v prebiehajúcom ročníku Európskej ligy.

Tabuľka

Súvisiace články