Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Gáborík odchádza sklamaný

Sportnet|29. okt 2003 o 00:00

Rokovania o kontrakte medzi klubom zámorskej NHL Minnesota Wild a slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom nepriniesli výrazný posun. Trenčan v pondelok prezentoval prostredníctvom vyhlásenia „veľké sklamanie z vývoja v rokovaniach a z neochoty manažmentu


Slovák Marián Gáborík z Minnesota Wild sa teší z gólu Colorado Avalanche vo štvrťfinále Západnej konferencie NHL v St. Paul. Gáborík je od konca sezóny obmedzený voľný hráč. Jeho rokovania s vedením Wild zatiaľ nepriniesli želateľný efekt. FOTO – TASR/AP

Wild“.

Dvadsaťjedenročný krídelník absolvoval počas pobytu v Minnesote dve osobné stretnutia s vedením klubu. Zo svojich požiadaviek výrazne zľavil. Východiskových 6,5 milióna dolárov ročne skresal o dva milióny na rovných 4,5. Hráč i jeho zástupca David Schatia argumentujú, je to celková suma, ktorú dostal Gáborík v každej z posledných dvoch sezón v NHL a v podstate požadujú rovnaký príjem, aký mal. Generálny manažér Minnensoty Doug Risebrough túto ponuku neakceptoval a stále trvá na posledných číslach, ktoré pre nadaného Slováka pripravili ešte v septembri, 3-ročný kontrakt vo výške 9,5 milión plus motivačné bonusy.

„Snažil som sa byť flexibilný a vystupovať otvorene. Chcel som nájsť vhodné riešenie pre obe strany. Predniesli sme vedeniu Wild rôzne návrhy, žiaľ, ľudia z vedenia klubu pristupovali k rokovaniam neochotne. Moja ponuka bola zamietnutá. Som veľmi nespokojný s takýmto vývojom, najmä po úspechoch v minulej sezóne. Bohužiaľ, na základe postupu manažmentu Wild som sa rozhodol opustiť Minnesotu,“ uvádza sa v stanovisku Mariána Gáboríka.

„Hlavným záujmom Minnesoty je celé mužstvo, nie jednotlivec. Gáboríkov agent nerešpektuje schopnosti našich hráčov a požaduje, aby bol Marián posudzovaný odlišne,“ vyjadril sa Risebrough.

Termín ďalších rokovaní zatiaľ nie je známy. „Všetko závisí len od vedenia Minnesoty. Podmienky a požiadavky klubu sú jasné rovnako aj naše. Ťažko predpovedať, čo bude nasledovať. V jednaniach chcem pokračovať, ale nemôžem rokovať sám som sebou,“ poznamenal agent David Schatia.

„Najskôr sme 9,5 milióna označili za našu najlepšiu ponuku. Teraz môžem s určitosťou skonštatovať, že je naša posledná. Samozrejme, ku kozmetickým úpravám môže dôjsť, no v podstate nemienime hráča odmeňovať za to, že štrajkuje. Verím, že si Marián uvedomil, že ide o našu poslednú ponuku, najmä po dvoch dosť obsiahlych stretnutiach s Dougom Risebroughom,“ povedal asistent generálneho manažéra Tom Lynn.

(sb, sita)

Súvisiace články