Gaboltov zariadil výhru v poslednej minúte

Sportnet|21. apr 2015 o 00:00

Piata futbalová liga, skupina Šarišská, v nedeľu pokračovala zápasmi osemnásteho kola.

TJ Slovan Dlhá Lúka – OFK Uzovce 1:3 (1:0)

Góly: 40. M. Jurčišin – 50. Farkaš, 68. Antol, 77. Pokuta

Dlhá Lúka: Čobej – Bučko, Marek Vilček (59. B. Šimco), Matúš Vilček, Kožarik, Surgent, P. Jurčišin, M. Juršičin, P. Šimco (46. Zbreha), R. Jurčišin, Druga

Dlhá Lúka hostila Uzovce a do brány domácich sa opäť postavil Čobej. Pred záverom prvého polčasu poslal Dlhú Lúku do vedenia Jurčišin za stavu 1:0. Druhý polčas bol už však v réžii hostí, strelili tri góly a z okresu Bardejov si odviezli tri body.

TJ OK Chmiňany - OŠK Kľušov 5:2 (0:0)

Góly: 59. a 82. Inaš (oba góly z penalty), 63., 78. a 79. Uličný – 65. a 77. Martin Novák

Kľušov: Sobek – Pillár (59. Pangrác), Stachura, Liček, Kotuľak, Marek Novák, Soušek, Ničšák, Iľko, Martin Novák, Roháľ.

Kľušovčania v Chmiňanoch vybuchli a inkasovali päť kúskov. Po bezgólovom polčase to na strelecké hody nevyzeralo, avšak v druhej štyridsaťpäťminútovke padlo až sedem gólov.

TJ Poľana Šiba – FK Demjata 2:1 (1:0)

Góly: 24. Haniš, 78. Marek Počurek – 51. Pyda.

Šiba: Ondavský – Kaščák (72. Hovanec), Kučeravý, Martin Počurek, Haniš, Tkáč (90. Niščák), Hudák, Ščasný, Rančík, Matta (62. Marek Počurek), Adamčík.

Šiba sa dočkala a porazila druhú Demjatu. Skóre otvoril v 24. minúte Haniš, no po zmene strán vyrovnával Pyda. Rozhodnutie prišlo v 78. minúte, keď o troch bodoch rozhodol Marek Počurek.

TJ Šľachtiteľ Malý Šariš – TJ Busov Gaboltov 4:5 (2:0)

Góly: 18. Blaško, 34. Kizák, 52. Kočiš, 83. Halčák – 46. Kendra, 55. R. Javorský, 63., 70. a 90. Pavol Javorský

Gaboltov: Mačko – Mikula, Peter Javorský, Ščešnák, R. Javorský, Kažimír, D. Javorský, Kendra, Kerbčár (78. Goč), Pavol Javorský, Klimek (84. E. Kačmár).

Prvá polhodina vyšla lepšie hostiteľom a po 34 minútach vyhrávali 2:0. V druhom polčase padlo až sedem gólov a päť z nich do brány domácich. V 83. minúte na 4:4 vyrovnával domáci Halčák, no rozhodnutie prišlo až v samom závere, keď v posledných sekundách stretnutia tretím gólom rozhodol o troch bodoch pre Gaboltov Pavol Javorský.

TJ Družstevník Záhradné – FK Gerlachov 1:0 (0:0)

Gól: 52. Kondžura.

Zostava Gerlachova: Lukáč – Ovčačík, Balužinský, Dorin, Kačšák, Škvarla (46. Dzivý), Kundra, Koscelník, Pavúk, Carasec, Horbaj (79. Kamidra).

O výhre domáceho celku rozhodol v 52. minúte Kondžura. Gerlachov nezískal ani bod a v tabuľke klesol na ôsme miesto.