Fotogaléria (84)
Radosť hráčov Slovenska. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|27. jún 2024 o 00:12

Štyri tímy majú rovnaký počet bodov.

BRATISLAVA. Hlavný rozhodca píska koniec, jedni sa tešia a druhí smútia. To sú momenty, ktoré prináša futbal, najpopulárnejšia hra na svete.

EURO 2024 však prinieslo iný, kuriózny pohľad. Na aký fanúšikovia nie sú zvyknutí.

Dostanú po 1,5 milióna eur

Po záverečnom hvizde medzi Slovenskom a Rumunskom sa tešili všetci. Na oboch striedačkách vypukli ovácie, oba tímy totiž vďaka remíze 1:1 postúpili do vyraďovacej fázy.

"Toto sú veci, ktoré zažijete raz za život," pre UEFA.com vravel tréner Rumunska Edward Lordanescu.

Slováci aj Rumuni od UEFA zinkasujú po 1,5 milióna eur. Taká je čiastka za účasť v osemfinále.

"Som šťastný, že sme postúpili. Teším sa z nášho výkonu, bol to skvelý výkon," dodal lodivod Slovenska Francesco Calzona.

Skóre otvoril v 24. minúte Ondrej Duda, za Rumunsko vyrovnal v 37. minúte z penalty Razvan Marin.

"Začali sme veľmi dobre, dali sme krásny gól. Potom sme sa snažili hrať útočný futbal a mali sme nejaké šance na strelenie druhého gólu.

Škoda, že sme inkasovali, ale byť medzi šestnástimi tímami je skvelé. Tento postup patrí fanúšikom, pretože nám veľmi pomohli," vravel kapitán Slovenska Milan Škriniar.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Rumunsko na EURO 2024 (skupina E)

Za Rumunov nastúpil Ianis Hagi, syn slávneho Gheorghe Hagiho.

"Som hrdý na to, čo sme dosiahli. Dali sme sľub a podarilo sa nám ho dodržať.

Bola to pre mňa veľká zodpovednosť hrať v základnej jedenástke. Urobil som maximum a ukázal som, čo dokážem.

Som veľmi šťastný, že kráčam v šľapajach svojho otca," uviedol muž, ktorý pre zranenie rok pauzoval.

Tabuľka skupiny E na EURO 2024

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body

So štyrmi bodmi vypadli

Zatiaľ čo vo Frankfurte oslavovali všetci, v Stuttgarte len Belgičania. Hoci Ukrajinci s nimi v súbežne hranom zápase remizovali 0:0, na európskom šampionáte končia.

Domov»EURO 2024»13. deň na EURO: Kuriózny pohľad, Slováci dostanú balík. Česi idú domov, Gruzínci píšu históriu