Real uspel v súboji o prvé miesto, víťazstvo spečatil Bellingham

Futbalista Realu Madrid Jude Bellingham a jeho oslavné gesto.
Futbalista Realu Madrid Jude Bellingham a jeho oslavné gesto. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. sep 2023 o 20:40 (aktualizované 1. okt 2023 o 07:02)

Biely balet dohrával zápas bez vylúčeného Nacha.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 8. kole španielskej La Ligy na pôde Girony 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Barcelonu.

O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Joselu a Aurelien Tchouameni, po zmene strán pridal tretí gól Jude Bellingham.

Girona po prvej prehre klesla na tretiu priečku, na Real stráca dva body.

Mallorca v zostave s Martinom Valjentom remizovala na pôde Raya Vallecano 2:2. Domáci vyrovnali v 90+12. minúte, keď Radamel Falcao premenil penaltu.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian vyhrali doma nad Athleticom Bilbao 3:0.

O góly v baskickom derby sa postarali Robin Le Normand, Takefusa Kubo a Mikel Oyarzabal.

San Sebastian uspel v treťom stretnutí za sebou a v tabuľke figuruje priebežne na štvrtej priečke so šesťbodovou stratou na lídra Real Madrid. Bilbao má o bod menej a je piate.

ČK: 24. Baena (Villarreal)

Real Sociedad San Sebastian – Athletic Bilbao 3:0 (1:0)

Góly: 30. Le Normand, 48. Kubo, 66. Oyarzabal

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real uspel v súboji o prvé miesto, víťazstvo spečatil Bellingham