Michalovce sa po troch jarných prehrách konečne dočkali. Odniesol si to Trenčín

TASR|5. mar 2022 o 17:08 (aktualizované 5. mar 2022 o 22:05)

Fortuna liga - skupina o udržanie - 1. kolo

Góly: 38. Marcin

Rozhodovali: Očenáš - Ferenc, Straka. ŽK: Ntotis, Yilmaz - Ikoba

Michalovce: Kožuchar - Kotula, Ranko, Vaško, Mendéz - Begala (86. Artabe) - Marcin (90.+1 M. Kolesár), Ntotis (62. Kanu), Ošima, Žofčák (86. Popovits) - Yilmaz (90+1. Gembický)

Trenčín: Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Bainovič - Tučný (46. Soares), Zubairu (46. Ibrahim), Hollý (80. Kmeť), Azango - Ikoba (74. Letenay)

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 1. kole skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad AS Trenčín 1:0.

Jediný gól sobotného zápasu strelil v 38. minúte útočník domácich Matúš Marcin.

Pre Michalovčanov to bolo po troch jarných prehrách prvé víťazstvo, Trenčania vyšli po troch zápasoch prvýkrát bodovo naprázdno.

Priebeh zápasu Michalovce - Trenčín

I. polčas:

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal a ani jeden z tímov nemal výraznejšiu prevahu. Úvodné dejstvo vygradovalo v závere.

V 38. minúte Vaško hlavičkou predĺžil center na Marcina, ktorý pohotovo prekonal brankára Kukučku - 1:0.

Hostia mohli vyrovnať v nadstavenom čase. Po faule na Hollého sa k pokutovému kopu postavil Ikoba, no brankára Kožuchara strelou do stredu brány neprekvapil.

II. polčas:

Strelec prvého gólu domácich Marcin sa k nebezpečnej strele dostal aj v úvode druhého polčasu, ale Kukučka si jeho pokus postrážil.

Futbal v druhom polčase divákov príliš nenadchol, v hre oboch tímov bolo viacero nepresností a chýbal jej spád.

Gólom sa neskončila ani šanca Ikobu v 68. minúte, ktorý hlavou netrafil bránku. V závere riadneho hracieho času zmaril domácich brankár Kožuchar aj strelu striedajúceho Letenaya.

Miroslav Nemec, tréner Michaloviec: "Myslím si, že v zostávajúcich zápasoch prebiehajúcej sezóny sa už stratí futbal. Bude to už len o bojovnosti. Dnes musím vyzdvihnúť naše mužstvo. V prvom polčase sme sa dostali asi do štyroch dobrých šancí. Neskôr nás podržal brankár. V druhom polčase to bol boj o to, aby sme nedostali gól. Dnes sme získali veľmi dôležité tri body."

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Vedeli sme, čo a aký terén nás čaká v Michalovciach. Vedeli sme, že to bude bojovné stretnutie. V prvom polčase sme sa vôbec nedostali do tempa, chýbal tomu pohyb. Navyše sme pohrdli penaltou, takže prvý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý. V druhom sme sa trošku dvihli, vynútili sme si platonickú prevahu, ale z nej sme vyťažili iba veľmi málo. V konečnom dôsledku nám to nestačilo na body."