Akoby sme boli na začiatku, vzdychol si Trpišovský. Slavia nečakane zakopla

Tréner Slavie Praha Jindřich Trpišovský.
Tréner Slavie Praha Jindřich Trpišovský. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. okt 2022 o 11:50

Slavia Praha si skomplikovala situáciu v Európskej konferenčnej lige.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha si prehrou s rumunským tímom CFR Kluž 0:1 skomplikovali situáciu v G-skupine Európskej konferenčnej ligy.

Podľa stredopoliara Petra Ševčíka sú to stratené body, ktoré môžu rozhodovať: "Nemáme z toho zápasu nič, ale budeme hrať do posledného kola," poznamenal pre klubovú stránku.

Slavia bola favorit zápasu, v domácom prostredí ju k potvrdeniu sľubnej pozície v skupine hnalo vyše 18-tisíc divákov.

Hoci boli domáci strelecky aktívnejší (21:12, z toho na bránku 8:3), z víťazstva sa po góle bývalého útočníka Trenčína Rangela Jangu zo 45. minúty tešili hostia.

Pre Slaviu to bola prvá domáca prehra v sezóne.

Trénera Jindřicha Trpišovského mrzela realizácia ofenzívnych akcií.

"V situáciách mimo pokutového územia si poradíme pokojne a suverénne, ale keď sa blížime do šance, tak si to neužijeme a začneme zmätkovať," poznamenal.

Po treťom kole, ktoré znamenalo polovicu programu v základných skupinách, je situácia v "géčku" vzácne vyrovnaná, keď všetky štyri tímy majú po štyri body a nulový rozdiel v počte strelených a inkasovaných gólov.

Podľa trénera Trpišovského má český tím naďalej ambíciu zvíťaziť v skupine a postúpiť priamo do osemfinále.

"Opticky sme na tom horšie, pretože dva z troch zostávajúcich zápasov odohráme vonku. Je to akoby sme teraz začínali od začiatku," poznamenal Trpišovský, ktorému naďalej chýbal zranený slovenský útočník Ivan Schranz.

Slavia nastúpi na ďalší zápas v EKL práve na ihrisku rumunského tímu: "Očakávam podobný priebeh, no my potrebujeme väčšiu kvalitu. Na výkon môžeme nadviazať, no musíme byť efektívni a vyvarovať sa chýb v defenzíve," pripomenul Trpišovský.

Tabuľka

Nachádzate sa tu: