Chorvátsko
Chorvátsko
MS vo futbale
17.12.2022, Vyraďovacia fáza | O 3. miesto
2 - 1
2:1
Maroko
Maroko

Má 37 rokov, ale nekončí. Užívam si reprezentáciu, vraví Modrič

Luka Modrič na MS vo futbale 2022.
Luka Modrič na MS vo futbale 2022. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. dec 2022 o 22:22

Dokázali sme, že nás nemožno vnímať ako 'čierneho koňa turnaja', ale ako futbalovú veľmoc, povedal Modrič.

DAUHA. Kapitán chorvátskeho futbalového tímu Luka Modrič chce pokračovať v reprezentačnej kariére. Prisľúbil to po víťaznom zápase o bronz na MS v Katare proti Maroku (2:1).

Tridsaťsedemročný stredopoliar je rozhodnutý nastúpiť v lete budúceho roka na finále Ligy národov. Vo finálovom turnaji sa Chorvátsko predstaví v spoločnosti Španielska, Talianska a Holandska.

"Neviem, či budem hrať až do ME v Nemecku v roku 2024. Užívam si reprezentáciu, cítim sa šťastný. Stále si myslím, že môžem podávať výkony na vysokej úrovni a chcem pokračovať minimálne do Ligy národov.

Potom bude viac času myslieť na EURO. Teraz musím ísť krok za krokom," povedal podľa agentúry DPA po záverečnom zápase Chorvátska na MS v Katare.

Chorváti sa prebojovali druhýkrát za sebou medzi najlepšiu štvoricu MS.

"Nakoniec sa do Chorvátska vraciame ako víťazi. Dokázali sme, že nás nemožno vnímať ako 'čierneho koňa turnaja', ale ako futbalovú veľmoc," dodal hráč Realu Madrid v rozhovore pre chorvátsku televíziu HRT.

Výkony Modriča pochválil aj tréner Zlatko Dalič, ktorý dúfa, že rekordér v počte štartov za národný tím bude hrať až do roku 2024.

"Je to náš kapitán, veľký šéf. Na tomto turnaji hral fantasticky. Má síce 37 rokov, ale hral ako 20-ročný. Je to náš líder a všetci ho nasledujú. Táto trofej je pre neho. Niektorí ľudia si myslia, že je to jeho koniec, ale ja si myslím, že zostane v národnom tíme ešte dlho," povedal Dalič.

Nachádzate sa tu:
Domov»MS vo futbale 2022»Má 37 rokov, ale nekončí. Užívam si reprezentáciu, vraví Modrič