Victor Osimhen v zápase proti Frosinone.
Victor Osimhen v zápase proti Frosinone. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|14. apr 2024 o 14:46 (aktualizované 14. apr 2024 o 23:20)

V drese domácich nechýbal Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel.

NEAPOL. Futbalisti SSC Neapol remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s o záchranu bojujúcim Frosinone 2:2.

Zverenci trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu a obhajcovia titulu tak z uplynulých piatich duelov nedokázali zabrať naplno štvrtýkrát.

Za domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.

Neapol si skomplikoval boj o priečky zaručujúce účasť v európskych pohárových súťažiach.

V tabuľke je ôsmy, pričom na šiestu Atalantu Bergamo stráca bod, súper však odohral o dva zápasy menej.

Frosinone natiahlo sériu bez víťazstva na 11 stretnutí, dostalo sa však priebežne z pásma zostupu, keď sa posunulo na 17. miesto.

Zaváhali oba kluby z Milána

Naplno nezabralo ani AC Miláno, ktoré získalo iba bod na pôde Sassuola. Zariadil ho v 84. minúte Noah Okafor, ktorý vyrovnal na konečných 3:3. Hostia prehrávali v zápase už 1:3.

Výsledok teší predovšetkých vedúci Inter, ktorý sa tak opäť priblížil majstrovskému titulu. "Modro-čiernych" čaká večer súboj s Cagliari, v tabuľke majú náskok 13 bodov pred mestským rivalom.

Futbalisti Interu Miláno iba remizovali s Cagliari 2:2. Napriek strate bodov majú titul na dosah, šesť kôl pred koncom súťaže vedú tabuľku so 14-bodovým náskokom pred mestským rivalom AC, ktorý hral na pôde Sassuola nerozhodne 3:3.

Bod pre Cagliari zaistil v 83. minúte Nicolas Viola. Ten istý hráč mohol v nadstavení strhnúť víťazstvo na stranu hostí, no v tutovke namieril hlavičkou iba do náruče brankára Sommera.

Slovenský obranca Adam Obert odohral za Cagliari celé stretnutie. Klub zo Sardínie figuruje v tabuľke na 14. mieste.

Hráč AS Rím skolaboval

Duel Udinese Calcio - AS Rím v nedeľu nedohrali. Pätnásť minút pred koncom za stavu 1:1 odpadol bez cudzieho zavinenia obranca Rimanov Evan Ndicka a z trávniku ho museli odniesť na nosidlách.

Rozhodca následne zápas predčasne ukončil po konzultácii s oboma trénermi. Podľa informácií DAZN bol hráč z Pobrežia Slonoviny pri vedomí, keď ho odnášali.

Tréner Rimanov Daniele De Rossi nasledoval ihneď po incidente svojho zverenca do tunelu, aby sa neskôr vrátil a diskutoval s hráčmi, rozhodcom Lucom Pairettom i koučom Udinese Gabrielem Cioffim. Po diskusii sa v zápase už nepokračovalo.

Serie A - 32. kolo:

SSC Neapol - Frosinone Calcio 2:2 (1:0)

Góly: 16. Politano, 63. Osimhen - 50. a 73. Cheddira, ČK: 90.+8. Rui (Neapol) po 2. ŽK