Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Forsberg pokračuje v tréningu, nechce nič uponáhľať

Peter Forsberg (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 3. feb 2011 o 13:00

Peter Forsberg naďalej trénuje s tímom NHL Colorado Avalanche. Tento rok sa asi do profiligy nevráti.

ENGLEWOOD. Jeden z najlepších hokejistov prelomu tisícročí, švédsky útočník Peter Forsberg, ktorého posledné tri roky sužuje chronické zranenie nohy, už takmer dva týždne trénuje v klube zámorskej NHL Colorado Avalanche.

Pre skúseného Švéda je však návrat na ľad dosť náročný, keďže tréningové jednotky absolvuje s omladeným tímom "lavín" a má čo robiť, aby stíhal mladíkom denverského mužstva.

Poriadne netrénoval deväť mesiacov

Po Forsbergovom návrate do tréningového procesu silnejú hlasy, že švédsky veterán sa chystá čoskoro vrátiť do kolotoča NHL. Po stredajšom viac ako hodinovom tréningu však populárny Foppa zhodnotil: "Vrátiť sa v tomto okamihu by nebolo dobré rozhodnutie. Poriadny tréning som nemal približne deväť mesiacov."

Na margo zdravotného stavu problémového chodidla doplnil: "Je to také ako stále. Musím na sebe stále pracovať." Peter Forsberg však stále verí, že do zámorskej profiligy sa vráti už čoskoro.

"V prvom rade nechcem urobiť hlúpe rozhodnutie. Nechcem sa vrátiť skôr, ako budem pripravený na takej úrovni, ako som býval v minulosti. Preto to trvá tak dlho," poznamenal Švéd. Nasadenie Forsberga v tréningu ocenil tréner Colorada Joe Sacco. "Tvrdo na sebe pracuje a postupne sa zlepšuje," povedal Sacco.

Približne v čase Vianoc to vyzeralo tak, že kariéra 37-ročného hokejistu sa končí. Dovtedy sa snažil pripravovať s klubom MODO Hockey, ale pre chronické problémy s pravou nohou musel tréningy prerušiť. Bývalá hviezda Vancouveru Markus Näslund, ktorý je momentálne v MODO generálnym manažérom, následne oznámila, že jeho priateľ sa necíti na pokračovanie kariéry.

Zatiaľ mu zmluvu neponúkajú

Tento týždeň sa však situácia zmenila. V utorok jeho agent Don Baizley požiadal manažment Avalanche, či by sa Forsberg nemohol pripravovať v Denveri s Avalanche.

Generálny manažér Colorada Greg Sherman s požiadavkou súhlasil, nechce však zatiaľ ponúkať Forsbergovi zmluvu. Klub nutne potrebuje po vynútenej pauze Tomáša Fleischmanna ľavé krídlo a švédsky útočník by mohol byť cenným prínosom.

Forsberg, ktorý má stále rezidenciu v Denveri, nehral v NHL od sezóny 2007/08, keď v drese Colorada naposledy nastúpil na 3. zápas semifinále Západnej konferencie proti Detroitu. Následne mal problémy nielen s pravou nohou, ale aj v oboch oblastiach slabín. Zatiaľ nie je jasné, či je to jeho posledný pokus o návrat.

Dvojnásobný olympijský víťaz (1994, 2006) i majster sveta (1992, 1998) hral súťažne naposledy v minulej sezóne, keď nastúpil na 23 zápasov za svoj materský klub MODO v rodnom Örnsköldsviku. Napokon sa držiteľ Stanleyho pohára 1996 a 2001 dostal aj do švédskej nominácie na ZOH 2010 vo Vancouveri, kde však s troma korunkami skončil vo štvrťfinále so Slovenskom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články