Fíni získali prvé body na MS, Dánov zdolali bez problémov 3:0

O puk bojujú Fín Petri Kontiola (s číslom 27) s Dánom Andersom Poulsenom.
O puk bojujú Fín Petri Kontiola (s číslom 27) s Dánom Andersom Poulsenom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. máj 2015 o 20:25

Fíni vo svojom úvodnom zápase MS prehrali s USA hladko 1:5. Dáni majú na konte naďalej jediný bod - vybojovali ho v súboji so Slovenskom.

MS v ľadovom hokeji v Česku - B-skupina:

Dánsko - Fínsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 28. J. Jokinen (Salmela, Donskoi), 29. Pesonen (Louhivaara, Kemppainen), 36. Barkov (Lindell, J. Jokinen)

Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrli (Švaj.) - Schrader (Nem.), Semjonov (Est.), 8353 divákov

Dánsko: Dahm - Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall - Madsen, Jakobsen, Hardt - Storm, J. Jensen, Bjorkstrand - Green, Spelling, Hansen - Starkov, Poulsen, Hansen

Fínsko: Rinne - Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä - T. Ruutu, Kontiola, Aaltonen - J. Jokinen, Barkov, Donskoi - Pihlström, Immonen, Komarov - Louhivaara, Pesonen, Kemppainen

BRATISLAVA. Hokejisti Fínska sa otriasli po prehre 1:5 s výberom v USA vo svojom otváracom zápase v ostravskej B-skupine majstrovstiev sveta v Česku. V nedeľu večer v severskom derby prevýšili hráčov Dánska. Vyhrali 3:0.

Fíni mali počas celého stretnutia obrovskú prevahu. Góly však strelili až v prostrednej časti hry. V 28. min dosiahol víťazný presný zásah kapitán Jussi Jokinen.

O minútu neskôr zvýšil vedenie favorita Janne Pesonen. Na 3:0 upravil v 36. minúte Aleksander Barkov. Po štyridsiatich minútach prestrieľali Fíni Dánov 33:6. A napokon 38:16.

Dáni v sobotu podľahli Slovákom 3:4 po samostatných nájazdoch.

Hlasy po zápase:

Janne Pesonen, útočník a autor druhého gólu Fínska: "Zápas je vždy ťažký, ak sa vám nedarí využívať šance, ktoré si vytvoríte. Musíte však zostať trpezliví a robiť na ľade naďalej správne veci. To je jediná možnosť ako uspieť. Ak by ste urobili niečo iné, stratili by ste koncentráciu."

Sebastian Dahm, brankár Dánska: "Aj keď sa Fíni nedostávali často k našej bránke, ohrozovali ma z diaľky a predo mnou sa postarali o riadnu premávku. Často mi clonili vo výhľade a nič som nevidel. Po druhej tretine za stavu 0:3 to s nami nevyzeralo dobre, no chalani bojovali až do konca."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fíni získali prvé body na MS, Dánov zdolali bez problémov 3:0