Emil Janko na MS v Dánsku. (Autor: archív ed)
Sportnet|18. sep 2015 o 00:00

Príchodom piatich cyklistov do KriWo team Jantex Humenné sa rozrástol aj príliv úspechov do klubu.

Príchodom piatich nových cyklistov do KriWo team Jantex Humenné sa rozrástol aj príliv úspechov do tohto ambiciózneho klubu, ktorý po takmer štvrťstoročí obnovuje činnosť i slávu niekdajšej bašty cyklistiky na východnom Slovensku.

HUMENNÉ. Jednou z posíl Jantexu je aj 55-ročný Emil Janko, ktorý do Humenného prestúpil z Bardejova.

Tohto leta získal na majstrovstvách Slovenska veteránov v Poprade titul v svojej kategórii a právo účasti na majstrovstvách sveta v dánskych mestách Aalborg a Hobro.

Predošlú nedeľu sa Emil Janko postavil na štart 164 km dlhej, členitej trate a v konkurencii 149 pretekárov kategórie 55 - 59-ročných bol v cieli na 35. mieste.

Do cieľa prišiel v početnej skupine cyklistov, ktorí obsadili poradie od 10. miesta. Vyhral Nemec Enrico Busch za 4:25:44 pred Tommym Flognfeldtom zo Švédska a Janom Bodinom z Nórska. Emil Janko mal v cieli čas 4:29:57.

V stredu 2. septembra sa išli preteky v Lorinčíku pri Košiciach, zaradené ako 1. kolo do MTB XC Série. V kategórii muži Elite vyhral Tomáš Hauser z ProSport Teamu Košice za 42:42 pred oddielovým kolegom Lukášom Stachurom (-14 sek.) a Dušanom Kozelom z Jantexu Humenné (-40 sek.).

Ženskú kategóriu vyhrala Zuzana Malachovská z Humenného za 53:59 min.

V 2. kole Série s názvom Vyhliadková veža pri Košiciach mal v Elite najlepší čas František Lami z Jump Sport Košice za 44:39, druhé miesto si vybojoval Tomáš Hauser (-1:02) a tretie Dušan Kozel (-1:57).

V ženskej kategórii vyhrala Michaela Rabatinová z Jump Sport Košice za 45:06 pred Zuzanou Malachovskou.

V kategórii Masters si prvenstvo odniesol Daniel Well z Jantexu Humenné za 40:10.

Poradie po dvoch kolách MTB XC Série – kat. Elite muži: 1. T. Hauser 92 bodov, 2. L. Stachura 72 bodov, 3. D. Kozel 69 bodov.

Ženy po 2 kolách: 1. Z. Malachovská 54 bodov, 2. M. Rabatinová, Košice, 32 bodov.

Kategória Masters: 1. M. Šmída 50 bodov, 2. M. Sisol 45 bodov, 3. P. Tajkov (všetci Košice) 45 bodov, 4. D. Well 36 bodov.

V sobotu 5. septembra sa konali preteky v Hrabušiciach s názvom Škoda Slovenský raj. Na trati dlhej 42 km sa v kategórii mužov 19 – 39-ročných víťazom stal Ján Náhlik z Popradu za 1:57:35 pred Dušanom Kozelom z Humenného so stratou troch minút a 16 sekúnd.