Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Duda vraj bude stáť Legiu 300–tisíc eur

Ondrej Duda. Legia má oňho eminentný záujem. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 20. feb 2014 o 23:00

Na rokovanie do Košíc prišiel privátnym lietadlom predseda predstavenstva a spolumajiteľ poľského klubu Boguslaw Lesnodorski.

O tom, že stredopoliar MFK Košice Ondrej Duda nie je majiteľom Legie Varšava vôbec ľahostajný, svedčí i skutočnosť, že na rokovanie do Košíc sa unúval, dokonca privátnym lietadlom, predseda predstavenstva a spolumajiteľ poľského klubu Boguslaw Lesnodorski.

KOŠICE. Zatiaľ čo košická strana tvrdí, že ani tentoraz k žiadnej konkrétnej dohode nedošlo, na oficiálnych stránkach Legie Varšava sa uvádza, že to bola úspešná misia.

Podľa informácií denníka Przeglad Sportowy sa vraj Boguslaw Lesnodorski s Košičanmi už dohodol, a reprezentant Slovenska do 21 rokov bude stáť zeleno-bielych 300-tisíc eur.

„Asi to tak potrebujú na verejnosti prezentovať, že je to hotová vec, ale nie je to pravda, pretože na rokovaní s poľskou stranou v Košiciach k žiadnej dohode nedošlo,“ tvrdí prezident MFK Košice Blažej Podolák.

„Zostalo pri pôvodnej ponuke, ktorú my neakceptujeme. Odmietli sme ju, pretože ju považujeme za neadekvátnu. Takže, stále sme sa nedohodli, iba sme si dali nejaký čas, a pokiaľ Poliaci neprídu s novou ponukou, tak sa na prestupe Ondreja Dudu ani nedohodneme. Už aj tie podmienky platby, aké nám načrtli predstavitelia Legie, boli trošku čudné a pre nás neprijateľné. Že by nám to splácali postupne, niečo by sme dostali teraz, ďalšiu čiastku až potom, keby sa Legii podarilo prebojovať do Ligy majstrov. A čo to má s Dudom spoločné? Veď ten hráč to sám nemôže nijako ovplyvniť. Keď poľská strana hovorí o tristotisíc eurách, možno to tak chcú mať novinári. Ja to ešte nechcem nijako konkretizovať, ani nechcem hovoriť, že s takou sumou súhlasíme alebo nie, nechajme tomu ešte nejaký čas, do najbližšieho pondelka,“ neodkladá Blažej Podolák spis Duda „ad acta“.

Na Škutku nemá telefón

Košičanov na jednej strane zamestnáva Dudov odchod, no stále ešte nemajú poriešené ani príchody nových hráčov.

A možno bude aj zbytočné vybrať sa na staničné nástupište, čakať na vlak s nejakou posilou.

„Prestupové okno je otvorené do konca mesiaca, ale už nepredpokladám, že by sme to využili. Možno sa ešte vrátime k Schulmeisterovi, ktorý bol u nás jeden deň v januári na pohovore, a pôvodne sme sa s ním na podmienkach nedohodli, a otvorené je to ešte s Dávidom Škutkom. Možno sa dohodneme s vedením Slavie Praha, keď si Dávid v Česku nič nenájde. Ale kde momentálne je, nemám ani potuchy, ja naňho nemám ani telefón,“ vraví prezident MFK Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.