NEWCASTLE. Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa rýchlo vypracoval na jednu z opôr Newcastlu United.
V sobotňajšom stretnutí 32. kola anglickej Premier League vychytal v St. James' Parku tretiu nulu a prispel k víťazstvu nad Huddersfieldom Town 1:0. Po zápase velebil svojich spoluhráčov.
"Chlapci mi to na ihrisku uľahčili a výrazne sa zaslúžili, že som nemal veľa roboty. Pomohli mi v každej situácii, najmä stopéri odviedli perfektnú prácu. Pre brankára je niekedy ťažšie, keď nemá veľa zákrokov, ako keď je plnej permanencii," uviedol Dúbravka pre oficiálnu klubovú stránku.

O zisku troch bodov, ktoré posunuli domácich v tabuľke na 12. miesto, rozhodol v 88. minúte Ayoze Perez.
"Od začiatku sme sa snažili hrať aktívne, to bol náš plán. Opäť sme hrali ako tím. Snažili sme sa držať loptu a súperovi toho veľa nedovoliť. Boli sme trpezliví a zaslúžene sme sa dočkali gólovej odmeny.
Už v prvom polčase sme mohli otvoriť skóre, zahodili sme však viacero šancí. Dôležité je, že sme napokon našli kľúč na prekonanie obrany Huddersfieldu a zabodovali naplno," dodal Dúbravka.
Budúcu sobotu sa Newcastle predstaví na pôde Leicestru City. Dúbravka verí, že jeho tím môže prekvapiť.
"Musíme sa skoncentrovať na každý zápas. V Leicesteri to bude náročné, no pokiaľ k stretnutiu pristúpime tak, ako k duelu s Huddersfieldom, môžeme sláviť úspech. Tri domáce víťazstva za sebou nám dodali sebavedomie i mentálnu silu."












