Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Domáca pôda velí splniť postupový cieľ

Tréner František Urban. Jeho zverenky sú doma jasný favorit. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 14. okt 2015 o 22:00

Iuventa bude mať cez víkend povinnosti v pohárovej Európe.

MICHALOVCE. Luxemburský tím HC Standard Luxemburg, s ktorým sa hádzanárky michalovskej Iuventy stretnú v 2. kole Pohára EHF, uvidia michalovskí diváci v akcii hneď dvakrát.

Bude sa hrať počas jedného víkendu, prvý duel je na programe už túto sobotu o 17. hodine, odveta o deň neskôr v rovnakom čase.

Zohnali jedno video

Aj kormidelníka Iuventy Františka Urbana potešilo, že jeho družstvo odohrá oba súboje doma.

„A som rád, že sme nedávno absolvovali aj dve predohrávky v našej lige, ušetrili sme tým veľa času,“ vyjadril sa tréner aktuálneho lídra WHIL, ktorý prezradil, že o luxemburskom súperovi nebolo ľahké získať poznatky.

„O tímoch, ktoré hrajú 2. kolo Pohára EHF, je celkovo ťažké zháňať informácie, ale nám sa podarilo zohnať jedno video z finále luxemburskej ligy, v ktorom hral HC Standard a ďalšie informácie sme čerpali z jeho klubovej stránky. Ale na analýzu by to malo stačiť, káder súpera neprešiel pred sezónou takou obmenou ako ten náš,“ povedal Urban.

Hrateľný súper

HC Standard Luxemburg je vicemajstrom krajiny a v aktuálnej sezóne v tamojšej lige odohral zatiaľ tri súboje s bilanciou dve výhry a jedna prehra. V kádri má sedem legionárok a celok vedie Rodica Covaliucová.

„Po zhliadnutí videa som usúdil, že súper je hrateľný. Hráme dvakrát doma, ak podáme optimálny výkon, nemali by sme mať žiadny problém. Z našej strany to bude dosť o trpezlivosti a koncentrácii,“ tvrdil Urban, ktorého trošku trápilo, že predchádzajúce dva týždne mu z rôznych príčin na tréningoch chýbalo niekoľko hráčok.

„Teraz sa to už zlepšilo, vrátili sa reprezentantky, v utorok večer sme prvýkrát trénovali kompletní.“

Iuventa je jasný favorit a očakáva sa jej hladký postup do 3. kola, v ktorom by narazila na španielsky tím Balonmano Bera Bera.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.