Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Do basketbalu v Spišskej Novej Vsi sa vracia Vladimír Hovaňák

Vladimír Hovaňák (vpravo). (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. okt 2018 o 14:25

Klubu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves pomôže z manažérskeho postu.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Basketbalisti BK 04 AC LB Spišská Nová Ves získali do svojich radov pred sezónou ďalšiu posilu.

Vladimír Hovaňák prijal funkciu člena výkonného výboru a seniorskému A-tímu bude pomáhať svojimi radami a skúsenosťami z manažérskej stoličky.

Informuje o tom klubový web.

"Už počas predchádzajúcej sezóny som bol oslovený, či by som nemal záujem pomôcť klubu nejakým spôsobom. Nakoniec konkrétna ponuka prišla v priebehu augusta a ja som ju prijal. Nateraz sa viac - menej zoznamujem s prostredím a so samotným chodom klubu. Mal by som dbať na starosti a verím, že aj na radosti extraligového družstva,“ uviedol Hovaňák.

Sľubuje boj a chuť po víťazstve

Tridsaťsešťročný Hovaňák sa podieľal už aj na časti prípravy na novú sezónu a pred jej začiatkom má o účinkovaní v klube jasno.

"Tím kvalitu má. Najväčšiu za posledné štyri roky. Príchodom Pavla Lošonského sa ešte výrazne zvýšila. Preto verím a dúfam, že sa to ukáže aj v zápasoch. Čierneho Petra v podobe deviateho miesta si nechceme a neželáme vytiahnuť. Rozprávať o nejakom umiestnení do toho a toho miesta, je pre mňa neprípustné. Sľúbiť môžem len boj a chuť po víťazstve. Tak som hral vždy ja,tak chceme, aby hrali aj naši chlapci. Liga je podľa mňa o kúsok vyrovnanejšia oproti minulému roku. Sú dvaja favoriti na titul, Inter a Levice, ostatné družstvá sú výkonnostne na podobnej úrovni. Avšak len nejaké papierové porovnanie na víťazstvo nestačí. Chlapci to natrénované musia ukázať a najlepšie vždy doma pred vlastnými fanúšikmi,“ dodal na záver.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.