Dinamo Riga si Haščáka napokon v tíme nechá

Marcel Haščák (Autor: TASR)
TASR|18. aug 2013 o 12:51

Marcel Haščák odohral posledné tri sezóny v Košiciach. V uplynulom ročníku strelil v 51 zápasoch 31 gólov a zaznamenal 64 bodov.

RIGA. Slovenský hokejový útočník Marcel Haščák dostal v tíme Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dinamo Riga druhú šancu.

Vedenie lotyšského klubu ukončilo v piatok dvadsaťšesťročnému hokejistovi jedenásťdňovú skúšku s odôvodnením, že hľadá hráča do prvej útočnej formácie. V nedeľu sa karta podľa informácií hokejového portálu slovenskozijehokejom.sk opäť obrátila.

"Pár hodín po rozhovore pre váš web mi volal agent, že si to v Rige rozmysleli a rozhodli sa mi dať druhú šancu. Mám sa hlásiť v pondelok v klube a definitívne rozhodnutie o mojom zotrvaní či konci padne až o dva týždne," uviedol Haščák.

Marcel Haščák odohral posledné tri sezóny v Košiciach. V uplynulom ročníku strelil v 51 zápasoch 31 gólov a zaznamenal 64 bodov. V drese Slovenska štartoval aj na majstrovstvách sveta vo Fínsku.

V KHL sa mu na začiatku leta rysovalo pôsobenie vo Vladivostoku, s ktorým mal dokonca podpísanú zmluvu. Klub však nečakane kontrakt zrušil a Haščák zostal bez klubu.

V Diname Riga sa tak opäť môže stať spoluhráčom Marcela Hossu, ktorý v lotyšskom tíme pôsobí.

Súvisiace články