Desať minút pokazilo dovtedajší dobrý výkon. Slovan prehral v Soči 2:5

Oba tímy sa naposledy stretli 9. decembra v Bratislave. Z výhry 5:4 sa vtedy tešili hokejisti HK Soči. (Autor: TASR)
Sportnet|16. feb 2016 o 17:31

Do zostavy bratislavského Slovana sa vrátil obranca Tomáš Starosta, debut v tíme absolvoval aj mladý bek Patrik Bačík.

KHL - utorok

HK Soči - HC Slovan Bratislava 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Góly: 30. Denis Kazionov, 32. Petersson (Maxwell), 34. Petersson (Maxwell, Skačkov), 38. Skačkov (Maxwell, Anisin), 53. Petersson (Maxwell, Wilson) - 9. Nagy (Barker, Sersen), 55. Skalický (Sersen, Kašpar)

Rozhodovali: Kiseľov, Olenin Palej, Otmachov, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 6789 divákov

HK Soči: Barulin – Semionov, Jalasvaara, Wilson, Pajgin, Glazkov, Mamašev, Malevič – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Skačkov, Maxwell, Petersson – Ščegolkov, Dmitrij Kazionov, Denis Kazionov – Morozov, Jakupov, Anisin

HC Slovan: Garnett – Barker, Sersen, Starosta, Švarný, Bačík, Rosandič – Tvrdoň, Kašpar, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Šiška, Bartovič – Miklík, Lušňák, Nagy

Dnen zostava #hcslovan proti HC Soi: v brnke Michael Garnett, debut v KHL zaije obranca Patrik Bak. #VerniSlovanu

Posted by HC SLOVAN Bratislava on Tuesday, February 16, 2016

SOČI. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorok vo svojom predposlednom zápase v základnej časti KHL na ľade HK Soči 2:5.

Prečítajte si tiež:

Pretrhli tak sériu troch víťazstiev, postup do play off si však zabezpečili už pred týždňom po domácom triumfe 3:2 pp nad Dinamom Riga.

Zverenci trénera Miloša Říhu zakončia základnú časť štvrtkovým súbojom na ľade Lokomotivu Jaroslavľ (17.00 SEČ).

Po ňom sa už budú sústrediť na vyraďovacie boje, kde v 1. kole ako ôsmy tím tabuľky Západnej konferencie narazia na jej víťaza a najlepší tím dlhodobej časti sezóny CSKA Moskva.

Hlas:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha (tréner Slovana): "Domáci dnes potrebovali vyhrať, potrebovali body viac ako my. Pozmenili sme zostavu, no do polovice zápasu sme boli lepším tímom, vydržali sme hrať to, čo sme si povedali. Soči hralo dosť agresívne, do tela, trošku sme sa zľakli, ustúpili od našej taktiky. Ponúknuté šance sme však nepremenili, z hrubých chýb sme dostali góly a zápas tak bol po štyroch góloch rozhodnutý."

Priebeh

Slovan nastúpil na ľade HK Soči vo výrazne improvizovanej zostave, z rôznych dôvodov mu chýbali Kundrátek, Mihálik i Surový, po ktorom prevzal kapitánske "céčko" Bartovič.

Na trip neodcestovali ani Višňovský, Viedenský, Skokan či Luža.

Diváci videli v úvode zápasu opatrný hokej, domáci sa nedokázali naštartovať na vyšší rýchlostný stupeň a tak "belasí" vycítili šancu.

Postupne začali režírovať hru, vypýtali si faul Maxwella a využili hneď svoju presilovku.

V 9. minúte po vysunutí Barkera unikol Nagy a nezadržateľne skóroval - 0:1.

Slovanisti aj potom pekne kombinovali, no druhý gól nepridali Barker ani Švarný. Na druhej strane potvrdzoval svoje kvality brankár Garnett, keď na ňom stroskotali Anisin i Pajgin.

Hostia v druhej dvadsaťminútovke pokračovali aj so Starostom, ktorý bol v 1. tretine tvrdo atakovaný Morozovom a museli mu ošetriť krvavú ranu na hlave.

Slovanisti začali presilovkovým náporom, dobrú možnosť na zvýšenie náskoku mal Kašpar, Barulin však skrotil jeho príklep z pravého kruhu vo svojom náručí.

"Belasí" boli naďalej aktívnejší, domáceho brankára nechali vyniknúť Šťastný a Šiška.

Od 28. min. hrali po vylúčení A. Kosticyna ďalšiu presilovku, no spravili v nej veľkú chybu, keď Denis Kazionov obral Švarného o puk a vymietol pavučinu v pravom hornom rohu Garnettovej bránky - 1:1.

Slovan odpovedal šancou Lušňáka, ktorý prepálil Barulina, puk však zastavila horná žŕdka.

A tak prišiel trest v podobe druhého domáceho úderu, keď vylúčenie Rosandiča potrestal Petersson, ktorý z medzikružia prekonal Garnetta.

Hra sa v týchto chvíľach otvorila, Skalický v dvojitej šanci pohorel na Barulinovi a to ho mohlo mrzieť.

Následne totiž využili hráči Soči chaos v belasej obrane, v rýchlom slede skórovali Petersson a Skačkov a domáci viedli už 4:1.

Říhovi zverenci sa po gólovej smršti iba ťažko na ľade hľadali, o ich nemohúcnosti svedčí aj nevyužitá presilovka 5 na 3.

Slovanisti to v treťom dejstve "nezabalili", ale nevedeli sa dostať do tempa, po diskutabilnom vylúčení Bačika sa museli navyše brániť vo štvorici.

Domáci sa už nikam nehnali, aktivitu prenechali "belasým", ktorí však v zhustenom priestore nič nedokázali vymyslieť.

V 53. minúte tak inkasovali piaty gól, keď sa strelou spoza obrancu presadil Petersson a zavŕšil svoj hetrik.

O kozmetickú úpravu skóre sa potom snažil Nagy, Barulin jeho strelecký pokus dokázal na dvakrát zastaviť.

Znížiť sa podarilo až v 55. minúte Skalickému, ktorý v početnej výhode vložil hokejku do dráhy Sersenovej strely a usmernil puk za domáceho brankára - 5:2.

Domáci už viac slovenskému klubu nedovolili a tak si Slovan odviezol z dejiska ZOH 2014 prehru o tri góly.

Ďalšie utorňajšie výsledky:

Amur Chabarovsk - Admiral Vladivostok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Skladničenko, 37. Bergfors, 44. Ibragimov - 45. Voronin

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 2:3 pp a sn (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 41. Zubov, 45. Zubov - 46. Ignatovič, 57. Ridderwall, rozh. nájazd Ullström

Avtomobilist Jekaterinburg - Jugra Chanty-Mansijsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Garejev, 20. Michnov, 29. Kňazev

Metallurg Magnitogorsk - Traktor Čeljabinsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Rybakov

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Novokuzneck 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Góly: 3. Prochorkin, 15. Majorov, 24. Prochorkin - 14. Komaristyj, 25. Makarenko, 46. Semjonov, 53. Poliščuk

Lokomotiv Jaroslavľ Medveščak Záhreb 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Novotný, 19. Čistov, 59. Mosaljov, 60. Averin - 8. Bolduc, 47. Glumac

Ak Bars Kazaň Barys Astana 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)

Góly: 3. Azevedo, 10. Malychin, 16. Lukojanov, 22. Malychin, 32. Tokranov - 25. Boyd, 27. Starčenko

Torpedo Nižnij Novgorod Severstaľ Čerepovec 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 27. Budkin, 29. Aľajev, 57. Rudenkov, 59. Žerdev - 4. Nemec, 12. Mojsejev, 30. Černov, 46. Trunjov, 63. Nemec

CSKA Moskva - HC Viťaz 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 10. Zajcev, 60. Blažijevskij - 5. Vyglazov, 29. Horák, 35. Koroľov, 60. Šitikov

Dinamo Minsk - Spartak Moskva 2:5 (2:3, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Ellison, 9. Drozd - 4. Korobov, 13. Radil, 19. Wellman, 28. Klimenko, 29. Korobov

Dinamo Riga - Dinamo Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 24. Indrašis

Jokerit Helsinki - SKA Petrohrad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 15. Larsen, 16. Kulda, 45. Aaltonen - 40. Koskiranta

Jokerit voittaa SKA:n 3-1 ja varmistaa Bobrov-divisioonan voiton! Tm tarkoittaa sit, ett sunnuntaina ja tiistaina pelataan Hartwall Arenalla playoff-ltk!

Posted by Helsingin Jokerit on Tuesday, February 16, 2016

Lada Togliatti - Neftechimik Nižnekamsk 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Góly: 17. Vorobjov, 19. Mastrjukov, 43. Bocharov - 2. Volkov, 7. Sexton, 26. Sexton, 31. Milovzorov, 47. Jakimov, 49. Jakimov

. . ?

Posted by КХЛ on Monday, February 15, 2016

Online prenos

III. tretina

Koniec zápasu. Slovan bol až do polovice zápasu určite lepším mužstvom. Katastrofálna druhá polovica prostredného dejstva však absolútne znegovala dovtedajšie úsilie a obetavý výkon. HK Soči tak vyhral na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 5:2.

V tretej asti hry odskoilo Soi zsluhou hattricku Andrho Peterssona Slovanu na tyri gly, naim hrom sa podarilo upravi vsledok na konench 5:2 glom Pavla Skalickho. #VerniSlovanu

Soči presilovku nevyužilo. Do konca zostáva záverečných 120 sekúnd.

Slovanisti chybne striedali a pre veľa hráčov na ľade prichádza pre hostí dvojminútový trest, ktorý si odsedí Bačík.

Tak Slovan sa môže konečne po dlhej dobe gólovo potešiť. Pavol Skalický tečoval strelu Michala Sersena a hostia využili už druhý raz v zápase ponúknutú presilovku. Na prehre "belasých" však tento gól už len sotva dačo zmení.

Andre Petersson korunoval svoj dnešný famózny výkon hetrikom. V 53. min si nakorčuľoval na pravú stranu a prestrelil Garnetta. Soči vyhráva nad Slovanom už vysoko 5:1.

Domáci relatívne v pohode kontrolujú priebeh stretnutia. Hráčov Slovana držia na dištanc a výhra by im nemala ujsť.

Úvodných šesť minút tretej tretiny neprinieslo zmenu skóre a bodové nádeje Bratislavčanov sú opäť o čosi menšie.

Začala záverečná tretina. Slovan musí skúsiť zabudnúť na poslednú hororovú desaťminútovku. "Belasým" by pomohol rýchly gól hneď na úvod tretej tretiny.

II. tretina

Práve skončila možno najhoršia dvadsaťminútovka "belasých" v sezóne. Za osem minút dovolili súperovi skórovať hneď štyrikrát. Na dôvažok Slovan mohol aspoň znížiť v závere druhej tretiny, no z výhody 5-3 nevyťažil gól.

Tak toto je už na uterák! Slovan dostáva ďalší gól. Jevgenij Skačkov mal pred Garnettom až príliš veľa priestoru a bratislavského gólmana si vychutnal. Soči vedie už 4:1, pritom na štyri zásahy potrebovali domáci iba 6 streleckých pokusov!

Na trestnú lavicu putuje Šiška za podrazenie.

Tak to je neuveriteľná lavína! Švéd Andre Petersson sa pomaly ešte ani nestihol "doradovať" z gólu na 2:1 a už po spolupráci s Maxwellom pridáva aj svoj druhý gól v zápase a celkovo tretí svojho tímu. Soči - Slovan 3:1. Hostia sa musia skonsolidovať.

A už je to 2:1 pre domáce farby. Petersson si narazil v útočnom pásme puk s Maxwellom a z medzikružia vystrelil tak, že Garnetta na strelu nedosiahol.

Na trestnú lavicu smeruje Rosandič a domáci majú výhodu presilovky.

Lušňák mohol hostí nova poslať do vedenia, jeho strela však trafila hornú žrď Barulinovej brány.

Tak to je obrovská škoda! Slovan dostáva v 30. minúte vyrovnávajúci gól počas vlastnej presilovky. Denis Kazionov potrestal individuálne zaváhanie Ivana Švarného a v oslabení strieľa gól na 1:1. Práve na takúto vzpruhu domáci čakali. Je len škoda, že tento impulz neprichádza po zvýšenej aktivite domáceho celku, ale kikse hosťujúceho obrancu.

Domáci presilovku nevyužili, naopak Slovan má teraz veľmi dobré úseky hry. Dva razy bol veľmi blízko ku gólu Andrej Šťastný. Skóre však zostáva nezmenené.

Michel Miklík putuje na trestnú lavicu. Za vlastnou bránou išiel do riskantnej kľučky, aby následne "hasil" vzniknuté nebezpečenstvo podrazením súpera. Soči tak má výhodu prvej početnej výhody.

Hostia mohli vyhrávať už 2:0, veľmi dobrú šancu mal Nagy! Škoda.

Začala sa druhá tretina, pričom Slovanu ešte zostala časť presilovej hry z konca prvej dvadsaťminútovky.

I. tretina

Koniec prvej tretiny. Slovan hrá dobre. Zodpovedný výkon smerom dozadu je podčiarknutý disciplínou (žiadny vylúčený) a vcelku rýchlym prechodom dopredu. Na jednotku je zatiaľ aj výkon brankára Michaela Garnetta.

V 15. min mal najväčšiu šancu domáceho celku Anisin, keď sa rútil sám na Garnetta. Zoči-voči brankárovi hostí však neuspel. Garnett vytiahol skvelý zákrok svojím pravým betónom.

Hostia opäť pekne zakombinovali a Barulinovu pozornosť vyskúšal tentoraz Skalický. Herný prejav Bratislavčanov je do týchto chvíľ veľmi sympatický.

Slovan využil už po 38 sekundách početnú výhodu a vedie 1:0! Krásna prieniková prihrávka Cama Barkera našla rozbehnutého Ladislava Nagya, ktorý popod padajúceho Barulina skóroval. Prvý gól duelu padol v čase 8:22.

Na konci 8. min bude mať Slovan výhodu presilovky. Jegliča zahákoval Ben Maxwell a pôjde si oddýchnuť na 2 minúty.

V 6. min Sersena vyskúšal tvrdou strelou Barulinovu pozornosť. O 60 sekúnd neskôr zamestnal Garnetta domáci Ščegalkov. Gólman Slovana ukryl puk do lapačky.

Hneď od úvodných sekúnd vidíme svižný hokej, hráči zatiaľ dobre korčuľujú a puk lieta rýchlo z jednej strany klziska na druhú.

Slovan hrá zľava doprava v bielych dresoch, domáci v tmavých dresoch.

Zápas sa práve začal. Domáci v bráne s Barulinom, Slovan s avizovaným Garnettom.

Domov»Hokej»KHL»Desať minút pokazilo dovtedajší dobrý výkon. Slovan prehral v Soči 2:5