Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Derby so všetkým, čo má byť

Červenanie v daždi. Ešte dlho po stretnutí sa viedli dohady, či smižiansky kanonier Richard Klubert (vpravo) videl červenú kartu oprávnene. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 30. aug 2009 o 22:00

Každý vzájomný súboj spišských mužstiev v V. lige J-Z má prívlastok derby. Za ostatné roky medzi tie "naj" patria stretnutia Harichoviec so Smižanmi.

HARICHOVCE.

Bola červená oprávnene?

V nedeľu boli v Harichovciach folklórne slávnosti, a tak sa na piatoligový futbal išlo netradične v sobotu. Jediné, čo nevyšlo, bolo počasie, inak derby malo všetko, čo k nemu patrí - napätie, bojovnosť, červenú kartu, nepremenený pokutový kop, "chytanie pod krky", vyhodenie trénera hostí z lavičky a niekedy až úsmevné slovné prekáračky oboch diváckych táborov.
Prehra 1:2 hostí veľmi mrzela, ale ešte viac zbytočné vylúčenie ich kanoniera Richarda Kluberta v závere prvého polčasu.

"Mal som zakliesnenú nohu medzi nohami protihráča. Prudko som ju chcel vytiahnuť a možno to vyzeralo, že som ho kopol bez lopty. Červená podľa mňa vôbec nemala byť," opísal dôležitý moment stretnutia Richard Klubert. Azda len videozáznam odhalí, či naozaj Rišo fauloval úmyselne, keďže u tohto pohodového a pokojného hráča takéto zákroky vôbec nevídať.

Spokojný tréner

Maximálne spokojný bol po záverečnom hvizde staronový tréner Harichoviec Marián Blicha. Na svoje konto si pripísal ďalšie víťazstvo.

"Už v prvom polčase sme mohli dať dva, tri góly a nebola by žiadna nervozita. Prakticky hostia ani nemali veľa gólových šancí, no my sme ich zahodili veľa," povedal po derby stretnutí tréner Harichoviec.

"Mali sme dobrý vstup do sezóny, ale za víťazstvo v Gelnici sme zaplatili dvoma zranenými hráčmi. Následne pribudli dvaja ďalší a nasledujúce zápasy sme odohrali bez štyroch hráčov základnej zostavy. Mrzieť môže súboj s Hrabušicami, no nemal som ani vtedy čo hráčom vytknúť," dodal Marián Blicha.

Čo je však najpodstatnejšie zo všetkého, po sobotňajšom derby väčšina Smižancov a Harichovčanov si podala ruky a pozvala na pivečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.