Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Hrnčár si odfarbil vlasy, vyhodili ho z A-mužstva Slovana

David Hrnčár - objav sezóny Fortuna ligy 2020/2021. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|28. okt 2021 o 17:16

Pripravoval sa s rezervou Slovana Bratislava.

BRATISLAVA. Vo víkendovom zápase Fortuna ligy proti Liptovskému Mikulášu figuroval medzi náhradníkmi, v stredu v pohári proti Slávii TU Košice nebol ani na súpiske.

Podľa informácií Šport.sk obrancu Slovana Bratislava Davida Hrnčára (23) tréner Vladimír Weiss vyhodil z tímu pre vlasy. Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie si ich odfarbil nabielo.

Na Hrnčárovom poste pravého obrancu hral stredopoliar Alen Mustafič, ktorý od polovice augusta odohral len jednu minútu.

„Otázka nominácie hráčov na zápas, zostavy a striedaní je plne v kompetencii trénera A-mužstva. Tréner má svoje kritériá, na základe ktorých vyhodnocuje, ktorého hráča nominuje na zápas a ktorého nie. Je to jeho výsostné právo, do ktorého mu nikto z klubu nezasahuje a ani nebude zasahovať.

Čokoľvek, čo sa udeje v kabíne hráčov A-mužstva, je internou záležitosťou klubu, resp. kabíny a nemáme záujem vyjadrovať sa k interným záležitostiam alebo dohadom,“ píše ŠK Slovan Bratislava vo svojom stanovisku.

Hrnčár namiesto zápasov áčka trénoval s rezervou Slovana, za ktorú možno v blízkom období nastúpi.

Z minulosti je známych viacero prípadov, kedy tréneri hráčov odmietli pre vzhľad. Napríklad Fernanda Redonda argentínsky manažér Daniel Passarella nenominoval na MS 1998, pretože si odmietol ostrihať vlasy.

„Bol som vo forme, tréner však mal špecifické predstavy o disciplíne. Žiadal, aby som sa ostrihal. Nechápal som, čo to má spoločné s futbalom. Odmietol som a on ma nenominoval,“ vravel v tom čase hráč Realu Madrid a víťaz Ligy majstrov.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články