Corgoň liga: Líder doma len s bodom, no druhá Žilina vonku naprázdno

Sportnet|8. nov 2004 o 00:00

Bratislava - Najvyššia futbalová súťaž pokračovala cez víkend zápasmi 15. kola. Vedúca Dubnica síce doma len remizovala s Artmediou, no udržala si

postavenie na čele, pretože Žilina zakopla v Púchove. V bodových ziskoch pokračuje posledný Inter, ktorý tentoraz remizoval v Ružomberku. V dueli celkov, ktoré sú v letargii, na gemerskom trávniku sa zrodil zmierlivý výsledok. Nečakala sa ani prehra Trenčína na vlastnom trávniku s Trnavou.

Dubnica - Artmedia Bratislava 1:1 (0:0)

Dubnica - V prvom polčase mali prevahu hostia. Obetavou hrou a nasadením získavali veľa priestoru, často vyhrávali súboje a dôsledne bránili. V druhej polovici Dubnica zrýchlila pohyb, hru vyrovnala, hoci sa musela zaobísť bez Porázika, ktorý odstúpil pre bolesti boku. V 81. prepásol Augustíni veľkú gólovú šancu a o dve minúty hostia skórovali, keď sa presadil Kozák. Z posledného rohového kopu v nadstavenom čase sa podarilo vyrovnať Špendlovi.

Góly: 90. Špendla - 83. J. Kozák, ŽK: Pleva, Švestka (obaja Dubnica), rozhodoval Micheľ, 3100 divákov. Dubnica: D. Perniš - Zimen, Špendla, Švestka, Pleva - Ižvolt (84. Sokol), Kopačka, Ďržík, P. Straka - Porázik (36. Švikruha), M. Filo ml. (74. Augustíni). Artmedia: Čobej - Kotula, Borbély, J. Ďurica, Hellebrand - Vaščák (90. Kostka), J. Kozák, R. Novák (53. Suchánek), Šoltis (88. Tchuř) - Fodrek, Mikulič.

Ružomberok - Inter Bratislava 2:2 (1:1)

Ružomberok - Domácich zaskočil rýchly gól Interu už v 5. min. Po zlom odkope Laurinca sa dostal k lopte Halenár a bez problémov skóroval. Už o dve minúty po rohovom kope hlavičkoval Had, Brezovan loptu iba vyrazil a Števko pohodlne zakončil. Kanonier Ružomberka mohol v 11. min pridať svoj druhý gól, no bratislavský brankár jeho pokus vytlačil na roh. Hostia sa spoliehali najmä na brejky, v 36. min po sóle Brezíka "hasil" Hajdúch. Ružomberčania v závere I. polčasu zatlačili svojho súpera, no vedenia sa ujali až po zmene strán. V 51. min Ďubek pustil Saparov center na Jelšica, ktorý v páde hlavou prekonal Brezovana. Inter zvýšil aktivitu a Petráš mohol vyrovnať, no jeho hlavičku odvrátil na bránkovej čiare Božok. Tréner žlto-čiernych Brezík poslal na trávnik Baláža, ktorý sa mu v 68. min odvďačil gólovou prihrávkou ďalšiemu striedajúcemu hráčovi Lembakoalimu - 2:2. O všetkom mohol rozhodnúť v 85. min Sapara, no pred bratislavským gólmanom sa nepresadil. Hostia svojho súpera takmer potrestali v 87. min. Burza obišiel Laurinca, vnikol do šestnástky, Hajdúch však jeho strelu s pomocou brvna zneškodnil.

Góly: 7. Števko, 51. Jelšic - 5. Halenár, 68. Lembakoali, ŽK: Števko, Sapara, Kráľ - P. Petráš, Petrán, rozhodoval Havrilla, 2125 divákov. Ružomberok: Hajdúch - Školník, I. Kozák, Laurinc, Had - Božok (58. Kráľ), Sapara, R. Urban, Ďubek (66. Latiak) - Števko, Jelšic. Inter: Brezovan - Petrán, R. Kunzo, Drahno, P. Petráš - Burza, V. Horváth, Paulík (65. Baláž, 81. Chalupka), Brezík, Tomčák (55. Lembakoali) - Halenár.

Púchov - Žilina 1:0 (1:0)

Púchov - V prvom polčase bol hosťujúci útok bezzubý. Matador sa postupne vymanil spod tlaku a prišli aj šance. Najväčšia v 34. minúte, keď po Chovancovej prihrávke strieľal Guľa, ale Mucha zasiahol skvele. V 43. minúte bol však aj on prikrátky na Bakošov priamy kop a Púchov viedol - 1:0. Kormidelník hostí po prestávke ešte viac posilnil ofenzívu, ale príležitosti na skórovanie mali domáci. Najprv z ľavej strany pálil Chovanec, Mucha na dvakrát zasiahol, podobne sa vyznamenal pri Belákovej strele v 61. minúte. Potom ešte Mucha vyrazil Vavríkov priamy kop, ale to už sa hra natrvalo nasťahovala pred púchovskú bránu. V 69. minúte po Šestákovej prihrávke Bartoš prestrelil, o sedem minút sa nepresadil ani striedajúci Nemec, nuž a v 80. minúte pristál Bažíkov priamy kop na brvne. Púchov nakoniec tesné vedenie ubránil a po takmer dvoch rokoch Žilinu zdolal.

Gól: 43. Bakoš, ŽK: Pečalka (Žilina), rozhodoval Stredák, 2250 divákov. Púchov: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Chovanec (85. Beliančin), Guľa, Peter Majerník, Prokeš, Belák - Bakoš (70. Škripec, 90. Demjan). Žilina: J. Mucha ml. - Čišovský, Krško, Doležaj (63. A. Nemec), Vomáčka (46. Bažík) - I. Bartoš, Pečalka, Zd. Štrba, M. Ďurica - Šesták, Gottwald (73. Sninský).

R. Sobota - B. Bystrica 1:1 (0:1)

Rimavská Sobota - Už v 3. min mieril hosťujúci Vyskoč hlavičkou pod brvno, no Benko na dvakrát zachránil. V 10. min domácich opäť zamrazilo. Urgela však namiesto prihrávky voľnému Semeníkovi zvolil strelu. V 39. min spálil čistú šancu hostí Leitner, o chvíľu neskôr čaroval Benko po Jakubkovej strele. Zaslúženého gólu sa Dukla dočkala tesne pred prestávkou, keď sieť hlavičkou rozvlnil Jakubko. Po zmene strán začali domáci náporom a v 53. min po hlavičke Nováka zachraňoval Boroš na bránkovej čiare. O desať minút gólmana hostí preloboval striedajúci Iskra, ale lopta išla tesne vedľa. Ten istý hráč sa však v 64. min postaral o vyrovnanie . Domáci boli v týchto fázach hry lepším tímom, ale v 74. min nevyužil na druhej strane čistú šancu Jakubko. Strhnúť vedenie na stranu domácich mohol ešte Amaro.

Góly: 64. Iskra - 44. Jakubko, ŽK: Hadviger - Kentoš, Svintek, rozhodoval Udvardy, 1263 divákov. R. Sobota: Benko - Maruniak, Dojčan, Hadviger, M. Valkučák - Sľuka, Amaro, J. Novák (84. Domík), Hílek - M. Staš (46. Hloušek), Pisár (59. Iskra). B. Bystrica: Boroš - Ľ. Vyskoč, V. Veselý, Kentoš, Leitner - Libič (68. Svintek), M. Sovič, F. Kunzo, Urgela (90. Šišiak) - Jakubko, Semeník (54. Fabuš).

Trenčín - Trnava 0:1 (0:0)

Trenčín - Prvú dobrú šancu mal v 11. minúte Velický strelou spoza šestnástky. V 32. minúte po Baranyaiovom rohovom kope Horváth hlavičkou namieril do brvna, obaja súperi však dobre bránili. Aj vstup do druhého polčasu mali lepší hostia - v 52. minúte bol po druhom napomínaní vylúčený Mičenec a o chvíľu Hrabalovu delovku z diaľky odvrátil na bránkovej čiare Velický. V presilovke si Trnavčania vytvorili prevahu, ale šance Krissa, Masaryka, Konečného i Gašparíka skončili tesne vedľa žrdí. Až v 80. minúte Gerichova falšovaná strela prešla cez domáceho brankára a hostia už svoje víťazstvo nepustili z rúk.

Gól: 80. Gerich, ŽK: Mičenec, Hanko, Kubala -

Kopúnek, Hrabal, Kriss, ČK: 52. Mičenec

(Trenčín) po 2. ŽK, rozhodoval Ďuriš, 1317 divákov.

Trenčín: Volešák - Marek Seman, Cs. Horváth, Mičenec, Šmelko - Hanko, Velický, Kubala, Kamenský - Baranyai (39. Hricov, 72. Šuhaj), Lietava (88. S. Lukáč). Trnava: Ilizi - R. Šimko, Hrabal, R. Konečný, Gerich -

Kopúnek, P. Ďuriš, Filip (89. Bestvina), Michal Gašparík - Kriss, Masaryk.