Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Chorvát Leon Vučko prichádza do tímu slovenského majstra

Leon Vučko. (Autor: ehf.eu)
Sportnet|Publikované 25. júl 2016 o 22:00

To, čo nedávno tvrdil tréner hádzanárov Tatrana Prešov Rastislav Trtík, pravda už, našťastie, nie je.

PREŠOV. Marek Páleš nie je už jediný klasický pivot v tíme slovenského šampióna. Takže ani Roman Carapkin sa intenzívne asi nemusí preorientovať zo spojkového radu medzi pivotov.

Dvadsaťjedenročný odchovanec klubu mnohonásobného majstra Chorvátska PPD Záhreb, stodeväťdesiatdva centimetrov vysoký a stopätnásť kíl vážiaci pivot Leon Vučko sa vrátil do prešovského Tatrana potom, ako sa predtým na vstupných testoch začiatkom júla zranil.

„Išlo o zranenie kolena. Konkrétne menisku. Našťastie nešlo o vážne zranenie, no vyžiadalo si operačný zákrok, ktorý Vučko podstúpil v Záhrebe. Dnes je už úplne v poriadku a už naplno s naším mužstvom trénuje. Ide o mladého hráča, ktorý v silnej konkurencii chorvátskeho tímu mal menej možností presadiť sa v základnej zostave, preto najprv hosťoval v RK Dubrava, piatom mužstve chorvátskej najvyššej súťaže a potom sezónu strávil v treťom tíme tamojšej ligy z Varaždín. Do Prešova prichádza už ako voľný hráč, s ktorým sme sa na podmienkach už dohodli a v najbližších dňoch s ním podpíšeme profesionálnu zmluvu,“ informoval nás majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 25/2016, v predaji od 26. 7. do 1. 8.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.