Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemes dnes začína štvrťfinálovú sériu

Play-off derby. Exhumenčan Beňa v prešovských farbách. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 6. mar 2012 o 23:00

Chemesákov čaká vo štvrťfinále volejbalovej extraligy východniarske derby s Prešovom.

Chemesákov čaká vo štvrťfinále extraligy východniarske derby s Prešovom.

HUMENNÉ. Extraliga mužov dnes vstupuje do svojej záverečnej fázy sezóny. Začína sa play-off, pričom dvojice sa vytvorili z poradia tímov v skupinách o 1.- 4. a 5.- 10. miesto.

Posledná Stará Ľubovňa minimálne na rok extraligu opúšťa, Zvolen čaká baráž s víťazmi prvoligových skupín (Komárno, Žilina, Vranov) a štvrťfinále play-off má zloženie: VKP Bratislava (1) - Trenčín (8), Unicef Bratislava (2) - Myjava (7), Svidník (3) - Nitra (6) a Chemes Humenné (4) - Prešov (5).

Dôležité predjedlo

Celý tento týždeň sa nesie v mene volejbalového sviatku v Humennom. Dnes sa začína séria play-off, piatok a sobota bude patriť Final four MEVZY, kde si chemesáci vybojovali účasť a sú aj organizátorom podujatia.

„Ostatný zápas na palubovke VKP Bratislava sme miešali zostavou, skúšali varianty, po zranení sa vrátil do zostavy Kríž, naopak, doma sme nechali Mizeráka, ktorý sa sťažoval na bolesti chrbta. Odohrali sme dobrý zápas, vyrovnaný, mali sme blízko k víťazstve na palubovke VKP, ktorá je v sezóne stále nepokorená. Teraz je pred nami plný týždeň, v ktorom sa play-off javí ako predjedlo, avšak veľmi dôležité. Potrebujeme začať štvrťfinále víťazne, verím, že hráči spravia pre vydarený vstup všetko,“ konštatoval Rostislav Chudík.

Exhráči a extréner

Východniarske derby má svoj náboj aj čo sa týka mien na oboch stranách táborov. V humenských radoch totiž kouč Rostislav Chudík pôsobil svojho času práve v Prešove, kde hrávali Javorčík i Soták.

Humenský asistent Slávo Huba volejbalovo vyrastal s Ľubom Šalatom, ktorý je práve trénerom Prešova a má k dispozícii Beňu, Sabola a Guta, ktorí hájili práve humenské farby.

Lístky ešte sú

Piatok a sobota budú patriť v Humennom volejbalu. Final four MEVZY sa nezadržateľne blíži, zajtra sa očakáva príchod výprav z Innbrucku, Ljubljany a Kaštely.

Záujem o vstupenky je medzi verejnosťou v predpredaji značný. Ako sme zisťovali, svojho majiteľa už má asi po 700 vstupeniek na oba dni, takže do naplnenia kapacity (1 180 miest) ešte čosi chýba. Lístky teda ešte sú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.