Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Buffalo suspendovalo Kleslu za ignorovanie farmy

Český hokejista, ktorý hral v NHL aj za Columbus a na konte má 659 stretnutí, 48 gólov a 159 bodov, sa v novom ročníku už nemieni vrátiť do zámorskej súťaže. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 10. mar 2014 o 07:58

Klesla predčasne ukončil sezónu, ďalšiu chce odohrať v Európe.

BUFFALO. Klub zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres suspendoval českého obrancu Rostislava Kleslu, ktorý odmietol odísť na farmu do Rochesteru do AHL a predčasne ukončil sezónu. Vedenie Sabres urobilo tento krok deň po tom, čo Klesla svoje rozhodnutie oznámil pre TSN.

Tridsaťjedenročný zadák má za sebou turbulentný ročník a po druhej výmene sa rozhodol ho predčasne ukončiť. Klesla sa v septembri v príprave zranil následkom zrážky s Jordanom Nolanom z Los Angeles a po mesačnej liečbe si už nedokázal vybojovať stabilné miesto v základnej zostave Phoenixu Coyotes.

Vedenie klubu nebolo spokojné s jeho výkonmi a presunulo ho na farmu. V marci potom prišla výmena najskôr do Washingtonu a potom do Buffala.

"Pri všetkej úcte k Buffalu Sabres, tento týždeň som sa rozhodol nepokračovať v sezóne. Mám za sebou náročný rok pre zranenie a následné presuny," cituje portál TSN Kleslu.

V najbližšom čase si chce oddýchnuť a potom začne s prípravou na nový ročník. "Chcel by som dostať prácu v Európe. Som vďačný za krásne roky v NHL, všetkým ďakujem za podporu," naznačil ďalšie smerovanie Klesla.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.