Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Budúcnosti Slovana by mohli pomôcť zámorskí hráči

Ilustračná snímka. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|Publikované 4. mar 2014 o 22:45

Slovenskému zástupcovi v KHL chýbali hráči, ktorí by vedeli rozhodovať tesné zápasy. Ukazovalo sa to najmä v zápasoch so slabšími súpermi, keď musel Slovan tvoriť.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava nenadviazali na premiérový ročník, keď si zahrali play off KHL. Tím podával nevyrovnané výsledky, o čom svedčí veľmi zlý úvod.

„O výsledku rozhodli kolísavé výkony v úvode a závere sezóny. Slovan hrá dva roky ten istý defenzívny systém. Plus hráčov, ktorí odišli, nenahradili v dostatočnej kvalite. Preto bolo treba zvoliť taktiku, ktorá by tímu viac sedela,“ hovoril SME Radoslav Hecl.

Lepšie hrali proti silným

Podľa bývalého reprezentačného obrancu hral Slovan najlepšie zápasy proti silným tímom. „Slovan odohral proti viacerým silným tímom vynikajúce zápasy. Odohral ich však preto, lebo nemusel tvoriť a čakal na príležitosti. V momente, keď museli začať tvoriť proti vyrovnaným súperom či slabším, tak nastal veľký problém, lebo tvorivosť jeho hráčov bola na nízkej úrovni.“

Výrazne sa ukázali aj absencie lídrov z vlaňajška. Z nich sa do zostavy vrátil len Miroslav Šatan, ktorý sa dostal do formy až v januári.

„Absencia Višňovského, Sekeru a Šatana bola obrovská. KHL je súťaž, kde sa rozhoduje hlavne v presilových hrách a Slovan nemal typy, ktoré by dokázali pravidelne rozhodovať tesné zápasy. Nasadenie a snahu chlapcom nemožno uprieť, ale ak nemáte herné majstrovstvo, tak sa vám podarí podobne uspieť v jednom, dvoch zápasoch, nie v sezóne,“ doplnil tréner Július Šupler.

Zostava bratislavského klubu bola zložená najmä z bojovných typov. „Chýbali jej kreatívni hráči. „V KHL treba kvalitu. Prehľad v rozohrávke. Musíte vedieť vytvoriť niečo na ľade a to dokážu hráči, ktorí, žiaľ, už niečo stoja,“ doplnil Hecl. Bývalý hráč Slovana si myslí, že vedenie by mohlo zvážiť v ďalšom ročníku doplnenie kádra o zahraničných hráčov.

Zámorskí hokejisti

Zámorskí hokejisti pomohli k výborným výsledkom Dinamu Riga či Medveščaku Záhreb. Oba sú v play off.

„Keď som bol aj ja v Slovane, tak prišli hráči z Ameriky a bolo to veľkým oživením pre štýl a systém hry. Českí hráči sú podobní slovenským. Zámorskí majú vžité iné veci, ako je dravosť, sebavedomosť, vedia zobrať na seba zodpovednosť v rozhodujúcich chvíľach. Oni sú k tomu vedení odmalička. Európski to nemajú,“ pokračoval Hecl.

„Dobrým príkladom je Riga, ktorá počas piatich rokov zvolila dobrý model. Tiež vždy angažujú kvalitných zahraničných hráčov, čo sa im odzrkadľuje vo výsledkoch. Okrem toho, ak si chcete zahrať play off KHL, musíte mať aspoň dve veľmi dobré päťky,“ dodal Šupler

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.