Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Bučáková bude asistentkou pri novoveských basketbalistkách

Slávka Bučáková ešte ako hráčka v ružomberskom drese. (Autor: TASR/Dušan Hein)
SITA|Publikované 17. aug 2012 o 11:04

Spišiačky povedie v extralige tandem Dávid Demečko, Slávka Bučáková-Frnianková.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V drese Slovenska účastníčka Hier XXVII. olympiády v Sydney 2000, dvojnásobná šampiónka Európskej ligy a deväťnásobná majsterka SR v extralige basketbalistiek Slávka Bučáková (rod. Frniaková) sa stala asistentkou trénera Dávida Demečka v tíme nováčika extraligy basketbalistiek ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves.

Informuje o tom klubový web. "Sme veľmi radi, že sme sa dohodli so Slávkou, ktorá má za sebou bohatú kariéru. Môže odovzdávať svoje skúsenosti ďalším hráčkam, patrila medzi najlepšie Slovenky. Veríme, že spoločne s Dávidom Demečkom utvoria úspešný tandem," uviedol generálny manažér Róbert Šimkuľák.

Bučáková ukončila po sezóne 2011/2012 úspešnú kariéru. Postavou nevysoká, no výkonmi vyčnievajúca Bučáková odštartovala kariéru vo "veľkom" basketbale v drese SCP Ružomberok, s ktorým získala šesť majstrovských titulov a dva triumfy v Európskej lige. Vo farbách Gambrinusu Brno pridala dve české prvenstvá, po nich ďalšie tri slovenské v drese košickej Delty.

V zahraničí pôsobila aj v poľskom klube CCC Aquapark Polkowice a predovšetkým vo francúzskom tíme Challes Les Eaux Basket.

V slovenskej reprezentácii získala bronz na majstrovstvách sveta junioriek v Brazílii 1997, rok predtým striebro na žilinských majstrovstvách Európy.

V seniorskom výbere SR štartovala na ME 1999 v Poľsku, kde Slovenky obsadili 4. priečku.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.