Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Za nášho mladíka zaplatili niekoľko miliónov. V čom je výnimočný?

Dávid Hancko (vľavo) v drese slovenskej reprezentácie do 21 rokov. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Pavol Spál|3. aug 2018 o 18:30

Prečo je slovenský talent hodný miliónov?

Rozhovor pre denník SME:

Ozývajú sa mu najväčšie a najbohatšie kluby v Európe. Zastupuje totiž jedného z najtalentovanejších slovenských futbalistov Stanislava Lobotku.

Ako vyzerajú rokovania s veľkoklubmi? Aj o tom hovorí futbalový agent BRANISLAV JAŠUREK zo spoločnosti FairSport.

V súvislosti so Stanislavom Lobotkom sa neustále spomína záujem veľkoklubov ako SSC Neapol, Tottenham, Arsenal či Paríž Saint-Germain. Nakoľko je to vážne?

„Nejaké šumy okolo neho sú, ale je veľká šanca, že zostane v Celte Vigo. Isto by z toho nebol nešťastný. So všetkými spomínanými klubmi sme sa rozprávali na tému Lobotka, ale ani jedna debata sa nezmenila na konkrétnu ponuku. V posledných dňoch transferového obdobia (koncom augusta - pozn. red.) sa však môže stať hocičo."

Ako to prebieha, keď má o hráča záujem klub ako Paríž Saint-Germain?

Na čo ešte odpovedal Branislav Jašurek?

  • Lobotka má v zmluve výkupnú klauzulu 50 miliónov eur. Môže ho kúpiť aj tím s nižšou ponukou ako je táto?
  • Dal jedinú konkrétnu ponuku na Lobotku iba Neapol? A zaujíma sa oňho Ancelotti?
  • Prečo bol Dávid Hancko taký drahý?
  • Zlepší sa situácia brankára Adama Jakubecha vo francúzskom Lille?

„V debatách rozoberáme trebárs to, koľko by Celta za Lobotku pýtala či ako by to vyzeralo s jeho platom. Je to sondovanie situácie. So zástupcom veľkoklubu preberáme viac hráčov a jednou z hlavných tém je, samozrejme, Lobotka. Dnes ho už všetci poznajú, registrujú jeho výkonnosť, vedia, že je to dobrý futbalista.

Ku konkrétnej ponuke je však dlhá cesta. Ak napríklad Paríž vie, že potrebuje defenzívneho stredopoliara, tak si vysonduje päť hráčov, ktorí spĺňajú jeho predstavy na tento post. Zistia si o nich všetko potrebné. Najprv debatuje klub so mnou, o dve hodiny s agentom iného hráča a potom s iným agentom ďalšieho hráča.

Lobotka patrí medzi futbalistov, ktorí majú kvalitu na to, aby v takomto klube hrali. Ale to neznamená, že si Paríž kúpi práve jeho. O Lobotkovi som sa rozprával nielen s klubmi, ktoré ste spomínali, ale aj s Evertonom, Manchestrom United, Liverpoolom.

Jednoducho s každým, kto by mal naňho peniaze. Išlo o bežné stretnutia. Ak by prišlo ku konkrétnej ponuke, tak by tam museli byť zastúpené všetky tri strany, čiže agent hráča a oba kluby."

Lobotka má v zmluve výkupnú klauzulu, ktorá je päťdesiat miliónov eur. Zrejme sa zatiaľ nenašiel klub, ktorý by ju bol ochotný zaplatiť. Je to tak?

„To však neznamená, že Lobotku niekto nemôže kúpiť trebárs za tridsať miliónov.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články