Basketbal: Zlepšená obrana Američanov odvrátila pohromu

TASR|19. aug 2004 o 17:47

Atény 19. augusta (TASR) - Americké basketbalové mužstvo si na olympijskom turnaji v Aténach vybojovalo druhé víťazstvo, keď zdolalo výber Austrálie 89:79.

Austrálčania favorizovaného súpera značne potrápili a tri štvrtiny zápasu sa skončili v ich prospech. Hviezdy zo zámorskej NBA sa zobudili až v poslednej časti hry a predviedli to, čo od nich fanúšikovia očakávali. Zlepšenie obrany a séria desiatich bodov napokon rozhodli o ich triumfe. "V prvom polčase Austrálčania premenili asi 60 percent streleckých pokusov, no v druhej časti sme bránili oveľa lepšie a držali ich na dištanc," povedal tréner USA Larry Brown. V americkom tíme sa najviac darilo Timovi Duncanovi s 18 bodmi, na strane súpera sa 17 bodmi prezentoval Shane Heal.

Spojené štáty sa v úvode olympijského turnaja postarali o veľký šok, keď v B-skupine podľahli Portoriku 73:92. V ďalšom zápase však potvrdili svoje medailové ambície a zvíťazili nad domácim Gréckom 77:71.

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Basketbal: Zlepšená obrana Američanov odvrátila pohromu