Bardejov päťkrát po sebe nestratili ani bod

Sportnet|24. jan 2013 o 00:00

V 39. kole druhej najvyššej súťaže hokejistov HC Topoľčany prehral doma s Bemaco HC 46 Bardejov 3:7.

BARDEJOV. Hornošarišania si upevnili štvrtú priečku v tabuľke o štyri body pred piatym Prešovom. Tretia Spišská Nová Ves po prehre v Detve je už len bod pred Bardejovom.

Šarišania nezačali práve najleošie a už v 1. minúte Andreanin kapituloval. Aj keď Ščurko o päť minút vyrovnal po akcii Baláža a Belušára, na druhý gól bolo treba čakať 25 minút.

Vedúci gól Bemaca dosiahol opäť Ščurko pri asistencii Hinďoša a Hričinu a o minútu Sabol po samostatnom prieniku upravil na 1:3. Baláž s Hajnikom pripravili pozíciu na druhý gól Sabola, keď predtým domáci znižovali Mihalikom.

Ten sa nevzdával a v 45. min. dal svoj druhý gól a znepokojil hostí, ktorí viedli už len o gól 3:4. V priebehu troch minút Ščurko (Hričina) svojim hetrikom, a Hajnik (Valentín) s Dancsakom (Stríž) definitívne zlomili odpor domácich a vylepšili si postavenie v prvej štvorici mužstiev.

Bardejovčania v ostatných piatich zápasoch po sebe nestratili ani bod, sú najúspešnejší na súperových klziskách ziskom 38 bodov.