Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bardejov by mal posilniť aj Arne Kroták

Tomáš Hričina je najužitočnejším hráčom Bemaco HC 46. (Autor: Karol Lenárt)
Sportnet|Publikované 16. dec 2013 o 23:00

V stretnutí 27. kola proti Topoľčanom to bola skúška pre trénera Jána Vodilu, aby čo najvhodnejšie poskladal poriadne preriedený káder.BARDEJOV. Konsolidované zostali len dve formácie, no proti Topoľčanom si zahrali všetci, čo Vodila vidí ako príležitosť.

„Absentujú nám hráči, ktorí išli na univerziádu, no herný prejav počas dvoch tretín bol dobrý. Posledná sa dohrávala, dal som priestor všetkým chlapcom, aj keď sme inkasovali dva góly. Táto časť nebola v súlade s našou hrou.”

Keďže piatkový zápas s Michalovcami je preložený na 29. decembra, Vodila má dostatok času na formovanie tímu do Senice i doma s Prešovom.

„V utorok pred kamerami v Senici ešte nevieme, ako nastúpime, určite tu budú aj nové tváre. Extraliga má prestávku, tento rok nám pomôže brankár Erik Riečický, budeme sa snažiť na budúci týždeň nastúpiť v plnej sile, aby sme boli úspešní.”

Do Bardejova má už namierené aj skúsený Arne Kroták, historicky najlepší strelec v našej najvyššej súťaží, autor 450 gólov.

Lídri v produktivite

23-ročné ľavé krídlo Bemaca Tomáš Hričina je na druhej pozícii s 38 bodmi za 13 gólov a 25 asistencií, len o bod viac má František Koky z Prešova.

V desiatke sú ešte Ladislav Ščurko a Dominik Kramár. Hričina v tom vidí aj kvalitu mužstva. „ Je za tým dobrá hra a naša päťka. Darí sa mi strelecky a som aj pri nahrávkach na góly. Naša sila je v kondícii a korčuľovaní, sú tu aj skúsení hráči, ktorí prešli cez extraligu, prišiel Peter Lipina z Čiech.”

Na budúci týždeň sú na programe tri zápasy, Hričina priznáva, že sú oslabení: „Určite, odišli skúsení hráči. Keďže z Košíc nám dajú hráčov, mali by sme to vyplniť, no aj tak máme svoju silu.”

Martin Hajnik dal Topoľčanom dva góly: „ Dve päťky sú pohromade, jedna prišla z Košíc, je to dobre poskladané. Na začiatku sme hrali na tri päťky. Pod prvý gól zápasu sa dobrou nahrávkou podpísal obranca Polaček a on mi dal puk aj na štvrtý gól po dorážke.”

Fakty

Bardejov – Topoľčany 5:2 (2:0, 3:0, 0:2). Góly a asistencie: 8. Hajnik, Valentín, Polaček), 10. Hričina (Ščurko, Gajdoš), 26. Dancsák (Hajnik, Šimčák), 32. Hajnik (Valentín, Polaček), 39. Ščurko (Vaško, Gajdoš) – 44. Barčak, 59. Bystričan. Rozhodovali: Štec – Vyšný, Vyoral pred 480 divákmi.

Bardejov: Riečický – Belušár, Krčula, Lipina, Matis, M. Takáč – Gajdoš, Hopkovič, Hričina, Ščurko, Vaško – Dancsák, Hajnik, Polaček, Šimčák, Valentín – Česelka, Ľ. Chovan.

Ďalšie výsledky: Michalovce – Spišská Nová Ves 1:2, Liptovský Mikuláš – SR 18 4:3 sn, Prievidza – Prešov 2:4, Senica – Považská Bystrica 3:5, Trnava – Detva 2:1 pp.

Výsledky 28. kola: Sp. Nová Ves – Senica – 1:2, Pov. Bystrica – Prešov 1:4, Topoľčany – SR 18 6:2, Detva – Lip. Mikuláš 2:1.

Program: V utorok 17. 12. Senica – Bardejov (TV), piatok 20. 12. Bardejov – Prešov (17.30), v nedeľu 22. 12. Trnava – Bardejov.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.