Zapletalová skončila pri návrate po roku posledná. Najhorší beh kariéry, hovorí

Emma Zapletalová.
Emma Zapletalová. (Autor: TASR)
SITA|9. aug 2022 o 10:32

Emma Zapletalová skončila posledná v behu na 400 m prekážok.

BRATISLAVA. Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová si na Gyulaiovom memoriáli v maďarskom Székesfehérvári zlepšila sezónne maximum a dosiahla tiež najlepší slovenský výkon roka.

Dvadsaťdvaročná reprezentantka skončila na podujatí so zlatým štatútom Svetovej atletiky na piatom mieste v behu na 800 m s časom 2:01,63 min. Bol to jej piaty najlepší výkon na "osemstovke" v kariére a získala zaň do svetového rebríčka 1223 bodov.

Na mítingu v Maďarsku sa nedarilo slovenským prekážkarkám, Daniela Ledecká obsadila v behu na 400 m prek. siedmu a Emma Zapletalová ôsmu pozíciu.

"Som rada, že som dostala šancu štartovať na tomto zlatom mítingu, bonusové body sa mi v budúcom roku zídu. S časom nie som spokojná, ale po všetkých okolnostiach, ktoré ma nedávno postretli, to nie je najhoršie.

Beriem to najmä ako dobré ´rozpretekanie sa´ pred európskym šampionátom," uviedla Ledecká pre Top Athletics. Vo svojich deviatych pretekoch na 400 m prek. v sezóne zabehla čas 57,89 s.

Zapletalovú klasifikovali s časom 59,00 s ako poslednú v jej prvých pretekoch po 327 dňoch. "Môj beh hodnotím ako veľkú katastrofu. Bol azda najhorší, aký som v živote absolvovala.

Prvú prekážku som síce trochu podbehla, ale bola ešte relatívne dobre zvládnutá. Potom som začala zmätkovať a vlieklo sa to počas celej štvorstovky. Ani jednu prekážku som nezvládla dobre.

Vôbec netuším, čo to spôsobilo – či som doplatila na dlhú pauzu alebo čo sa vlastne stalo. Verím však, že to bolo naposledy," skonštatovala sklamaná Atlétka roka na Slovensku za rok 2021.

"Prvý Emmin štart po dlhej pauze sa mi hodnotí veľmi ťažko. Čakali sme, že to dopadne výrazne lepšie. Žiaľ, hneď od úvodu sa jej nepodarilo bežať v 15-krokovom rytme, medzery zvládala na 16 krokov a mám pocit, že práve to ju položilo," zhodnotil výkon majsterky Európy do 23 rokov z minulého roka jej tréner Peter Žňava.

Zapletalová pre problémy s členkom nesúťažila od 15. septembra 2021 a nemohla štartovať ani na MS v Eugene napriek splnenému limitu. Na blížiacom sa európskom šampionáte v nemeckom Mníchove by už mala reprezentovať Slovensko v behu na 400 m prek.

Nachádzate sa tu: