Logo zväzu Slovenský futsal

    Slovenský futsal

    Zväz
    26. jan, 2026 12:56

    Sezóna Extraligy U-17 spoznala nového víťaza - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava

    Sezóna Extraligy U-17 spoznala nového víťaza - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava

    Extraliga U17 má za sebou kompletný ročník a spoznala nového majstra. Stal sa ním výber 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava, ktorý ligou prešiel bez jedinej prehry a počas celej sezóny pôsobil najvyrovnanejším a najpresvedčivejším dojmom.

    Po minuloročnom druhom mieste tentoraz zverenci trénera Františka Šporánka naplnili svoj potenciál naplno a titul získali s výrazným náskokom.

    4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava dominovala nielen výsledkovo, ale aj herne. Tím stál na pevnej organizácii hry, vysokej intenzite a dobre zvládnutej práci s loptou. Dôležitým faktorom bola aj stabilita kádra a jasne rozdelené role, čo sa v mládežníckej súťaži často ukazuje ako rozhodujúce. Bratislavčania si poradili so všetkými súpermi a práve konzistentnosť výkonov ich odlíšila od konkurencie.

    U17_4FSC_FTVS.jpg
    Víťazný tím 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec UK Bratislava v extraligovej sezóne 2025/2026.
    zdroj: Futsalslovakia

    Na druhom mieste skončil Futsal Klub Lučenec, obhajca minuloročného titulu. Hoci Lučenec opäť patril medzi najkvalitnejšie tímy súťaže, rozhodujúce boli vzájomné zápasy s FTVŠ Bratislava. V nich Lučenec počas celej sezóny nenašiel účinný recept na hru lídra tabuľky, čo sa napokon priamo premietlo do konečného poradia. Druhé miesto tak odzrkadľuje realitu sezóny – kvalitný tím, no bez výsledkov proti hlavnému konkurentovi.

    MŠK Nové Zámky obsadili tretiu priečku. Tím vedený trénerom Ivanom Bachom počas ročníka potvrdzoval hernú disciplínu a schopnosť zbierať body najmä v zápasoch, kde bolo potrebné hrať trpezlivo a takticky. Nové Zámky pôsobili vyspelo, ťažili zo systémovej práce a zaslúžene sa udržali na medailových pozíciách.

    U17_NZ.jpg
    Družstvo MŠK Nové Zámky získalo v sezóne 2025/2026 bronz.

    Tesne pod pódiom skončil Podpor Pohyb Košice. Hoci konečné umiestnenie neznamenalo medailu, Košice zaujali najmä individuálnym výkonom Daniela Bittóa. Len 15-ročný hráč sa s 11 presnými zásahmi stal najlepším strelcom celej súťaže, čo je vzhľadom na jeho vek výrazný signál do budúcnosti. V jeho prípade ide o jasný príklad, že aj v tíme mimo medailových priečok môže vyrásť výrazná osobnosť sezóny.

    Piate miesto patrilo MIBE Banská Bystrica, ktorá počas ročníka striedala lepšie pasáže s výkonnostnými výpadkami. Potenciál tímu bol zrejmý, no chýbala väčšia stabilita výkonov naprieč celou sezónou. Tabuľku uzavrela Pinerola Bratislava, pre ktorú bol ročník predovšetkým zbieraním skúseností a konfrontáciou s najlepšou mládežníckou konkurenciou na Slovensku.

    Individuálne ocenenia logicky smerovali k víťazovi súťaže. Za najlepšieho hráča Extraligy U17 bol vyhlásený Slavomír Škrabák, kapitán FTVŠ Bratislava, ktorý počas celej sezóny potvrdzoval svoju líderskú rolu a výkonnostnú stabilitu. Medaily a trofeje si tímy prevzali po poslednom ligovom bloku, ktorý sa odohral v Bratislave a symbolicky uzavrel celý ročník.

    Sezóna Extraligy U17 tak ukázala jasného víťaza, potvrdila silu systematickej práce v mládeži a zároveň ponúkla viacero individuálnych príbehov, ktoré naznačujú, že o niektorých menách ešte v slovenskom futsale budeme počuť.

    4FSC_FTVŠ-sezona_2025-26.jpg

    Súvisiaci obsah