Správy

WU19 - Slovensko - Poľsko 2:1

Slovenská reprezentácia WU19 pred zápasom s Poľskom (31.05.2024) v NTC Poprad.
Slovenská reprezentácia WU19 pred zápasom s Poľskom (31.05.2024) v NTC Poprad. (Zdroj: SFZ, Autor: Dávid Beňuš)
31. máj 2024 o 13:55

POPRAD (SFZ) – Futbalová reprezentácia dievčat do 19 rokov vyhrala aj druhý prípravný zápas na záverečnom zraze tejto sezóny. Zverenky trénera Jozefa Jelšica zdolali po Česku (3:1) aj súperky z Poľska 2:1. Víťazný gól strelila v nadstavenom čase Tamara Kramlíková, ktorá v stredu dala góly aj Češkám.

Úvod zápasu patril Poľkám, ale postupne prebrali iniciatívu naše dievčatá. V 14. min. mala veľkú príležitosť Nikola Pajúnková, ale brankárka Poľska bola proti. V 30. minúte, keď tlak Sloveniek vrcholil, si súperky takmer dali vlastenca a všetko hasila opäť brankárka. Napriek viacerým príležitostiam však v prvom polčase gól nepadol.

Do druhého dejstva vymenili Poľky viac než polovicu tímu a v 56. minúte sa dočkali, keď peknou strelou z diaľky ich kapitánka Krupowská prelobovala Viktóriu Opalkovú. Odpoveď prišla okamžite, spoza šestnástky vystrelila po zemi Matilda Sluková, lopta pred poľskou bránkou poskočila, gólmanka už nedokázala zareagovať a bolo vyrovnané.

Dlho to potom vyzeralo, že sa duel skončí zmierlivo, no v závere prišiel skvelý moment. V nadstavenom čase zahrávala priamy kop Sára Straková, brankárka loptu len vyrazila. Hneď sa za ňou pustilo duo Hannah Melicharek a Tamara Kramlíková, ktorá ju napokon v posledných sekundách zápasu dopravila do siete.

Záver sezóny teda ukončila reprezentácia dievčat do 19 rokov dvomi víťazstvami. Teraz bude tím čakať na žreb kvalifikácie (7. 6. 2024), kde sa dozvieme súperky na jesennú fázu bojov o ME.

HLAS PO ZÁPASE

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Súper bol náročný, oproti zápasu s Českom nám chýbalo viac nasadenia, drajvu, viac snahy získať loptu, aby sme mohli byť dominantnejšie. Ale zvládli sme to, góly padajú aj v 90. minúte. Boli sme šťastnejší. Stále sa pokúšame o streľbu, aj zo stredných vzdialeností. Máme dobré strelkyne, ktoré to v týchto zápasoch potvrdili. Áno, opäť vystriedala Michaelu Martiškovú Tamara Kramlíková a opäť to vyšlo, že dala gól. Obe hráčky sú dobré zakončovateľky, majú nos na góly, verím, že sa im bude sypať.“