Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara
Správy

GRASSROOTS - Mini Champions Liga Slovensko 2021

Peter Zeman|25. okt 2021 o 09:54

BRATISLAVA (SFZ) – V dňoch 26. - 27. októbra 2021 vyvrcholí v Púchove finálovým turnajom kategórie mladších žiakov a žiačok 16. ročník Mini Champions Liga Slovensko 2021.

Osem chlapčenských tímov v kategórii mladších žiakov a šesť družstiev v kategórii žiačky, sa predstaví počas dvoch hracích dní na ihrisku púchovskej arény s umelým trávnikom, aby bojovali o celkové prvenstvo na tradičnom turnaji Mini Champions Liga Slovensko, ktorý je súčasťou Grassroots programu SFZ a projektu „UEFA Grassroots week“.

Dejiskom finálového turnaja Mini Champions Liga Slovensko 2021 bude tradične aréna Sports & Training Centre s umelým trávnikom a postaveným mini ihriskom s mantinelmi, projekt je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12/WU12 (chlapčenská časť) a žiačok WU13 (dievčenská časť).

Pre kluby so štatútom FA, Útvaru talentovanej mládeže (ÚTM) a 1. ligy žiačok, bola účasť na projekte na základe licenčného systému mládeže SFZ 2021/22 povinná, finálový turnaj sa vracia do Púchova po ročnej prestávke, v minulom roku (2020) sa projekt pre pandemické opatrenia vlády SR neuskutočnil. Poslednými víťazmi Mini Champions Ligy Slovensko sa tak stali pred dvomi rokmi hráči MŠK Žilina a hráčky MFK Vranov nad Topľou, aktuálne organizuje Slovenský futbalový zväz už 16. ročník tejto súťaže.

Turnaj kategórie mladších žiakov je dvojdňový (utorok – streda 26.-27.10.), turnaj žiačok je na programe v stredu 27. októbra. Víťazné poháre a medaily prevezmú tri najúspešnejšie tímy v oboch kategóriách, ceny sú pripravené aj pre najlepších v individuálnych kategóriách, t.j. pre najlepšieho hráča, brankára, strelca, najlepšiu hráčku, brankárku a strelkyňu finálového turnaja.

KATEGÓRIA ŽIACI:

Mužstvá budú rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrajú v utorok (26.10.) zápasy systémom každý s každým. Družstvá umiestnené v skupinách na 3. a 4. mieste zohrajú zápasy o konečné 5. a 7. miesto, dve najúspešnejšie mužstvá z oboch skupín postúpia do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sú na programe v stredu (27.10.). Mužstvá odohrajú vo finálovej skupine po tri zápasy systémom každý s každým o celkové prvenstvo.

ÚČASTNÍCI TURNAJA:

FC Petržalka
MŠK Žilina
FK DAC 1904 Dunajská Streda
FK Humenné
ŠK Slovan Bratislava
MFK Zemplín Michalovce
FC Nitra
JUPIE FŠMH Podlavice

KATEGÓRIA ŽIAČKY:

V kategórii žiačok WU13 sa predstaví v celoslovenskom finále 6 víťazných družstiev z 1. kola súťaže, hrací deň pre dievčenskú kategóriu je streda (27.10.), družstvá budú vyžrebované do dvoch skupín, hrá sa systémom každý s každým. Družstvá podľa umiestnenia v skupinách, zohrajú zápasy o konečné umiestnenie. Hrací čas zápasov je 1 x 20 minút, tímy hrajú s počtom hráčov 4+1.

ÚČASTNÍCI TURNAJA:

FK Inter Bratislava
MŠK Žilina
AS Trenčín
MŠK Považská Bystrica
FK Humenné
1. FC Tatran Prešov

Ďalšie informácie k projektu Mini Champions Liga Slovensko 2021 nájdete na
https://futbalsfz.sk/mladez-a-rozvoj/grassroots/mini-champions-liga/

Súvisiace články