Plážový futbal

Futbalnet

BSC Hustý na MS klubov: 3 víťazstvá zo 4 zápasov

19. sep 2022 o 11:30

V nedeľu 18.9.2022 sa skončil druhý ročník turnaja World Winners Cup. Vyhral ho Real Muenster, no slovenský majster sa nestratil - skončil deviaty a za to, že nebojoval o 1.-4.miesto, mohlo len skóre zo skupiny.

BSC Hustý sa ocitol v jednej z trojčlenných skupín spolu s talianskym klubom Bologna BS a nemeckým Rostocker Robben. K Slovákom bol turnaj krutý: hneď prvý zápas (a v ňom jediná prehra na turnaji) rozhodol o tom, že nebudú hrať o 1.-4., ale iba o 9.-12.miesto.

BSC Hustý - Bologna BS 3:6

Góly: Domi, Čarnogurský, Lipovský - Navas 2, D´Amico, Sciglitano, Platania, Day.

Videozáznam

Reparát síce slovenský majster zvládol, no Nemcov porazil iba o 1 gól (tí predtým Talianov o 4), čo v tabuľke 3-člennej skupiny znamenalo rovnosť bodov všetkých, no pre BSC Hustý iba 3.miesto kvôli najhoršiemu skóre. Prvý zo skupiny postupoval do semifinále (Rostocker Robben), druhý do bojov o 5.-8.miesto (Bologna BS) a tretí sa mohol pobiť v najlepšom prípade iba o 9.miesto.

Rostocker Robben - BSC Hustý 2:3

Góly: Madsen, Baaske - Sivoň, Mrva, Domi.

Videozáznam

Konečná tabuľka skupiny:

Napriek tejto psychickej rane sa partia okolo Róberta Hustého dokázala zmobilizovať, zmotivovať a možné maximum napokon aj dosiahla: v súbojoch o umiestnenie zdolala tak taliansky Naxos BS, ako aj japonský Lazo Apego.

Naxos BS - BSC Hustý 2:3

Góly: Di Stefano 2 - Fassari vl., Hustý, Damm.

Videozáznam

Lazo Apego - BSC Hustý 4:8

Góly: Akaguma 2, Tsukasa, Joji - Damm 4, Lipovský, Karolak, Mrva, Domi.

Videozáznam

Z talianskej Sardínie sa tak medzinárodná partia (5 Slovákov + 4 legionári) rozišla s bilanciou 3 víťazstvá zo 4 zápasov a celkové 9.miesto. Po tom, čo slovenský majster beachfutbalovému svetu vyrazili dych na Euro Winners Cup pred letom, si BSC Hustý zapísal druhý solídny výsledok na medzinárodnom poli. Potvrdil tak získaný rešpekt a posunie sa v svetovom rebríčku klubov (pred turnajom na 53.mieste).

Viac o turnaji tu.

• Slovenský majster na MS klubov v Cagliari
    14.09.2022
    Slovenský majster na MS klubov v CagliariPäťnásobný slovenský majster BSC Hustý je už v dejisku turnaja World Winners Cup 2022, v sardínskej metropole Cagliari.
    14.09.2022
  • SP 2021 korisťou BSC Hustý
    30.01.2022
    SP 2021 korisťou BSC HustýV poslednú januárovú sobotu sa odohral odložený Slovenský pohár 2021 v plážovom futbale. Zvíťazil BSC Hustý.
    30.01.2022
  • V ouvertúre sezóny dominoval BSC Hustý
    04.07.2021
    V ouvertúre sezóny dominoval BSC HustýPrvý turnaj základnej časti Slovenskej ligy 2021 v plážovom futbale vyhral s prehľadom majstrovský BSC Hustý. Druhý skončil BS ViOn, tretí Senecký klub plážového futbalu.