Zápas s Poľskom musí byť varovným prstom, hovorí Tomáš Surový

Fotogaléria (65)
Tomáš Surový. (Autor: Sportnet.sk)
Šimon Čop|16. máj 2024 o 16:00

Slováci sú psychicky silní a dokážu sa poučiť, hovorí expert.

Na majstrovstvách sveta v Ostrave v roku 2015 ešte reprezentoval. Teraz je na tom istom mieste televíznym expertom.

TOMÁŠ SUROVÝ sleduje svetový šampionát zhora. Díva sa na výkony nielen Slovákov a potom ich analyzuje. Ako hovorí, baví ho prinášať divákom do obývačiek nové postrehy a pohľady.

Pre Sportnet sa podelil o to, ako vidí doterajšie výkony, či predpovedá Slovensku postup a čo si myslí o výkonoch elitného útoku.

Ako hodnotíte doterajšie výkony Slovenska na MS v hokeji?

Začiatok turnaja hodnotím pozitívne, mali sme dobrý úvod.

V prvom zápase sme prehrali s Nemcami, ale ten duel nechcem hodnotiť, lebo som ho nevidel, komentoval som iný zápas.

Potom sme hrali s Kazachstanom a dominantným výkonom sme vyhrali 6:2. Priznám sa, čakal som od súpera väčší odpor, lebo deň predtým proti Francúzsku hrali lepšie. Chválim našich, že sa na to pripravili a nedali protivníkovi šancu vyhrať.

Proti Poľsku sme získali povinné víťazstvo. Bola to však naša klasika. V prvej tretine sme rýchlo odskočili na dva góly, mali sme dobrú energiu, ale treba si priznať, že od druhej tretiny už niektoré veci neboli s herným plánom trénera Ramsayho.

Na konci sme to prikrášlili, ale mal by to byť varovný prst, keďže sme v tom zápase ponúkli Poliakom šance, napríklad prečíslenia, len, pri všetkej úcte, nemali zručnosti na to, aby to využili. Proti kvalitnejšiemu súperovi nás to môže stáť góly v našej sieti.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Poľsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

Nadviažem na Poľsko - chýbalo v tomto zápase podľa vás nasadenie?

Od druhej tretiny áno. Tréner Ramsay chce nasadenie, rýchlosť, dynamický prechod z obranného pásma do útočného a to tam chýbalo. Pevne verím, že sa z toho chalani poučia.

Čo hovoríte na stratu trojgólového vedenia proti Spojeným štátom?

Domov»Hokej»MS v hokeji 2024»Zápas s Poľskom musí byť varovným prstom, hovorí Tomáš Surový