Slovensko na MS v hokeji 2024
Slovensko

MS v hokeji 2024: Slovensko získalo dôležité tri body, zdolalo Francúzsko

Fotogaléria (87)
Slovensko - Francúzsko: ONLINE prenos z piateho zápasu slovenských hokejistov na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|18. máj 2024 o 17:20

Sledujte s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Slovensko - Francúzsko.

OSTRAVA. Slovensko a Francúzsko dnes hrajú o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledujte s nami ONLINE prenos Slovensko vs. Francúzsko.

Zápas skupiny B sa hrá v Ostravar Aréne v Ostrave.

Slovenskí hokejisti majú za sebou už štyri zápasy, v ktorých nazbierali dohromady osem bodov.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (skupina B)

V úvodnom zápase podľahli Nemecku 4:6, ale následne ťahajú trojzápasovú víťaznú sériu, keď zdolali Kazachstan 6:2, favoritov z USA 5:4 po predĺžení a aj Poľsko 4:0.

Najproduktívnejšími Slovákmi sú so šiestimi bodmi Libor Hudáček (3+3) a Martin Pospíšil (2+4). Tri góly má na konte aj Lukáš Cingel.

JOJ
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Spomedzi brankárov celého turnaja je vysoko Samuel Hlavaj, ktorý má úspešnosť zákrokov 93,65 percenta.

Hokej sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
18.05.2024 o 20:20
Francúzsko
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly a asistencie: 36. Treille (T. Bozon, Auvitu), 60. Chakiachvili (Rech) – 20. Regenda (Grman, Cingel), 23. Hudáček (Nemec, Slafkovský), 30. Hudáček, 49. Grman (Tatar, Hudáček). Rozhodca: Ansons (LAT), Fraňo (CZE) – Hofer (GER), Lundgren (SWE.
Prenos
Vyhrávame dnešný zápas 4:2. V prvej tretine sme sledovali vyrovnanný zápas, ale od druhej tretiny sme boli lepším mužstvom a naše víťazstvo je úplne zaslúžené. Ja sa sa vami lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:53
goalFrancúzsko dalo gól! Francúzi ešte pridávajú svoj druhý gól v zápase. Prepadli sme v útočnom pásme. Francúzi vyštartovali do rýchleho brejku a FLORIAN CHAKIACHVILI presnou strelou prekonal Samuela Hlavaja. Asistencie Anthony Rech.
59:08
Opäť sa píska zakázané uvoľnenie slovenského tímu.
58:36
Icing slovenského tímu.
58:21
Marko Daňo sa presadil na ľavom krídle. Jeho zakončenie trafilo Papillona do masky.
58:00
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:06
Krásna akcia po osi Slafkovský, Nemec a Hrivík. Posledný menovaný zakončil z prvejl Papillon jeho pokus vyrazil betónom.
56:34
Martin Feherváry pokazil rozohrávku. Píska sa icing Slovenska.
55:03
Tomáš Tatar posielal prihrávku cez bránkovisko, ale nikto z hráčov puk nedokázal zasiahnúť.
54:09
Slovensko už jasne dominuje. Nemec pálil. Následne aj Slafkovský. Papillon obidva pokusy chytil.
53:46
Kelemen obkorčuloval bránu a zakončil. Pappilon bol pripravený a puk chytil.
53:26
Tim Bozon si pýtal prihrávku do brejku, ale puk nedokázal zachytiť. Píska sa icing Francúzska.
52:47
Kudrna sa s pukom na osi klziska otočil a vystrelil. Jeho strela bola zrazená mimo ľadovú plochu.
52:14
Aktuálny pomer streleckých pokusov 22:17.
51:03
Hrivík našiel prihrávkou Slafkovského, ktorý z prvej vypálil. Jeho strela tesne minula bránu Papillona.
50:03
Slovensko zostáva aj naďalej aktívne. Zvierame súpera v pásme.
48:24
goalSlovensko dalo gól! Pekná akcia slovenského tímu slávila úspech. MÁRIO GRMAN dostal prihrávku na modrú čiaru. Nahodil puk na bránu a jeden z francúzskych hráčov ho tečoval za chrbát Papillona. Asistencie Tomáš Tatar, Libor Hudáček.
48:10
Tim Bozon zakončoval. Hlavaj vyráža betónom.
47:21
Slafkovský dobre potiahol akciu. Prihrávkou hľadal Hrivíka, ktorý sa dostal za bránu a skúšal prekvapiť Pappilona.
46:26
Kelemen posúval puk na Regendu, ktorý tiesnený zakončil. Jeho strela minula bránu.
45:32
Marko Daňo výborne zabojoval v útočnej tretine. Prihrával pred bránu, kde bol Sukeľ, ale do zakončenia sa nedostal.
44:13
Slovensko si vytvorilo tlak. Od modrej čiary pálil Čerešňák a následne aj Slafkovský, ale ani jeden pokus nebol úspešný,
43:16
Kelemen zakončil z veľkého uhla. Pappilon si bližšu tyč postrážil.
42:31
Regenda zakončil švihom. Jeho strela letela nad bránu Pappilona.
42:14
Marko Daňo chcel vysunúť Kudrnu, ale je prihrávka bolo zrazená mimo ľadovej plchy.
41:10
Na začiatku tretej tretiny je hra z oboch strán trochu rozháraná.
40:18
Martin Pospíšil zakončoval z pravého kruhu. Papillon puk chytil lapačkou a prerušil hru.
40:01
changeStriedanie v tíme Francúzsko:
z ihriska odchádza Sebastian Ylönen, prichádza Quentin Papillon.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Slovensko 3:1. Druhá časť bola z našej strany určite lepšia. Sledujeme výborný zápas. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:09
Veľká šanca Slovenska! Tretí útok výborne zapracoval. Pospíšil dával Regendovi do prázdnej brány, ale Auvitu vložil do prihrávky hokejku.
37:32
Daňo výborne zabojoval a posielal prihrávku pred bránu, kde bol Kudrna. Zakončiť však nedokázal.
36:54
Prepadli sme v strednom pásme. Tento krát zakončoval Kevin Bozon. Jeho strelu Hlavaj chytil.
36:09
Slováci si nerozumeli v rozohrávke a píska sa ich ofsajd.
35:44
goalFrancúzsko dalo gól! Francúzi si vytvorili tlak. Nevedeli sme dostať puk z nášho pásma. Tim Bozon poslal prihrávku na os klziska, kde bol úplne voľný SACHA TREILLE a ten strelou z prvej dokázal prekonať Hlavaja. Asistencie Tim Bozon, Yohann Auvitu.
35:06
Tim Bozon nahodil puk na Hlavaja, ktorý ho zrazil mimo ľadovej plochy.
34:27
Feherváry zvádzal tažký súboj s Perretom. Slovenský obranca to zvládol a puk vyhodil z tretiny.
33:13
Tatar našiel výbornou prihrávkou Slafkovského, ktorý nedokázal z tesnej blízkosti prekonať Ylonena.
32:47
Pavol Regenda dostal prihrávku spoza brány. Jeho zakončenie bolo zblokované mimo ľadovej plochy.
32:17
Addamo zakončoval z osi klziska. Hlavaj vyráža vyrážačkou.
31:10
Marko Daňo sa dostával do zakončenia z pravého kruhu. Dobre mu však zablokoval hokejku Crinon.
29:56
goalSlovensko dalo gól! Tretí gól Slovenska je na svete! LIBOR HUDÁČEK si vzal puk na pravej strane. Otočil sa do stredu, nabral rýchlosť a krásnou strelou prekonal Ylonena v bráne Francúzska.
29:47
Sledujeme veľký boj o každý puk. Tatar sa dostával do brejku a Ylonen sa mu hodil pod nohy. Faul sa nepíska.
28:17
Kudrna nahadzoval puk na teč. Napokon sa dostal až k Ylonenovi, ktorý ho vyrazil betónom.
27:41
Slafkovský to spravil výborne. Zbavil sa svojho strážcu a prihrávkou pred bránou hľadal Šimona Nemca. Gallet tam však vložil hokejku a zastavil našu akciu.
26:04
Francúzi zahrozili. Bozon sa tlačil pred Hlavaja. Zakončiť však nedokázal.
25:42
V druhej tretine sme lepším mužstvom. Francúzov sme zatiaľ do ničoho nepustili.
24:55
importantVeľká šanca Slovenska! Kudrna pálil a aj dorážal. Ylonen nevedel, kde má puk. Auvitu puk napokon pomohol francúzskemu brankárovi prerušiť hru.
24:05
Francúzsko je v plnom počte.
23:22
Pokračujeme vo svojom tlaku! Pospíšil výborne zakončil. Ylonen jeho pokus zrazil na zadný mantinel.
22:35
goalSlovensko dalo gól! Slovensko strieľa druhý gól v zápase! LIBOR HUDÁČEK sa výborne v súboji 1 na 1 zbavil Bellemara a krásnou strelou z ľavého kruhu prekonáva francúzskeho brankára. Asistencie Šimon Nemec, Juraj Slafkovský.
22:05
Vylúčenie v tíme Francúzsko:
Jordann Perret – 2 min., sekanie.
21:49
Auvitu pálil. Samuel Hlavaj chytil jeho pokus lapačkou.
21:26
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Tomáš Tatar – 2 min., sekanie.
21:13
Hudáček výborne pálil! Puk takmer skončil za Ylonenom. Bellemare napokon puk odpálil.
21:10
Cingel pálil z osi klziska. Jeho pokus Ylonen chytil a prerušil hru.
20:55
Kombinujeme v útočnej tretine, ale je to veľmi statické.
20:22
Hugo Gallet – 2 min., držanie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná. Francúzi ukazujú, že nám nič zadarmo nedarujú. Tri sekundy pred koncom sme sa dočkali aj prvého gólu, ktorý strelil Pavol Regenda.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
goalSlovensko dalo gól! Slovensko prežilo dve oslabenia, kde bolo pod veľkým tlakom. Do rýchelho brejku vyrazil Lukáš Cingel, ktorý posunul puk na Mária Grmana. Slovenský obranca nahodil puk na bránu a PAVOL REGENDA ho veľmi šikovne tečoval za chrbát Ylonena. Asistencie Mário Grman, Lukáš Cingel.
19:41
Pavol Refenda je už na ľade. Slovensko je v plnom počte.
19:02
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:22
Francúzi majú veľký tlak. Auvitu pálil. Následne dorážal Bozon, ale výborne blokujeme strely.
17:41
Pavol Regenda – 2 min., nedovolené bránenie.
17:39
Pavol Regenda prišiel z trestnej lavice a okamžite tam putuje opäť. Dotkol sa puk skôr ako bol s korčulami na ľade. Taktická chyba slovenského útočníka.
17:02
Oslabenie hráme aktívne a Francúzi majú problém sa usadiť v útočnom pásme.
16:33
Daňo výborne zapracoval a puk vyhodil cez všetky čiary.
16:10
Vyhadzujeme puk cez všetky čiary.
15:52
Bozon chcel prihrávať. Nemec prihrávku zblokoval a puk smeroval na Hlavaja. Slovenský brankár však strelu chytil a prerušil hru.
15:39
Pavol Regenda – 2 min., podrazenie.
15:37
Kelemen našiel parádnou prihrávkou Regendu pred bránou. Náš útočník však nedokázal zakončiť.
15:22
Pekná akcia štvrtého útoku. Sukeľ našiel prihrávkou pred bránou Kudrnu, ktorý z prvej zakončil. Ylonen vyrazil betónom.
14:21
Rech nahodil puk na Hlavaja, ktorý puk chytil a prerušil hru. Následuje reklamný brejk.
13:54
Hudáček hľadal pred bránou Cingela. V poslednej chvíli zblokoval prihrávku Gallet.
13:07
Chakiachvili dobre pálil z ľavej strany. Opäť výborný zákrok Hlavaja. Francúzi mali teraz veľmi dobrú pasáž.
12:16
Bertrand sa natlčil pred bránou. Jeho zakončenie výborne vyrazil Hlavaj.
12:01
Crinon pálil od modrej čiary. Hlavaj chytil jeho strelu lapačkou.
11:34
Francúzi pohrozili. Bozon nahadzoval puk od modrej čiary, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.
10:34
Ivan nahadzoval puk od modrej čiary. Daňo puk dobre tečoval, ale Ylonen teraz podržal svoje mužstvo.
09:56
09:43
V závere presilovky sme mali obrovský tlak. Zakončoval Cingel a aj Čerešnňák, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
08:45
Hudáček poslal prihrávku pred bránu, kde si nakorčuloval Nemec. Nedokázal si však puk spracovať.
08:32
Francúzi sa zatiaľ bránia veľmi dobre.
07:56
Tim Bozon – 2 min., hákovanie.
07:12
Slafkovský dostal prihrávku pred bránu. Otočil sa a chcel zakončiť. Puk však poslal mimo brány.
06:12
Nemec pálil z prvej od modrej čiary. Strela mu však absolútne nesadla. Francúzi puk vyhadzujú cez všetky čiary.
05:50
Sacha Treille – 2 min., nedovolené bránenie.
05:01
Šimon Nemec výborne pálil z ľavého kruhu! Jeho strela opečiatkovala tyč brány Francúzska.
04:16
Cehlárik takmer tečoval nahodený puk. Následne Slafkovský našiel pred bránou opäť Cehlárika, ktorý svojím zakončením preveril francúzskeho brankára.
03:52
Feherváry nahadzoval puk na Ylonenovu bránu. Pokus však bol nepresný.
03:13
Píska sa icing Slovenska.
02:54
Kudrna sa veľmi dobre štrikoval obranou Francúzska. V poslednej chvíli ho od puku odstavil Thiry.
02:10
Bozon bol nepríjemný v našom pásme. Telom ho od puku odstavil Ivan.
01:24
Bertrand pálil z ľavej strany na Hlavaja. Slovenský brankár vyrazil jeho strelu betónom.
00:58
Francúzi začali dnešný záúas aktívne. Perret si to chystal na strelu, ale výborne zakročil Nemec.
00:01
Úvodné buly získali hráči Francúzska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Ylönen (Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Dair, Bellemare (A), T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Bruche, Boudon, Rech – Treille (C), Addamo, K. Bozon – Simonsen.
Tréner: Philippe Bozon

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
Tréner: Craig Ramsey

Rozhodca: Ansons (LAT), Fraňo (CZE) – Hofer (GER), Lundgren (SWE.
Francúzsko

Francúzi odohrali na šampionáte zatiaľ 4 zápasy a na svojom konte majú aj 4 body. V prvom zápase podľahli Kazachstanu 1:3. V druhom zápase sa stretli s Lotyšskom. Vo veľmi vyrovnanom zápase napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Svoje prvé víťazstvo zaknihovali proti Poľsku, ktoré zvládli a vyhrali ho 4:2. Posledný zápas prehrali proti vysoko favorizovaným Američanom 0:5.

Slovensko

Naši reprezentanti majú na svojom konte po 4 odohratých zápasoch 8 bodov. V prvom zápase sme podľahli Nemecku 4:6: V druhom zápase sme jasne zdolali Kazachstan 6:2. V treťom zápase zdolali favorizované mužstvo USA 5:4 po predĺžení. V zápase s Poľskom si bez problémov poradili 4:0. Slováci sú dnes jasným favoritom. Musia to však potvrdiť na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Slovensko získalo dôležité tri body, zdolalo Francúzsko