+ 2,20 s

18.

Petra Vlhová

+ 3,31 s

LENZERHEIDE. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila konečné 18. miesto v sobotňajšom super-G vo švajčiarskom stredisku Lenzerheide. Na najrýchlejšiu Romane Miradoliovú z Francúzska strácala až 3,31 s.

Vlhová prišla aj o líderstvo v priebežnom celkovom poradí v boji o veľký krištáľový glóbus. Preskočila ju Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá na Miradoliovú strácala len 38 stotín sekundy a obsadila 2. miesto.

Pred pretekmi mali Vlhová a Shiffrinová zhodný počet bodov, Slovenka však mala o jedno víťazstvo viac. Teraz má Shiffrinová 1106 bodov, Vlhová o 67 menej (1039).

Shiffrinová si v super-G pripísala v tejto sezóne tretie pódiové umiestnenie.

V sobotu sa tešila z víťazstva Miradoliová, dvadsaťsedemročná Francúzka si pripísala vôbec prvý triumf v kariére. Doteraz nestála v kategórii dospelých ani na stupňoch víťazov.

"Neverím tomu, je to šialené. V hornej časti trate som nemala dobrý pocit z jazdy, tak som potom do toho išla agresívne. Iba som sa snažila vydať zo seba to najlepšie," tešila sa Miradoliová podľa DPA.

Tretiu priečku obsadila aj pred zrakom svojho krajana a dvadsaťnásobného grandslamového šampióna v tenise Rogera Federera Lara Gutová-Behramiová s odstupom +0,88.

Malý glóbus pre prvenstvo v disciplíne si vybojovala Talianka Federica Brignoneová, ktorá obsadila 9. priečku. V cieli jej zablahoželal aj slávny tenista Roger Federer.

K zisku glóbusu jej pomohlo vypadnutie Eleny Curtoniovej a absencia ďalšej krajanky Sofie Goggiovej na štarte.

"Je skvelé zaistiť si krištáľový glóbus, hoci to dnes z mojej strany nebola dobrá jazda," priznala Brignoneová.

Náročnú trať v Lenzerheide nezvládlo viacero pretekárok, len z úvodnej desiatky neprišla do cieľa až polovica.

Postupne vypadli všetky tri lyžiarky s najvyššími štartovými číslami Mirjam Puchnerová, Ariane Raedlerová i Tamara Tipplerová z Rakúska. Spadla aj päťka Elena Curtoniová z Talianska a desiata Austrálčanka Alice Robinsonová.

Zaujímavosťou je, že trať super-G staval práve Vlhovej tréner Mauro Pini.

"Stavba trate bola dobrá vzhľadom na podmienky. Nič iné sa postaviť nedalo, bolo by to totiž veľmi nebezpečné. Veľmi som sa trápila. Bolo to jedno z najťažších super-G, ktoré som doteraz išla," povedala Petra Vlhová v rozhovore pre RTVS.

"Polovica trate bola ľadová, potom to bolo zase veľmi agresívne," opisovala a zopakovala: "Bol to boj. Trápila som sa od štartu až do cieľa. Nehovorím to často, ale dnes to bolo naozaj veľmi ťažké."

Vlhová pôjde v nedeľu obrovský slalom, prvé kolo sa začína o 10.00 hod, druhé o 13:30.

"Dnešok budem musieť hodiť za hlavu a ten dobrý pocit získať nanovo. Uvidíme, aké budú podmienky. Štart bude nižšie ako dnes, no bude to náročné, hoci možno nie tak ako dnes. Urobím maximum, aby som dosiahla čo najlepší výkon," doplnila Vlhová.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová zaostala, Shiffrinová bola blízko víťazstva. Mnoho lyžiarok nedokončilo