Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Zápasenie: Slovák Fernyák v skupine proti Cubukcimu a Hatösovi

TASR|26. aug 2004 o 16:57

Atény 26. augusta (TASR) - Slovenský voľnoštýliar Štefan Fernyák (66 kg) nastúpi v prvom kole olympijského turnaja v Aténach proti 24-ročnému tureckému ...

Atény 26. augusta (TASR) - Slovenský voľnoštýliar Štefan Fernyák (66 kg) nastúpi v prvom kole olympijského turnaja v Aténach proti 24-ročnému tureckému zápasníkovi Omerovi Cubukcimu a v druhom kole základnej skupiny si zmeria sily s 20-ročným Maďarom Gáborom Hatösom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v dejisku hier. Váženie a žreb kategórie do 96 kg, v ktorej je aj Slovák Peter Pecha, je na programe v piatok.

Tridsaťjedenročný Fernyák má od svojho reprezentačného a klubového kolegu Pechu väčšie medzinárodné skúsenosti, veď na ME štartoval už pred jedenástimi rokmi a vo svojej premiére hneď zažiaril, keď si v kategórii do 62 kg vybojoval bronzovú medailu. Desaťnásobný účastník majstrovstiev Európy skončil tento rok v Ankare v 66-tke deviaty, vlani na majstrovstvách sveta o stupienok nižšie. V Sydney pred štyrmi rokmi skončil ôsmy (63 kg).

Z tria slovenských zápasníkov OH 2004 sa v utorok predstavil klasik Attila Bátky. Tridsaťjedenročný Bátky (do 84 kg) neprešiel sitom troch súbojov v základnej skupine. Hoci prvý zápas s mladým Kirgizom Janaberkom Kanejevom vyhral 3:1, dvojnásobný majster sveta Ara Abrahamian zo Švédska bol nad jeho sily (prehral 0:4) a neuspel ani v záverečnom súboji s 26-ročným Japoncom Šingom Masumotom. Nakoniec v hmotnostnej kategórii do 84 kg obsadil 10. miesto.

Súvisiace články